Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik betegségből (akik benne...

Pánik betegségből (akik benne voltak, vagy vannak) hogyan jöttetek ki belőle?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok pánik beteg,szertnék valami könnyen megoldható megoldást találni,hogy végre kimásszak ebből a szörnyű állapotból!Segítsetek!
2010. febr. 12. 12:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ezerféle pánikbetegség van, ki ettől ki attól pánikol, van aki csak úgy magától... Nekem volt ilyen is olyan is. Mindig azt hittem meghalok. Aztán meguntam, persze addigra már túlestem gyógyszereken, meg minden sz@ron. Szóval meguntam, és aszondtam, hogy mindennel szembemegyek amitől pánikolok! És miután 100-szor megint azt hittem meg fogok halni, de 101-edszerre is nekimentem, egyszer csak elmúlt.... Rájöttem, hogy nem fogok meghalni, eddig sem haltam meg... A pániknak egyébként mélyebb lelki okai vannak, erre neked kell rájönnöd, és megoldanod, változtatnod rajta! Egy biztos, minél többet menekülsz előle, annál inkább beszűkül az életed!
2010. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Én B vitamin szedéssel, tornával és a kapcsolatom, családi életem rendezésével és kicsit kevesebbet dolgozok, többet pihenek.
2010. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

az enyém hivatalosan nem volt az. Tehát orvos nem állapította meg, de biztosan az volt. (alkohollal, nyugtatóval NEM szabad próbálkozni, könnyen függőséget okoz mindkettő)

Nekem a családi háttér miatt volt, sorozatos, hosszan tartó rossz körülmények.

Rajtam egyedül az segített, hogy megismertem a férjemet, és a kapcsolatrendszerét, akik engem is kedvesen fogadtak.

Így lassan megnyugodtam és a tünetek enyhültek, majd elmúltak.De sokszor eszembe jut még, és félek, nehogy előjöjjenek újra, mert elég látványosak, kellemetlen.

2010. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Áh, komolyan.. :( Lepontozhattok, de akik ilyen válaszokat írnak, azoknak halvány lila gőzük sincs, milyen egy valódi, kemény pánik-betegség. Amikor az ember munkaképtelen, kimozdulni sem tud a lakásból, és folyamatosan annyira rosszul van még így is, hogy egy mosogatás után le kell pihenni, mert alig áll a lábán. Azt gondolom, az első válaszoló áll a legközelebb a megoldáshoz. De van, amivel egyszerűen nem lehet szembemenni.
2010. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
néhány pánikbetegség kezelhető önszuggesztióval is. ha kissé pontositanád milyen jellegü a pánikbetegséged, segithetek. (tapasztalat) ---kicsiricsi---
2010. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

első 12.58-as! Nem pontozunk le :) Én vagyok az első válaszoló... Nálam addig fajult a dolog, hogy állandóan zokogtam, volt, hogy 3 órán át ültem a fotelban, és már majdnem magam alá csináltam, mert annyi lelkierőm nem volt, hogy elmenjek wc-re...

Egy idő után már nem tudtam, hogy pánikolok, megőrültem, depressziós vagyok, hipochonder... vagy mind egyszerre, vagy egyik se, és ez valami különleges kórság ami csak engem sújt. Amikor hiposnak hittem magam végig jártam az összes dokit, mert azt hittem rákos, sclerosisos, májbeteg, vagy mikor épp mi vagyok... majdnem két évig jártam a dokikat kisebb nagyobb megszakításokkal... aztán sehol semmi, így a hipo erősen enyhült... rengeteget olvastam, gondolkodtam magamon, az életemen, őszintén bevallottam magamnak mit hol szúrtam el... nem könnyű dolog magunkkal szembenézni. Néha úgy éreztem be vagyok zárva a testembe, és ez elviselhetetlen magányt okozott!!! Rájöttem, hogy nincsenek céljaim!!! Ahogy ez meglett, mintha elkaptam volna egy kötél végét a vaksötétben... Azóta fogom a kötelet, és célokat keresek, és próbálom őket megvalósítani. Híztam 30 kilót, azt már lefogytam... ez is sok erőt adott, a sport és a rendszer amiben élni kezdtem, hogy mikor mit eszem, időpontra pontosan, grammra pontosan.... Apró célok aztán jöhetnek a nagyobbak. Van egy jó mondás amit akkor tettem magamévá, mikor már gondolkodtam azon is, hogy minek élni. Így szól: "amíg élsz van rá esély, hogy jóra forduljanak a dolgok... ha már meghaltál akkor nincs" :) Kvázi, még mindig jobb ez a valami, és a remény (amit persze sokszor elveszítettem) hogy lehet jobb.

2010. febr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
én is voltam pánikbeteg. esténként jöttek a rohamaim, légszomj, heves szívdobogás. azt hittem tényleg meghalok, 3x be is vittek az ügyeletre mert fulladtam. aztán kivizsgáltak és mondta az orvosom, hogy ez pánikbetegség. felírt enyhe nyugtatót. kb 1 hónapig szedtem is és egész jól voltam tőle. na akkor tudatosult bennem, hogy tényleg nincs szervi bajom és nehogy már nyugtatókon éljek. szóval elhatároztam hogy nem veszem be. és mikor éreztem hogy jön a roham szépen leültem , egyenletesen vettem a levegőt és azt mondogattam magamnak, hogy nincs semmi bajom ezért nem is lehet ilyen tünetem. és ez a módszer hatott. és egy-két hét múlva már a rohamok sem jöttek. az a lényeg hogy el kell hinned hogy nincs semmi bajod és ez csak pszichés dolog. amint ez tudatosul benned tudsz ellene tenni. ami még segített, hogy elkezdtem sportolni. ez örömet is okozott és testileg is lelkileg is jobban lettem.
2010. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
12 éves korom körül alakult ki, folyamatosan ezerrel vert a szívem, remegtem, légszomjam volt. Anyuéknak nem mertem szólni ezekről. Többször vitettem el magam orvoshoz különböző indokokkal, hipos is voltam egy kicsit. Aztán így három év után meguntam, felvettem a kapcsolatot egy lánnyal, aki hasonló cipőben jár, és adott tanácsokat. Mostmár tudom kezelni a rohamokat, és így négy év elteltével kezd is elmúlni :)
2010. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

13:12

Örülök neki, hogy találtál egy fogódzót!!! Ez másnak is reményt ad. (pl. nekem) :)

De mit csinálsz, ha már úgy tűnik, hogy megfogtad és teszed a dolgod, és haladsz előre és jön egy olyan rosszullét, hogy megint csak a falat kaparod?? Velem mindig ez van. Elindulok, aztán hopp, a földre ülök. Aztán pesrze mindig felállok, de már egyre kevésbé hiszek. Mindenesetre örülök, a történetednek. Köszi.

2010. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Kemény, fizikai tünetekkel járó pánikbetegségből nem lehet gyógyszerek nélkül kimászni.

A "lelkizős" típusú, "nincs célom", "nincs rendben a magánéletem", "lelki bajom van" típusú dolgok az nem pánikbetegség. Az igazi pánikbetegség simán rájön arra is, akinek semmi ilyen baja nincsen. Az ok a csökkent szerotoninszint, szervi ok.

2010. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!