Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemzavaros csoporttárs...

Figyelemzavaros csoporttárs főiskolán. Mit tegyünk vele? Ki vagyunk, mi csoporttársai készülve tőle!

Figyelt kérdés

Most 19 éves fogyatékosségi papírja is van a figyelemzavaráról. Mellette még hiperaktív is. Már egy éve járunk vele egy szakra (27en vagyunk összesen a szakon) és a többségnek is kezd elege lenni a viselkedéséből.


Egy év alatt még van olyan csoporttársunk akinek nem tudja a keresztnevét sem. Hirtelen nem jut eszébe más ember neve stb

Ezen felül rázza a lábát a széken, a tollát rágcsálja, ütögeti az asztalhoz, ujjai között mozgatja a tollat ami kb 2 percenként hangosan a földre esik.

A tolltartóját nem találja erre meggyanusít engem hogy elloptam. Mondom neki nem igaz, erre 1 óra múlva a padban találja meg.

Amikor beszélek vele olyankor be nem áll a szája, mondok valamit beleszól nem hagy végig beszélni, lábait rázza, az ujjaival babrál fűszálat, mobilt bármit ami a kezében van.

Idegesítő és roppant fárasztó vele lenni a nap 10 órájában körülbelül.

Néha üvöltözik, máskor sír mert megbukott vizsgán és tanárnak sírva mondja tanult egy csomót csak nem tud koncentrálni és ezért nem készült fel jól. Tanár meg csak nevet ahogy mi is.

Folyton felmentéseket kap matematikából meg egyéb tárgyakból diszkalkólia miatt. Ez is idegesít engem hogy én meg tanuljak.


A másik hogy amikor van szakbuli olyankor folyamatosan részegre issza magát, feldönt mindent, másokban elesik. Ordítozik, üvölt nem normális részegen. Múltkor is buliban annyit ivott hogy lehányta az egyik csoporttárs lánynak a hátát és haját.


Na szóval a kérdésem az lenne mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? Valakinek tapasztalat? Mert engem nagyon feszélyez hogy gyanusítgat, folyton rámír facen hogy segítsek neki, nem hagyja hogy elmondjam a mondatomat, órán nem tudok figyelni mert hangosan beszél mással a hátam mögött, néha beszól hogy csak nézek nem tudom az okát stb


SEGÍTSÉG!!!



2015. márc. 3. 18:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Amikor annyira zavar titeket a viselkedése, hogy hátráltat a figyelésben (zörög, stb.), szóljatok neki. Ha kell, többször is. Buliban meg főleg rá kell szólni, mert senki nem köteles eltűrni, ha így viselkedik másokkal.


Azt megkérdezhetem, hogy milyen szakról van szó, ahol FELMENTÉST kap matekból és társaiból? A diszkalkulia egy tanulási zavar, súlyosságtól függően különböző problémákat okoz, sok esetben nem fejleszthető. Ilyenkor jellemzően hosszabb időt szoktak adni vizsgán, vagy írásbeli helyett szóbelizhet, stb. Ezek szerintem érthetőek és (most vonatkoztassunk el ettől a konkrét személytől) attól, hogy valakinek van egy ilyen zavara, még lehet abszolút művelt és értelmes ember.

2015. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#10, majd amikor 40évesen rájössz, hogy azt csinálod, amihez se kedved, sem pedig akaratod, majd akkor jössz rá, hogy hány évet basztál el az életedből feleslegesen! Én inkább áldozom a fél életem arra, hogy azt csinálhassam, amit igazán szeretnék, mint hogy egy besavanyodott, unott, szürke szar legyek, mint az emberek 98%-a. DE hál istennek nekünk figyelemzavarosoknak ez nem szokott problémát okozni, ugyanis nem csinálunk olyat, amihez nincs kedvünk. Nektek meg maradnak a szürke hétköznapok!
2015. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#11, te pedig olyan dolgot tennél vele, amit a modern szakemberek már koránt sem ajánlanak, sőt károsnak tartják. Fel kell fognotok, hogy amit csinál azt szándékán kívül, öntudatlanul teszi, és hiába fogsz rá szólni 128x, megfogja csinálni még ugyan ennyiszer. Amit elérsz ezzel a rászológatással, az csupán az, hogy nem megérdemelt bűntatod okozol neki, azt a kevés önbecsülését (akármit is mutat egy figyelemzavaors kifele, az önbecsülésük általában zero) is a sárba tiprod, és ártol neki összeségében. De mind1, mert szokás szerint lópikulát nem tudnak azok az egészről, akik ítélkeznek, meg itt tanácsokat próbálnak adni a témával kapcsolatban, aminek az a vége -mint általában mindig- ,hogy több a kár, mint a haszon.
2015. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!