Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki ilyeneket csinált...

Ha valaki ilyeneket csinált gyerekkorában, akkor valószínű, hogy felnőttként pszichopata/szociopata lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon agresszív volt, ha kihozták a sodrából, nekiment az ovistársainak (még kisiskolás korában is néha). Máig agresszív, de visszafogja magát. Lopott az óvodából (nem tudom, hány éves korig normális ez). Nem bánta meg, mikor megmondták neki, hogy nem helyes, csak azt bánta, hogy vissza kellett adnia. Gyűjtötte a babákat, de mindig csak kínzósat játszott velük. Dobálta őket, kiszúrta a szemüket, felvágta őket, lenyúzta a bőrüket. Általában azt játszotta, hogy a babák egy árvaházban vannak, ahol bántalmazzák őket. Állatokat nem kínzott, viszont ha valaki feldühítette, elképzelte, ahogy például szétrobban a feje, levágják valamijét (kisiskolásként).


Máig szereti a véres dolgokat, de nem tudok kiigazodni rajta, olyan, mintha nagyon keveset árulna el abból, milyen is ő.



2014. szept. 9. 16:57
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan, mint velem. Felszínesen kedves, de igazából alig tudunk róla valamit.
2014. szept. 10. 12:26
 12/42 anonim ***** válasza:
81%
De ha 20 évig elnézted ezt, anélkül, hogy tettél volna vmit, most miért foglalkoztat jobban. Nem bántani akarlak, komolyan kérdezem.
2014. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Mert egyre kevésbé van rálátásom vagy hatásom az életére. Írtam, hogy sokszor mintha szándékosan keverné bajba magát, bulikban mértéktelenül iszik, hogy miket csinál részegen, arról ugye fogalmam sincs, de volt már, hogy valami impulzív hülyesége miatt kórházba került, mert fizikailag megsérült. És nem értem, mert nem bánja, hanem mintha élvezné, mintha csak adrenalinlöketet adna neki, mi meg egyre jobban aggódunk, és nem gondoltuk, hogy egy fura gyerekből felnőtt korára ez lesz. Tiniként meg igazából annyira bezárkózott, hogy akkor ezért nem vittük.
2014. szept. 10. 12:35
 14/42 anonim ***** válasza:
50%
Pont azért kellett volna vinni!
2014. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim válasza:
25%
Az agressziót élje ki. Különben felgyülemlik benne és nem tud kiegyensúlyozott lenni. Végén még úgy törhet ki mint egy vulkán vagy fiziológiailag és mentálisan sérülhet, ha közben nem adja ki az érzéseit a helyzetnek megfelelően.
2014. szept. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim válasza:
0%
Tulajdonképpen azért nincs meg köztetek a "kommunikáció" , mert nem fogadod el olyannak amilyen. Emiatt zárkózik be. Hiába erőlteted rá hogy segítséget kapjon, attól méginkább bezárkózik.
2014. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Sosem bántottál még senkit. Fantáziáltál róla, de ez sok emberrel megesik.

Babákat bántottál, ez mindenképpen jelent valamit, de élőlényt még nem. A legtöbb pszicho- vagy szociopatára jellemző az állatok bántalmazása.

Te sajnálnád őket? Vagy meg tudnál kínozni (nem ölni) egy élőlényt anélkül, hogy megérintene a fájdalma?

2014. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Néhány dolgot ezek közül én is csináltam. Sosem szerettem, ha hozzám érnek, ha ölelgetnek, puszilgatnak, az oviban sok gyerekkel agresszív voltam, mert engedély nélkül megérintettek. A babákat világ életemben utáltam, minél jobban hasonlít egy igazi babára, annál jobban. Ha a kezembe került egy, azt általában megkínoztam és tönkretettem, módszeresen és élvezettel. Amikor kérdezték, hogy miért csinálom, egyszerűen azt válaszoltam, hogy ,,mert ezt érdemlik." A barbie babáimat is kinyírtam, volt amelyiket felakasztottam és felgyújtottam, volt amelyiket vízbe dobtam kővel a nyakán és volt, amelyiket simán eltemettem a kertben. Általában azt játszottam, hogy elraboltam őket, megkínozom majd megölöm őket. Az iskolában nem voltak barátaim, kinéztek mert nem voltunk gazdagok. Legszívesebben válogatott módszerekkel öltem volna meg az osztálytársaimat, ezeket sokszor le is rajzoltam és el is játszottam otthon.

Bár nálunk a családi viszony nem volt épp idilli, egy látszatra nagyon aranyos gyerek voltam és senki nem tudta volna ezt elképzelni rólam.

Így felnőttként azt gondolom, hogy ezek a dolgok valamilyen rejtett agresszióból fakadnak, amit valahol máshol kellene levezetni. Talán segítene, ha a lány elkezdene sportolni vagy küzdősportot tanulni. Ott kiélheti az agresszivitást, miközben önuralmat tanul. Emellett érdemes lenne egy próbát tenni pszichológussal is, ki tudja mi az, ami legbelül mindezt kiváltja belőle.

Sok szerencsét

24/L

2014. szept. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


Feltettem a kérdést a gyereknevelés kategóriában is, mert itt kevés válasz jött, amivel tudtam valamit is kezdeni. Oda leírtam kommentekben sokmindent a gyerek- és felnőttkori viselkedéséről, hátha valakit innen is érdekel.


24/L, te kinőtted ezeket a dolgokat?

2014. szept. 11. 09:52
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy teljesen kinőttem de sokat fejlődtem. A különköltözés (kollégiumba) segített abban, hogy kicsit távolabbról nézzem a családomat és végre szabadon dönthessek a dolgaimról. Egyúttal megtanultam folyamatosan 2 másik emberrel egy légtérben élni, ami olykor még ma is nehéz. Mindenesetre itt muszáj volt valamennyire szocializálódni és megtanulni nem kimutatni pl. az agressziót. Utóbbit rendszeresen sporttal vezetem le. A ,,beteg" gondolataimat pedig rajzokba és festményekbe konvertálom át, ezáltal megszabadulok tőlük, ,,kijönnek". Szerintem nem is lehet ezt igazán ,,kinőni" de ha az ember odafigyel magára, hasznosíthatja ezeket a dolgokat. De ha nem tudja ezt egyedül rendezni magában, akkor mindenképp szakemberre bíznám.


24/L (utolsó voltam)

2014. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!