Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsoknak...

Az antidepresszánsoknak mennyi idő kell h kiürüljön a szervezetből, elegendő 1 hónap?

Figyelt kérdés
Gyerekvállalás miatt kérdem. Egy hónapja nem szedek semmit, előtte is csak 25mg amitriptilint. Most szeretnénk próbálkozni.
2014. aug. 27. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Biztos jo otlet gyereket vallalni skizofrenoknak?
2014. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a dokidat, hogy mikor ürül ki, nem ismerem ezt a szert.
2014. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Skizofrénoknak? jól érzékelem h előítélettel vagy a depressziósokra?
2014. aug. 27. 14:02
 4/11 A kérdező kommentje:

triciklikus antidepresszáns az amitriptilin is, elvileg nem gond ha terhesség alatt is szedi az ember, csak jobban örülnék ha teljesen kiürülne a szervezetemből

köszi a választ

2014. aug. 27. 14:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha orvos/pszichiáter javaslatára szedted, tőle kéne megkérdezned.

Ha drogként, saját elhatározásodból kapkodtad be, szerintem várj még.

Nem írod, mennyi ideig éltél a szerrel, de csupán azért is kell várnod, nehogy a várandósság ideje alatt ess vissza!

2014. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első, honnan vetted ezt a badarságot? Az amitriptillin az antidepresszáns. Előbb gondolkodnod kéne, aztán ítélkezned. Egyébként ahhoz sem lenne semmi közöd, ha skizofrénen vállalna valaki gyereket. Sokan gyógyszerrel tünetmentesek.
2014. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt a szert én konkrétan nem ismerem. Viszont szedtem citalopram hatóanyagú szert, annak kellett úgy fél év. De ez is csak saját tapasztalaton alapult (addigra múlt el az utolsó mellékhatása is), nem az orvostól tudom.


Vannak viszont más jellegű gyógyszerek amiknél akár egy-két évet is kell várni, mert magzatkárosító hatásúak. Szóval inkább tényleg az orvostól kérdezd meg és ne itt próbáld meg kideríteni; biztos ami biztos.

2014. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindenképpen várj, és konzultálj orvossal. Én a gyógyszer abbahagyása után 2-3 hónappal estem vissza. Sokkal rosszabbul voltam, mint előtte bármikor. A dokim szerint addigra ürült ki teljesen a szervezetemből a gyógyszer. Hozzáteszem nem ezt a gyógyszert szedtem. A helyedben én mindenképpen várnék még, és kikérném(akár több) orvos véleményét is, végülis egy ember életéről van szó.
2014. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért a gyógyszer mellett azt is jó alaposan gondold át, hogy mentálisan vagy-e olyan állapotban, hogy végig tudd csinálni a terhességet, a szülést, a babázást, és az utána következő 18 év gyereknevelést. Ezek mind egyre jobban fokozni fogják a depressziódat, nehogy a végén rosszul járjatok.
2014. aug. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a szülés előtti időkben tünetmentesek közül mennyien lesznek szülés után depressziósak!

Helyedben már csak ezért is FELTÉTLEN megbeszélném a DOKIVAL!

2014. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!