Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarom van. Mit tegyek?

Alvászavarom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Régebb óta küszködöm az alvással, mindig kell fél óra-óra (esetenként több óra) mire elalszom. Viszont ez az utóbbi 1 hétben nagyon eldurvúlt,hiába fekszem le 10-11 körül, reggel 5-fél 6 körül még fent vagyok. Hiába vagyok rohadt fáradt s álmos, egyszerűen nem tudok aludni, csak agyalok a dolgokon, nem tudom kikapcsolni magam. Viszont a nagyobb probléma ott kezdődik, hogy szeretek 10 órát aludni, így az utóbbi 1 hetem azzal telt, hogy átaludtam a napot, és ez így egyáltalán nem jó.

Vannak családi és megélhetési gondok, tavaly jártam pszichológushoz is, de nem segített.

Sokszor előfordul az is, hogy napközben rám jön a "depi" , ilyenkor nagyon letargikus hangulatba kerülök, csak rosszra s hülyeségekre gondolok. Naponta akár többször is vannak ilyen hangulatingadozásaim.

Sokszor szoktam holdkóros is lenne, bár az utóbbi 1-2 hónapban nem emlékszem,hogy járkáltam volna,de előtte voltak durvább dolgok is (pl. Ébredtem már erkélyen,íróasztalon,padláson.) A padlás a szobám mellett volt, s ki tudtam oda menni,tehát nem kívülről kellett menni.

A pszichológust ezek sem érdekelték, azt mondta,hogy ezek inkább kellemetlenek mintsem veszélyesek.

Szedtem már ilyen Bio altatókat s kedélyjavítókat is, mint pl. A valiriana relax,magne b6, stb. De egyik sem segített.


17/F



2014. jan. 4. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna...én is ebben szenvedek...de én tudom az okát: családi okok + stressz miatti depresszió...amit leírtál a depi jelei...

Vannak természetes anyagból készült teakészítmények, amik altatást segítik, keress rá. Azt hiszem ilyen pl. a macskagyökér keverékek...


L24

2014. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És neked mi az, ami segített??
2014. jan. 4. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazság szerint még mindig benne vagyok...Lehet, hogy ha "kikeveredek" a gyászból, egy fokkal jobb lesz. Bár már előtte elkezdődött, ezt most inkább rátett még egy lapáttal...Bár nekem most ajánlották a valeriana-t, lehet hogy majd kipróbálom. De tervben van egy pszichológus is, mert a depiből igazán csak ő tudja ki húzni az embert és akkor talán helyre áll minden...vagy nem...de az egyik biztos :)


Első voltam

2014. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

velem is pont ugyanez van. csak nekem most kezdődőtt egy hónapja .. nem történt semmi, egyszerűen csak ráálltam arra h nappal alszok mert éjszaka nemtudok. eddig oké volt de mostmár h suliba kell menni, nem lesz olyan jó.. valamit muszáj lesz csinálnom


16/L

2014. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ugyan így vagyok sajnos. Tudom, hogy reggel korán kell kelnem a suli miatt, mégsem tudok aludni.
2014. jan. 6. 00:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem pont ilyen van most kb 1 hete,de én csak 3-6 órát tudok aludni. Sikerült valamit elérni ez ügyben?

Részletesebben:Nálam olyan van,hogy amint lefekszem rögtön elkezdem "hallani", dobogni a szívemet és utána folyamatosan hergelem magam, próbáltam már természetes anyagú nyugtatót de nem használt, 0.5 mg Xanax-nak a felét bevenni is de csak a vérnyomásomat csökkentette és nyugtatott le egy kicsit de nem tudtam aludni tőle (50kg). Hirtelen jött de nem tudom mitől van.


23/F

2014. jan. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia.

Voltam pszichiáternél,írt fel Atarax nevű altatót.

Azt mondta,hogy lefekvés előtt vegyek be 1 szemet, ha nem megy az alvasalvás,akkor vegyek be még egyet.

Nem nagyon hat, s mostanában is fel szoktam riadni éjjel.

2014. jan. 24. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!