Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én most elbutultam 21 évesen?...

Én most elbutultam 21 évesen? Tehetek még ellene?

Figyelt kérdés

Szóval a gond hogy depreszióval és szorongásal küzdök 15 éves korom óta! A depreszió 2009 Januárja óta áll fent a szorongás 2004 oktoberében lépett elsőnek az életemben!

A lelki problémáim elfolyton mint a érzéseim is! Rengeteg stressz volt a életemben,honapokon át szorongtam folyt rólam a víz! Általános suliban mikor nem voltam depresziós 4-es 5-ös tanuló voltam! Elég volt órán odafigyelnem a jó jegyekhez! Na már depresszió/útán/ elsőnek Informatikára jártam érretségivel volt összekötve és egyszerűen a szorongás miatt lebénultam alig vártam hogy vége legyen az órának. Ott is volt hogy 4-es hoztam de nagy részt rosszak voltak a jegyeim mert az agyam le volt fagyva tiszta ideg voltam egész órán meg volt hogy lázas is! A lényeg hogy most teszteltem magam és alig emlékszem valamire, szinte mindent elfelejtetem. 14 évesen sokkal okosabb voltam mint 21 évesen! Most nem fog az agyam, hiába tanulok nem akkar megragadni! Pincérnek átmentem de ott még jobban nem fogott az agyam, 3 órát ültem a könyv előtt és pár szó ragadt csak meg.


Szerintetek visszafordithatóm ezt a folyamatot? Mit kéne csinálnom? Nagyon rosszul érzem magam, a gond hogy még mai napig tart a depresszióm,gondolom ezt is le kéne győzni a gyógyuláshoz! 21 éves srác vagyok.



2014. júl. 2. 15:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kajálással nekem is szoktak gondjaim lenni, figyelnem kell rá, ezért merem állítani, hogy a valóban élvezetes dolgok dobnak a legtöbbet, és persze ha szükséges, némi változatosság odakényszerítése, mert az sose árt, és állítólag gyönyörködtet. Igaz egyébként.


Nekem így szalonna-tepertő-hagyma, néha hús bőven tökéletes lenne, el is lennék vele kb. 80%-on, főleg ha a "kívánós" részeknék azonnal rohannék is beszerezni, ami eszembe jut. De a főtt kaja, abból is a rendes, nem kövér és nem spórolós, ízletes, harmonikus, kellemesen fűszeres, friss és életteli, meg ilyesmi jellemzőkkel bírók a különösen hatékonyak. Amikor sikerült kellő rendszeresség mellett ilyesmi étrenden lennem (na meg reggelire süti, ha úgy sikerült, meg továbbra is szalonna-kolbászcentrikus kisétkezések többnyire), mindig rendben voltam. A sok keksz meg mindenféle édességek, tej, mogyóró-/csokikrém, bolti lekvár és hasonlók pedig akármilyen kívánatosak is, jobb, ha csak nagyritkán kerülnek az asztalomra, és csak akkor, ha teljesen felkészültem rá, hogy egy órán belül tompán merengek majd teljesen szükségtelenül olyasmin, ami helyett ezer hasznos dolgot is csinálhatnék... Nem igazi depresszió ez, távol vagyok én attól, de meglepő módon egészségesnek mondható emberre így hatnak ezek. A feldolgozatlan alapanyagokra szorítkozás a legtöbb, amit tehet az ember az életigenlés szinten tartása érdekében. Ennyire hitvány szemetet árulnak a boltokban.

2014. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

"2 éve voltam vérvizsgálaton akkor nem mutatott ki semmit!

Szabad tudnom milyen betegséged volt?"


Persze - lassan tünetmentes leszek, de iszonyú dolgokon mentem keresztül, nem kívánom senkinek:

[link]

2014. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
ÉRtem! Köszönöm válaszod! Sajnos az élet kegyetlen :S De meg kell tanulni élvezni! Meg kell tanulni alkalmazkodni! :)
2014. júl. 4. 20:01
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

LOL ! Te nem az Én esetemet írtad le? :D


16 éves korom óta járok kezelése.


Már általános első éveibe keződött. 7.-8. már súlyos szorongásos zavarok voltak órán. Alig vártam, hogy vége legyen, levert a víz.


Középiskolába már többször rosszul voltam, minden nap egy szenvedés volt. Közbe azt se tudtam már hol vagyok annyira szorongtam. Elmondani se lehet.


Aztán kimaradtam, nem tudtam elvégezni.


10 osztállyal nagy nehezen elvégeztem egy ruházati bolti eladói tanfolyamot.


a depresszió máig tart, folyamatosan gondolkodok, és nem vagyok jól.


hozzáteszem, én ki is voltam közösítve, ez 50% vagy 60 rádobott, ha nem többet.


Általánosba, és középiskolába elég súlyosan.


Most vállalkozni próbálok, mert akárhova megyek az emberek számomra ellenségek. legalábbis annak tűnnek.


A xanax, frontin segít, ettől kicsit jobban érzem magam.


21 F

2014. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hát hasonló cipőbe járunk az lehet! :)
2014. júl. 4. 22:43
 16/26 anonim ***** válasza:

ne haragudj megkérdezhetem és neked hogy megy most az iskola? pincérkedés milyen? sikerült elvégezni,


Mert ez a szakma teljes ellentétje a depressziónak, legalábbis nálam utolsó lenne, aminek elmennék ilyen betegséggel a háttérben.

2014. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%
Ahol emberekkel kell foglalkozni mind kilőve számomra is. Leghálátlanabb dolog a világon.
2014. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Pedig az Én pszichiáterem é környezetem is lehurrogott engem, hogy legalább jól lehet keresni menjek el annak, úgysincs más lehetőségem ilyen végzettséggel ....


Csak hogy ez halva született ötlet.


főzni nem tudok, szakács kilőve szintén...


Bezárkózott vagyok, nem kedvelem az embereket, utálom pl plázát, árkádot.


Jelenleg vállalkozáson gondolkodok, főleg internetesbe,


szóval ha valakit vonz ez a dolog, írjon :DD


De Én pincérnek tuti nem mennék el, de hát ki milyen ember... sokaknak megy, nekem nem menne.


21f voltam

2014. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

És jelenleg mik a kilátásaid? Jelenleg mit tervezel, mit szeretnél?


Ugyanebben a cipőben vagyok ezért is próbálok esetleg segíteni, mert én kib.szott sok mindenen átmentem... 3 pszichitáer pszichologús minden. eléggé van rálátásom a dologra.


Már már tudok magamon uralkodni, úgyis, hogy itthon tétlenkedek. Kerestem 1 hobbit ez segít. Mint említettem mellette vállalkozok. bár ez még a jövő


Irtad, az "agyi bajokat" :D Nos, tuti, hogy csak azért vagy ilyen, mert ezzel a betegséggel küzdesz, sokkal többre lennél képes


Figyelj én általánosba kitűnő és jeles voltam.


Aztán jöttek a bajok. kiközösítés, tanárok, stressz, félelem a bezártságtól, vártam kicsöngessenek futottam haza...


Így átgondolva én is leépültem, már nem lennék képes leérettségizni sem, próbáltam felnőtt estin. Nem ment. sokan szánalmasnak tartják, de ez van. Hidd el emésztem magam ezen. Bár lehet neked sikerült, nem írtad. Nem is lényeges annyira.


Örülök, hogy találhattam valakit, aki hasonló cipőbe jár, és esetleg tudunk valamit tanácskozni... :D

2014. júl. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Utolsó évben a gyakorlatis tanárom egész évben zaklatott rám volt szálva! én meg folyton szorongtam meg is buktatott és igy nem mehetem vizsgára! Igy sajnos most 11 osztályal rendelkezem. Lehet lenézni igen, nekem se ez volt a célom. Informatikára jártam,az volt a célom csak hogy előjött a betegség, ez szertefoszlott. Anyira széngyenlem magam, biztos most sokan lenéznek a 8 általános miatt.
2014. júl. 5. 07:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!