Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ítéli el mindenki az...

Miért ítéli el mindenki az anorexiásokat?

Figyelt kérdés

Egyre többször látok olyan megszólalásokat, amelyek azt sugallják, hogy valaki úgy gondolja, hogy az anorexiások csak úgy jókedvükben éheztetni kezdik magukat, majd bele is halnak. Sokszor az afrikai éhezést is fölhozzák, vagy csak "tinihisztinek", és "feltűnési viszketegségnek" nevezik, de én ezt nem értem; az anorexia egy mentális betegség, amelynek a hatása a lesoványodott test. És mégis mindenki butának titulálja az anorexia nervosában szenvedőket, pedig ez nem igaz. Rengeteg ok vezet el odáig, és ők nem látják, hogy tönkreteszik a saját testüket.

Ti mit gondoltok erről? Miért gondolkodnak így rengetegen?Szerintetek szánnivaló a viselkedésük, és buták, vagy sok-sok tényezőnek ők isszák meg a levét?



2014. júl. 3. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Mindent utálnak, ami idegen tőlük.
2014. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki kritikus választ ad, az még nem elítélés. Csak lelki betegségben szenvedőknek hiába beszélsz szépen, vagy csúnyán, még sértően fogják fel a tanácsot.
2014. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Én bőven felnőtt fejjel, közel a 30-hoz, 2 diplomával kerültem bele az anorexiába nagyon keményen (30.5 kg voltam, 170 centihez, 10.5-ös BMI), újraélesztés, nem egyszer több hónap pszichiátria (összeadva éveket töltöttem el a pszichiátriákon). Szerintem az anorexiások sokkal, de sokkal jobban tisztában vannak a betegségük következményeivel (infarktus, káliumvesztés, szervek leállása, kiszáradás, halál, stb.), mint a laikus emberek, sokkal jobban tisztában vannak a helyes étkezés szabályaival, fehérjebevitel fontossága, zsír, szénhidrát-összetétel, kalória, napi energiaszükséglet, stb., mint a laikusok, egy anorexiást egyszerűen nem lehet kioktatni, hogy a "koplalástól leépülnek az izmaid", "ha kimegy a kálium a szervezetedből, megáll a szíved", "kiszáradsz", "meddő leszel", stb., mindezekkel TÖKÉLETESEN tisztában vannak, de ettől betegség a betegség. Az alkoholista is tudja, hogy tönkremegy majd a mája...


Viszont ami igaz, és ami visszatetszést vált ki sok emberben, hogy igen, az anorexia hazuggá és önzővé teszi az embert.

Én sem vagyok kivétel...

2014. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

19/L

Szerencsére mindig is elégedett voltam az alakommal, nem fogyókúráztam, de a fogyókúrát össze nem lehet hasonlítani az anorexiával..

(példa, bár nem szorosan ide kapcsolódik és nyilván nem olyan súlyos, mint az anorexia: egy hete vették ki a mandulámat, tudom, hogy nagyon sokat kell inni, mégse bírok ránézni se a vízre, pedig tudom, hogy ettől vérezhet a torkom és el is vérezhetek, úgyhogy tényleg megértem, hogy ők nem hobbiból csinálják)

Viszont szerintem ez, hogy elítélik az anorexiásokat, nem a teljes igazság. Nagyon sokan pont, hogy a kövéreket ítélik el (az állandó éhségérzet szintén egy betegség, tudtommal) és vannak, akik vallás, bőrszín, származás alapján ítélnek el, vagy csak mert szóltál egy szót, de még az se kell hozzá. Ilyenek az emberek. Sajnos.

2014. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak az anorexiásokat "ítélik el", hanem a legtöbb mentálisan beteg embert. Talán nem is igazán elítélés ez, csak nem értik. Nem ismerik, nincsenek tisztában vele, hogy nem csak testileg lehet beteg egy ember.

Ugyanígy a legtöbb ember nem tudja megérteni, hogy miért lesz valaki depressziós, vagy épp diszlexiás.

Valahogy nincs a köztudatban az, hogy ezek is éppen úgy betegségek, mint egy vakbélgyulladás vagy a cukorbetegség. Ezeknek is van genetikai háttere, csak még nem ismert annyira pontosan.

2014. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!