Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióból gyógyultak!...

Depresszióból gyógyultak! Hogyan sikerült kijönnötök ebből?

Figyelt kérdés
Mindenhol a kombinált kezelést javasolják, ami antidepresszáns és pszichoterápia. Melyiket érdemes elkezdeni előbb? Először gyógyszer, majd javulás után a pszichológus? Gyógyszer sajnos kell, mert nagyon sok fizikai tünet is van.
2014. szept. 14. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én két hétig szedtem a gyógyszert, utána kezdtem el pszichológushoz járni és két alkalom után már abba is hagytam a gyógyszert, mert nem volt rá szükségem. Pedig jó 10-20 éve tartó szorongásokról beszélünk. Ráadásul ez nem is fizetős pszichológusnál volt.

De persze egyénenként változó, hogy kinek mi segít és mennyire. Én nagyon nagyon akartam ezt a javulást. És a pszichológusom nagyon kedves, közvetlen, rám ez elég ösztönzően hat. Még járok hozzá, de már inkább csak a szintentartás kedvéért. Már az első 5-6 alkalom után nagyon sokat változtam.

Szerintem kezd el szedni a gyógyszert, amíg nem jársz a pszichoterápiára, de vigyázz, hogy ne szokj rá. Amint a pszichoterápia javulást idéz elő, fokozatosan állj le a gyógyszerről.

2014. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Antidepresszáns nem okoz hozzászokás, csak ha hirtelen abbahagyod lecsökken az agyban a szerotonin szint. Ez okoz olyan érzést mint az elvonási tünet. Nekem használt az antidepresszáns és 2 éve szedem. Aki tényleg depresszió nehezen tudom elképzelni hogy gyógyszer nélkül kigyógyuljon. Min 1 évig kell szedni, ha valaki ezt nem vállalja ne várjon gyógyulást.
2014. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!