Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik betegségből (akik benne...

Pánik betegségből (akik benne voltak, vagy vannak) hogyan jöttetek ki belőle?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok pánik beteg,szertnék valami könnyen megoldható megoldást találni,hogy végre kimásszak ebből a szörnyű állapotból!Segítsetek!
2010. febr. 12. 12:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17.20-nak... Orvosként csak annyit fűznék ehhez, hogy nem létezik olyan független kutatási eredmény ami a szerotonin "mítoszt" igazolná. Az összes eddigi pozitív eredményt olyan csoportok publikálták, akik így vagy úgy kötődnek valamelyik gyógyszergyárhoz... ez tény.
2010. febr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Kár, hogy az is tény, hogy az erre ható gyógyszerek mégis segítenek. Én vagyok példának okáért én is.
2010. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

*Én=itt

És nem kötődöm egyik gyógyszergyárhoz sem...

2010. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Tegnap nem voltam gép közelben és most örülök,hogy ilyen sokan válaszoltatok:) !Köszi! Kicsit arra számítottam,hogy mindenki azt válaszolja,hogy"gyógyszer és szakember"De látom,hogy vannak még rajtam kívül akik nem így fogják fel.

Az én rohamaim nagyon heves szívdobogással kezdődik,kéz zsibbadás,nagyon erős szédülés(volt,hogy fekve a fejem nemtudtam elfordítani,a szemem kinyitni),a végén hányás.Szerencsére halál félelmem nincs.Amikor kezdődött 3 hétig frontint szedtem amikor egy picivel jobban lettem abbahagytam.Egyszer a buszon nagyon rosszúl voltam, azért nem szálltam le mert úgy éreztem,hogy nem tudok elmenni az ajtóig,fél évembe telt mire össze szedtem magam annyira,hogy újra felszáltam(mi vidéken élünk 1óra busszal a legközelebbi város).De sikerült már leküzdenem a tömegtől való pánikomat is,Én is szembe úszom az árral,de nem szeretném feladni,ezért van szükségem rátok!!!

Én is sokat kutakodtam,hogy mi az ami ebbe az állapotba sodort.22éve vagyok a férjemmel, viszonylag boldog házasságban éltünk,16éve született a lányunk,aztán 6műtét,3terhesség után 6éve született a fiacskánk.Ő rossz alvó volt,férjem kicuccolt a nappaliba,ez a házas életünk végét is jelentette:( 3 éve visszamentem dolgozni, aznap a fiamat mentő vitte kórházba súlyos életveszélyes állapotba,aztán havi rendszerességgel száguldoztunk vele.Súlyosan asztmás,kruppos lett.Fél év után itthon maradtam,megtanúltam Őt kezelni. Nagyon higgadtan,nyugodtan és sok energiával csinálok végig egyedül minden rohamát(ami akár több napos is lehet,de már szépen javul).De utánna kb.2 hét mire újra talpra állok!Aztán 1,5éve adtunk egy utolsó esélyt a házasságunknak,de sajnos semmi változás.Férjem sosem volt igazán leki társam,érezteti velem,hogy Ő dolgozik,elszámoltat...Úgy döntöttem,hogy egyedül is jobb mint ez a társas magány.Külön költözünk,remélem jól döntöttem de nagy rajtam a nyomás.Szomorú,hogy így ér véget,de nekem már nincs erőm megmenteni ezt a házasságot.

Most egyre gyakrabban van és erősödnek a rohamaim.Igyekszem erőt meríteni a Ti siker beszámolóitokból!Írjatok!!!

2010. febr. 13. 10:38
 15/23 A kérdező kommentje:
Természetesen olyanok beszámolóját is várnám akiken szakemberek és gyógyszerek segítettek.Én sajnos ezt anyagilag nem igazán engedhetem meg magamnak,de ha már semmi más megoldás nem lesz,attól sem zárkózom el.
2010. febr. 13. 10:59
 16/23 anonim ***** válasza:

18:46-os vagyok.

Nekem ennél sokkal kevesebb tünettel járt, ennek ellenére a vége gyógyszer lett. Én is próbálkoztam 1 évig csak frontinnal, kevés. Én adnék esélyt a helyedben antidepinek. Amit tudnod kell, hogy a 2. héten még ennél is rosszabb lesz.

2010. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Én már egy éve küzdök vele,voltak jobb időszakaim,most karácsony óta tért vissza markánsabban.Ha muszály frontint szoktam bevenni.Az antidepitől azért félek mert nehéz vele leállni,de tartok tőle,hogy nem úszom meg.Azt felírhatja a körzeti orvos?
2010. febr. 13. 11:58
 18/23 anonim válasza:
Szia! Én 30 éves anyuka vagyok, házas és van egy 10,5 hónapos kisfiam. Igen nehéz gyerek-korom, szeretethiányban szenvedő gyerek voltam. Éltem a kis életemet, aztán vártam a nagy Ő-re. (bár minden fiú az volt Nekem.) Az évek alatt voltak néha rosszul léteim, de nem foglalkoztam vele. Aztán karácsony előtt jött egy nagyon kemény rohamom - magas vérnyomás, fulladás, hányinger,remegés, majd hányás - az ügyelet nem jött ki persze. Magamra maradtam. Szegény férjem a gyerekkel a lakásban....én meg kint a kertben egész éjszaka. Két hétig kattogtam, hogy nehogy elvigyen a mentő, mert a kórházban végelgyengülésben meghalok. Nagyon szép történeteket alkottam a kis agyamba. Aztán b.nőm ajánlott egy kineziológust. Január óta járok és már az első alkalom óta nagyon sok változást éreztem. A házasságomat is féltettem, mert nem voltam hajlandó senkivel együttműködni, hogy jobban legyek. Csak aludni akartam és hibáztattam magam, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen, hogy megvan mindenem, mégsem vagyok boldog. Szóval, amióta "orvoshoz" járok, másképp élem meg a napokat. Nem egy olcsó dolog, de megéri. Gyógyszert nem szedek, hanem a régi-régi lelki gondjaimat tesszük helyre. Van mit....30 év alatt sokat nyeltem. Szóval fel a fejjel. Ha kell írok privibe is, mert vannak jó ötleteim, hogy ne fordulj be....mi itt vagyunk és segítünk. :)
2010. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Itt egy szakorvos válasza:

[link]

Nagyon javaslom elolvasni a 20. 21. 22. 24-es pontokat.

2010. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

18.13-as nagyon kedves Tőled,hogy mellém álsz,szükségem van Rád :)) !Írhatsz priviben,várom! Majd még írok,most rohannom kel a fiamért az oviba.

21.18-as elolvastam és szomorú,hogy bármelyik kérdést feltehettem volna én is.Két ismerősöm jött ki a pánikból szakember és gyógyszer segítségével,de mind kettő melett otthon is volt egy ember aki folyamatosan segítette őket.Most még bizonytalan vagyok.Nem tudom:(( De köszönöm!

2010. febr. 18. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!