Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki ilyeneket csinált...

Ha valaki ilyeneket csinált gyerekkorában, akkor valószínű, hogy felnőttként pszichopata/szociopata lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon agresszív volt, ha kihozták a sodrából, nekiment az ovistársainak (még kisiskolás korában is néha). Máig agresszív, de visszafogja magát. Lopott az óvodából (nem tudom, hány éves korig normális ez). Nem bánta meg, mikor megmondták neki, hogy nem helyes, csak azt bánta, hogy vissza kellett adnia. Gyűjtötte a babákat, de mindig csak kínzósat játszott velük. Dobálta őket, kiszúrta a szemüket, felvágta őket, lenyúzta a bőrüket. Általában azt játszotta, hogy a babák egy árvaházban vannak, ahol bántalmazzák őket. Állatokat nem kínzott, viszont ha valaki feldühítette, elképzelte, ahogy például szétrobban a feje, levágják valamijét (kisiskolásként).


Máig szereti a véres dolgokat, de nem tudok kiigazodni rajta, olyan, mintha nagyon keveset árulna el abból, milyen is ő.



2014. szept. 9. 16:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Egyébként a mai napig nem szeretem ha hozzám érnek és a babákat is ugyanúgy utálom. Szerintem ez már így is marad de megmondom őszintén, ez nem hátráltat engem az életben.
2014. szept. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a kommentelők nagy része még nem is találkozott igazi szociopatával. Milyen hülye tanács az hogy hagyd hogy kiélje magát! Nem! Egy szociopatának nem lehet megmondani, mit tegyen és mit nem! Ki fogja élni magát, ha hagyod, ha nem, csakhogy a normális kamaszokkal ellentétben az igazi szociopata az sosem éli ki magát, soha nem elégül ki, élete végéig keresni fogja azokat a helyzetetet, amik veszélybe sodorják. Imádja a káoszt és imád másokat bántani. Nem minden szociopata bántja az állatokat, sőt a legtöbbjük semmilyen élőlényt nem szokott fiziailag bántalmazni, ezt tapasztalatból mondom neked, mert 3 évig voltam eggyel. Sajnos. Plusz az egyik kollégám is szerintem az, és még jópár ismerősömre rábizonyítható hogy az.

Ne féltsd a lányodat, mert a szociopaták a közeli ismerőseik félelméből táplálkoznak, pont mint a vámpírok. Ha félted, sajnálod és segítenél neki, kegyetlenül ki fog használni. A szülőnek hatalmas fájdalmakat okoznak az ilyen gyerekek, nem is értem hogy eddig hogy nem vetted észre. Biztosra veszem, bár ezt nem írtad le, de élősködik rajtad. Gondolom nem dolgozik, de ha dogozik is, a pénzét pillanatok alatt elveri. Ha hagyod hogy továbbra is nálad lakjon, neked lesz bajod. Neki nem lesz, mivel olyan szerencsések hogy mindig mindent megúsznak, pedig folyton az önpusztításra törekszenek.

Fogadd meg a tanácsomat! Ha eddig nem vitted orvoshoz, mostmár mindegy, ennyi idősen úgyis van már elég rafinált ahhoz hogy félrevezesse az orvost. Tedd amit jónak látsz, de egy ilyen gyerek mellett soha nem lesz nyugalmad. Hiába álltatod magad azzal hogy még csak 20 éves, ez nem fog változni, az 50 éves kollegámon látom hogy még mindig 20 évesnek képzeli magát.

Női szociopatával még eddig csak eggyel találkoztam, neki speciel anno az volt a taktikája hogy felcsináltatta magát és elvetette magát feleségül. Sajnos a nagyobbik fia mindent örökölt tőle.

Szóval tudom hogy kegyetlenül hangzik, de nem tudod megmenteni a lányodat, mert valszeg genetikai alapon beteg, az agyának az a része ami a bűntudatért felelős, nála nem működik. Fizikailag! Ezen pedig nem tudsz segíteni. Ha képes vagy rá hogy lemondj róla és a magad boldogságát fontosabbnak tartsd, akkor küldd el otthonról. És ne vegyél róla többet tudomást.

Tudom hogy mindez kegyetlennek hangzik, mert a gyermekedről van szó, de sajnos ő ezt nem így érzi, tényleg tapasztalatból mondom! Írhatsz privátot, szívügyemnek érzem hogy segítsek!

2014. szept. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Minden egyes szavad igaz rá és egyetértek. Kihasznál minket, észrevétlenül rombolja a családot, a nagyanyja sokáig kórházban volt, arra nem vette a fáradtságot, hogy bemenjen hozzá, semmit nem mondott, amikor meghalt, a temetésen sem volt ott. Persze nem voltak jóban kicsi korától fogva, de a család legtöbb tagja sem, és mégis éreztünk gyászt, hiányt. Élősködik rajtunk. Talán amíg kamasz volt, elintéztem azzal, hogy lázad, a kamaszok problémásak. Egyre jobban elhidegülünk a férjemmel, és mintha ő családon belül valami olyan tabu lenne, amiről nem beszélünk, a szőnyeg alá söpörjük, mert mi is érezzük, tehetetlenek vagyunk. Talán ez volt az a válasz, amire vártam. Kitenni nem fogom, legalábbis amíg a főiskolát be nem fejezei, bár néha utalgat rá, hogy ott fogja hagyni... pedig megy neki. A saját gyerekem, nem tudnám az utcára tenni. Reménykedem, hogy magától lelép idő előtt, bár persze ezt is gonoszságnak érzem leírni. De azért így van...
2014. szept. 12. 11:18
 24/42 A kérdező kommentje:
A főiskola első évét egy másik városban végezte, mi meg fizettük neki az albérletet, mindent fizettünk neki, zsebpénzt kapott, sokat, elköltötte mindet. Havonta ha egyszer felhívott, akkor is úgy kellett kihúzni belőle, mi van vele. Aztán hazaparancsoltam, visszakedveskedte magát, elhittem, hogy javul a kapcsolatunk és megoldódnak a gondjaink végre. Viszont mióta huzamosabb ideje itthon lakik és tanul, megint elviselhetetlen lett.
2014. szept. 12. 11:22
 25/42 anonim ***** válasza:
34%

Örülök hogy segíthettem. De nem fog változni semmi. Ha esetleg ez vigasztal, én nagyon dühös voltam amikor mindenemet odaadtam neki és mégis kidobott. Magamban kerestem a hibát, aztán 2 évvel később ismerkedtem meg ezzel a fogalommal hogy szociopata. Azelőtt is hallottam már ezt a szót, de nem tudtam pontosan mit jelent. És akkor tudatosult bennem, hogy egy BETEG emberrel voltam együtt. Egy elmebeteggel, akit nem lehet egy szinten kezelni az egészséges emberekkel. Szóval tudom hogy ez durva, de megszültél egy genetikailag életképtelen gyereket. Te alkottad, de el is pusztíthatod. Aki nem találkozott még ilyennel, az most egy szemét dögnek tarthat engem, de én tudom hogy miről beszélek. Nem mondom hogy tegyél alá vagy hogy rendőrségi ügyeket akassz a nyakába, bár benne van a pakliban hogy idővel szerez magának ingyen jegyet a böribe.

Azt mondom, tedd ki otthonról. Ha nem akarod kitenni, akkor viseld el. De megváltozni NEM fog! Ez nem kamaszkori hiszti, ez betegség, és gyógyíthatatlan. Nem kell lelkiismeret-furdalást érezned, hisz csak biológiailag a gyereked. Sajnos egy értéktelen tárgyat gyártottál, ami nem működik rendesen, hát nem szabad engedni hogy betöltse a funkcióját. Remélem értesz. Döntsetek ahogy akartok, de kétlem hogy elvégzi a főiskolát, hisz ez is jellemző rájuk, hogy semmit sem fejeznek be amit elkezdtek, és úgyse a becsületes munkából fog megélni. Szóval vagy rakjátok ki és cseréljétek ki a zárat, vagy halálotokig viseljétek el, mert amíg látja hogy hagyjátok, addig nem fog elmenni!!

2014. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Ja, amiatt meg ne aggódj hogy utcára kerül, valszeg úgyis beszopja magát valami pasihoz, ha meg annak is elege lesz belőle, keres másikat. Nem is tudod mennyire rafinált, pedig a saját lányod. Csak sajna te nem látod azt az arcát. Attól hogy nem számol be neked róla, lehet hogy minden napra van egy-egy beosztott pasija.
2014. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Nem tennék neki keresztbe szándékosan, hisz nem gyűlölöm a lányom, én nem akarok neki rosszat. Kicsit még bánt is, ahogy fogalmazol, de persze megértem, mit szeretnél mondani ezzel. Szerintem választás elé állítom, vagy visszavesz, vagy mehet otthonról, mert igenis vissza tud venni, ha akar.
2014. szept. 12. 12:22
 28/42 anonim ***** válasza:
Tudom hogy bánt, de nem hiszem hogy az én írásom jobban bánt mint az ő szavai és tettei. Amúgy csak addig szoktak visszavenni az arcukból, amíg meg nem nyugatják a környezetüket, emögött is csak számítás van. Amint megnyugodtatok, újra elkezdi. Nem akarod kirakni, értem én, de meddig fogjátok ezt elviselni? Amíg a végén nektek kell majd pszichiáterhez járnotok?
2014. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
28-as, én megértem, hogy téged tönkretett egy szociopata, így van benned egy alapvető gyűlölet irántuk. De attól, hogy a lányom is tesz velem gonosz dolgokat, még nem fáj kevésbé, és mellesleg nem is jogosít fel téged a saját tapasztalatod arra, hogy őt genetikai hulladéknak, elrontott tárgynak nevezd. Én ehhez nem vagyok hajlandó így hozzáállni.
2014. szept. 14. 14:28
 30/42 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes, az előbb még egyetértettél velem... Sajnálom hogy nem látod be. Akkor viseld el, szenvedj tovább. Kiírtál egy kérdést, megoldást kerestél. Én tapasztalatokat osztottam meg veled. Ha nem érdekel egy olyan válasza aki tisztában van a témával, akkor kiknek a válaszára vagy kiváncsi? Azokéra akik szerint csak rossz korszakban van és túl lesz rajta?

És miért pontoztatok le? Én voltam az egyetlen aki igazi élethelyzetet mesélt el, megtörtént dolgokat! Mindenki más csak a netről olvasott szövegeket írta le ide.

2014. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!