Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős, sok éve tartó szorongásr...

Erős, sok éve tartó szorongásra mi lehet a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta nagyon erős szorongással küszködök szociális helyzetekben. Független ettől 17-18 éves koromtól kezdve úgy döntöttem, hogy sarkamra állok és legyőzöm ezt a dolgot. Nagyon kommunikatív lettem és sikerrel. Több kapcsolatom lett és sok minden javult. Ennek ellenére a szervezetem folytatta a régi mintát. Rendszeres tenyérverejtékezés, túl hamar elpirulás, és sokszor megfoghatatlan izgalom, amit nehéz meghatározni. Magán pszichiáter Frontint írt fel (terápia mellett, nem ettől várva mindent). Tehát orvosi felügyelettel, alkalmanként szedem. Hetente 2-3 olyan szitu van, amikor már úgy érzem, nem tudom leállítani ezt az erős szorongást olyan erős.1 mg Frontin teljesen megszüntette ezeket a tüneteket. Most egy hónap után viszont azt érzem, hogy bár még mindig segít, de egyre kevésbé és rövidebb ideig hat. Mi erre a megoldás? Nem szeretném megemelni az adagot. Előtte sok évig ezer más megoldással próbálkoztam. Sport, Nervenpflege, Valeriana Relax, citromfű. Stb. A citromfű tea nem volt rossz, de nem csökkentek komolyabban attól sem a tüneteim. Nagyon sokat ront ez az életminőségemen, rengeteg dologban akadályoz, amit meg enged, azt is erősen korlátozza. Tanácstalan lettem.

2014. okt. 22. 20:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Normális ember elkerüli a gyógyszer szedést, mivel ami nem természetes, az árt. Többet, mint amennyit használ. Lehet, hogy a Xanax jó, mert kva jól érzed magad tőle, de az agyat keményen roncsolja...
2014. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem te majd vérnyomáscsökkentőt se szedjél, ha magas lesz a vérnyomásod, meg egyáltalán ne is menj orvoshoz, vagy kórházba, ha műteni kell, vagy rákos vagy, mert minden árt ott is.

Régen sem szedtek semmit, mert ugye árt, mondjuk fel is fordultak 40 évesen.

2014. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A Frontinnak és a Xanaxnak is ugyanaz a hatóanyaga, csak a gyártó más, szóval nem várható nagy különbség, ha az egyik helyett a másikat kezded el szedni.

Rossz hír, hogyha az a tapasztalatod, hogy már nem hat a gyógyszer, akkor a szervezeted hozzászokott. Sajnos ez nem ritka az ilyen típusú gyógyszereknél.

2014. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez a mennyiségtől függ, pontosabban a gyakoriságtól.

Ha valaki napi rendszerességgel tolja az 1 mg-ot, igen, ott hozzászokás veszélye áll fenn és esetleg egyre több is kell.

Aki meg az adott kritikus helyzetben bakapja heti pár alkalommal a 0,25 v 0,5-öt, az nem fog hozzászokni.

Antidepi mellett amúgy nagy adagokról is le lehet jönni, mert eleve nem vagy rosszul, így nem fog hiányozni.

2014. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Az 1 mg Frontin majdnem két hónapig teljesen jól hatott. Elmulasztotta a szorongást. Átlagosan hetente 3 alkalommal vettem be.Kb másfél hónap után kezdtem érezni,hogy bár még mindig hat ez az adag,de már kicsit gyengébben.Mikor szabadságon voltam,volt egy több mint egy hetes szünet,egyáltalán nem vettem be.Mikor visszamentem újra rendben működött az 1 mg-os adag, de ahogy teltek a hetek ez egyre gyengébbnek tűnt és most már csak 1,5 az ami valóban hat.:( Emellett azokon a napokon amikor nem veszem be, nagyon erős szorongást érzek már egészen a kora délelőtti óráktól.A pszichiáter szerint ez azért van,mert már tudom milyen szorongás nélkül és jobban érzem a kontrasztot,tehát inkább egy szubjektive nem jóllét.A toleranciát viszont ő is megemlítette. Korábban a Rivotrilt is felírta,de csak azért mert álmosított a Frontin.Akkor nem váltottam ki,mert nem volt vészes.Nem is volt fontos.Most,hogy a Frontin már nem akar hatni mégis a Rivotrillal kezdtem el próbálkozni,bíztam benne,hogy így hogy egy másik hatóanyagról van szó,majd újraindul ami a Frontin szedés elején még rendben volt.0,25-el kezdtem,hogy ne kövessek el olyan hibát,hogy túl nagy adagra szokjak.Nem hatott.És még a 0,5 sem.... 1,5-ös Rivotril az amit már érzek de az is nagyon hamar elmúlik.:( Kevésbé és és rövidebb ideig is hat mint a Frontin pedig ez most teljesen új.
2014. dec. 20. 10:21
 16/17 anonim ***** válasza:

10-24 már írtam, kizárólag az antidepi szedése alatt múlik el. Annál nem kell adagot emelni és mellette el lehet majd hagyni a nyugtatókat.

Frontinnak addig van értelme, amíg alkalomszerűen kell és kevesebb, mint napi 1 mg.

2014. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sikerült legyőzni a szorongást?
2019. nov. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!