Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félelemérzet, miért?

Félelemérzet, miért?

Figyelt kérdés
Mostanában véletlenszerű helyzetekben fog el félelemérzet. Nem tudom olyankor mitől félek, nincs oka, nem egy fix dolog váltja ki. Olyankor minden ingertől megijedek, rettegek az élettől és a haláltól, csak szenvedek. Ez pár perc múlva elműlik. Mit tegyek ellene? Nem fogok dokihoz járni, utálom az orvosokat akik elemzik a gondolataim. Alapból az orvosokat is.

2015. ápr. 15. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az utálatod a fontosabb, jogod van szenvedni.
2015. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pánik betegségnek tűnik.

Egyedül nem igazán fogsz vele megbirkózni. Marad a doki.

2015. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a más emberekben felépő feszültséget érzed meg. Ahogy én is, csak nekem pszichés köhögést vált ki. Viszont az érintetlen természetben vagy a társadalmilag kiegyensúlyozott Ausztriában semmiféle élethelyzetben nem jön elő. Illetve dehogynem, ha mobilon felhív Magyarországról valaki. Vagy ha túlzottan rágondolok valami itthoni problémára, emberekre.

Valaki írta mostanában hogy ha felbosszantva megy haza a munkahelyről, akkor a kutyái vonyítva bújnak el előle például a lépcső alá. Vagyis megérzik a robbanásig feszült embereket.

Egy más valaki mesélte hogy háborúkor egy német tanyán dolgozott. És amikor svábra haragudó magyar katonák jelentek meg a tanyán, az addig teljesen nyugodt tehenek beleugrottak a jászolba vagy elszakítva a kötelet elfutottak.

Szóval erről lehet szó, érezzük mások feszültségét.

Nyugtató teakeverékkel megpróbálkozhatsz, annak nincs káros mellékhatása. Valószínű a doki is valami feszültségoldót írna fel. De az igazi megoldás a kiváltó okok megszüntetése lenne.

2015. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!