Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan járjak a pszichológusom...

Hogyan járjak a pszichológusomhoz, úgy hogy a munkahelyemen ne tudják meg? Többi lennt.

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy jövő héttől munkába állok, de emelett már egy fél éve pszichológushoz járok kényszerbetegségem miatt és nem szeretném megszakítani a pszichoterápiát...De viszont 8 órás munkaidőben leszek, 8tól-4ig fogok dolgozni. Az időpontjaim pedig a pszichológushoz reggel 8ra vannak, 2hetes bontásban! Hazudjak vagy mondjam meg a főnökömnek, h hová járok? Ti mit mondanátok? Ha hazadok, mit találjak ki, hová járok?

2014. jan. 2. 13:40
1 2
 11/14 Joola ***** válasza:
67%
Most komolyan azt tanácsoljátok neki, hogy fél év terápiát csak úgy hagyjon ott és cserélje le a pszichológusát, mint egy zoknit? Ez nem így megy, valószínűleg hosszú munka és kialakított bizalom áll mögötte, ami most mind kárba veszne. Én is azt javaslom, hogy a pszichológus véleményét kérd ki, emellett nem ártana arra is rákérdezni, hogy előreláthatólag meddig tart még a terápia. Hazudni elég kétesélyes a munkahelyen, mert sokkal rosszabb, ha kiderül, hogy hazudtál, mint az igazság.
2014. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: valamit félreértettél, én azt javasoltam, hogy az adott pszichológus munkaidőn túli magánrendelésére menjen át! Pont azért, mert tisztában vagyok vele, hogy a terápiás kapcsolat döntő fontosságú, nem lehet csak úgy félredobni, egy új pszichológussal szinte elölről kéne kezdeni az egészet, ráadásul kétesélyes, hogy ugyanolyan jól fog-e működni. Ezért mondtam, hogy akár még anyagi áldozatot is megér szerintem - nekem megérné - az adott terápia folytatása. Mint kiderült, erre van is lehetőség, mert az illető pszichológusnak van magánrendelése is.
2014. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Igen, feladni őt nem fogom! Bizony, nagyon hosszú út áll mögöttem, h így felépítettem vele a bizalmat és összhangban vagyunk! Mindenféleképpen az ő véleményét is ki fogom kérni, mert szerintem fog tudni vmi frappáns dolgot mondani! Viszont igen, az igazság és a hazugság dolog...Én őszinte szeretnék lenni, de egy munkahelyen és egy ilyen helyzetben nem biztos, h ez a megfelelő döntés! Valamint én már a betegségem során rájöttem arra és azt vallom, hogy az egészségem 1000X fontosabb, mint bármilyen munka! Persze a munka is az élet része és imádok dolgozni(amit sok ember nem mondhat el magáról), de sajnos érzelmileg, fizikailag is nagyon kicsi a terhelhetőségem! Szóval, mégiscsak az egészség a legfontosabb, és ha arra jutok, hogy őszinte leszek a főnökömmel, akkor rúgjon inkább ki, majd keresek mást...de az egészségemmel nem fogok játszani!
2014. jan. 3. 22:42
 14/14 Joola ***** válasza:
Kérdező, jól látod a helyzetet, az egészséged a legfontosabb!
2014. jan. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!