Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérhetek a pszichiáteremtől...

Kérhetek a pszichiáteremtől olyan papírt, amivel igazolná, hogy képtelen vagyok dolgozni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 23 éves vagyok. Eredetileg vendéglátós a szakmám. 6 hónapig bírtam benne dolgozni, aztán előjöttek a fóbiáim. Bipoláris, antiszociális zavarban szenvedek és fóbiám is van az emberektől. Ha már a házból ki kell mozdulnom akár csak a boltba, akkor már rosszul vagyok, olyan gyomoridegem van, szinte rázkódik belül mindenem. Segélyt kaptam évek óta, amikoris 2013-ban töröltek a rendszerből, mert nem voltam hajlandó utcaseprőnek beállni. A fóbiám mellé még az is előjönne ott, hogy ilyen megaláztatásban részesüljek, hogy a cigányokkal, alkoholistákkal együtt kiálljak az út szélére. Megvonták tőlem a segélyt. Újra beregisztráltam, most fog letelni az 1 év, újra igényelhetem a segélyt. Igenám, de ha megkapom és rá 1 hónapra behívnak megint és meg megtagadom, akkor kezdődik az egész elölről. Nem sok pénz az, de jobb mint a semmi. Tudom ez így nem mehet tovább, nem élhetem le így az életem. De sajnos a magyar egészségügy, hogy szarik a fejedre. Én vagyok az, aki tényleg megakarja tudni, hogy mi bajom van, nem csak ezzel a nemtörődöm hozzáállással ráírnak valamit a papírra és írnak fel gyógyszert és nem küldenek sehova, pszichológushoz, vagy pszichoterápiára.

De visszatérve, a pszichiáter kitud állítani egy olyan papírt, hogy nem vagyok munkaalkalmas a problémáimból adódóan? Így is tolom befelé a frontint, hogy a tescoba eltudjak menni, de nem még ha ilyen aljanéppel kellene együtt dolgoznom.



2015. jan. 1. 15:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Amúgy otthonról végezhető munkát kerestél már?
2015. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ott láthatod, hogy más embereknek mi a véleménye rólad, mindegyik értékes hozzászólás. Kár, hogy a szüleid nem neveltek normálisan és nem mondták el, hogy épeszű ember nem átkozódik, pláne feleslegesen, de talán most láthatod, hogy csak egy elmebeteg ír olyanokat, mint te.
2015. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nem láttam... :-( :-S
2015. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
26 Igazán szörnyű volt a beszólása, legyen csontrákos a leendő gyerekem, és hogy nekem is már nem is tudom milyen betegségeim legyenek. Oké, hogy dilis, de igazából eddig ennyire nem tűnt annak. Ha láttam volna, hogy ilyen, egyáltalán nem válaszoltam volna neki. Az biztos, hogy ehhez egy komoly pszichiáter kell, úgyhogy teljesen igazad van abban, hogy feküdjön be valahová, mielőtt még kárt tesz valakiben, vagy magában.
2015. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!