Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexiásokat, bulimiásokat...

Az anorexiásokat, bulimiásokat mért sajnálja mindenki, a kövéreket pedig mért cikizik, ha mindkettő ugyanakkora jelentőségű étkezési zavar?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A bulimiásokat nem vettem észre, hogy annyira sajnálnák. De az anorexiásokat talán azért, mert az arról szól, hogy mennyire tud ellentmondani az evésnek, míg a kövérek alakja általában (legalábbis az emberek fejében) akaratgyengeségről árulkodik. És az emberekben alapból benne van, hogy az egyik erény, a másik pedig nem. Igazából egyiket sem sajnálni kellene, hanem segíteni nekik, hiszen az étkezési zavarok nagyrésze súlyos lelki törésekre vezethető vissza, ami gyakran csak külső segítséggel orvosolható. Most nem konkrétan arra gondolok, hogy vigyünk minden evészavarost pszichológushoz, csak figyeljünk oda egymásra, ahelyett, hogy cikizzük a másikat.
2013. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

A kövérség inkább csak az extrém kövéreknél (tudod, akik már járni is alig bírnak) étkezési zavar.


A többségnél nemtörődömség vagy egyszerű akaratgyengeség.


Őket miért sajnáljam?

Az extrém kövérektől is inkább az ételt sajnálom, nem őket! Sajnálni csak a hozzátartozóikat.


(Nem vagyok vékony.)

2013. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

Mert az anorexiásak olyan kicsik,vékonyak törékenyek ki bántaná őket, inkább piszkáljuk a kövért, mert ő egy melák állat és milyen szerncsétlen olyan mint egy disznó. Személyes vélemény


kövér/F

2013. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Az anorexia és a bulémia komoly testi-lelki betegségek.

A dagik pusztán akaratgyengék. Jellemhiba az esetek nagy százalékában.

2013. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
én az utóbbi tábort erősítem,de engem igazából csak azok az emberek zavarnak akik nagyképűek,s ha ehhez jön a kövérség akkor nekitudnék futni a falnak...
2013. ápr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%
az anorexia és a bulimia is akaratgyengeség és tömény hülyeség. én nem vagyok se kövér, se anorexiás, és miért? mert van agyam, gondolkodásra használom és eléggé fejlett a személyiségem ahhoz, hogy ne mások elb*szott véleménye alakítsa ki a testképemet. akár dagadt, akár anorexiás, akár alkoholista, akár szuicid, tök mindegy, nem fogom sajnálni egyiket sem. szimplán hülyék és gyengék, és ennyi.
2013. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!