Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért unom (van amikor utálom)...

Miért unom (van amikor utálom) az embereket?

Figyelt kérdés

Valamiért képtelen vagyok normális kapcsolatokat kiépíteni. Egyszerűen megunom az embereket. Például megismerkedek valakivel, 2-4 hét után egyszerűen képtelen vagyok vele beszélgetni, vagy valamit is csinálni, mert hihetetlenül untat. Egyik közösségi honlapon elég sok embert lehet megismerni, de az eredmény az lett, hogy pár hét után egyszerűen töröltem az MSN-emről, mert meguntam. Ez van akkor is, mikor élőben találkozok valakivel stb.

Egyszerűen az összes ember unalmas számomra. Évek óta így van ez, és fogalmam sincs mitől.

Most már ott tartok, hogy nem is ismerkedek emberekkel, mert úgyis ez lesz a vége.

MSN-re nem is járok, mert minek. Nincs olyan akivel beszélnék. Rengeteg emberrel találkoztam az életem során, de soha egyik sem tudott valamilyen szinten megfogni, hogy akár 1 hónapnál tovább tovább tartsam vele a kapcsolatot.

Ez miért lehet?


2010. márc. 10. 22:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
20/f...
2010. márc. 10. 22:25
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Intelligens vagy! Rossz helyen keresgélsz, ne olyanokkal foglalkozz, akik az agyadra mennek, mert semmi dolguk!

Próbálkozz a idősebbekkel!

2010. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem megy ilyen egyszerűen. :S

A családommal is ez a helyzet. Nem utálom őket, mert sokat köszönhetek nekik, meg nem ezt a serdülős korszakomat élem.

Egyszerűen nem akarok és nem is szeretek velük lenni. Nem szeretek beszélgetni, meg egyszerűen ilyen szocializálatlan vagyok.

Mikor jön velem szembe valaki az utcán és ismerős, és köszönnöm kell, egyszerűen elkap a düh és az utálat. Pedig semmi okom nincs rá.

2010. márc. 10. 22:54
 4/19 anonim válasza:
100%

Ezzel én is így vagyok. Szerintem egyszerűen csak ilyenek vagyunk és kész. Nem lehet mindenki egyforma. Talán az segítene ha sportolnál valamit (persze csak olyat amihez kedved van). Nálam nem vált be, de lehet neked be fog.

23/f

2010. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
én 24 vagyok, lány, de összesen egyetlenegy barátnőm van, vele is kb 2 havonta találkozom, 2-3 órára. jártam gimibe, jártam fősulira, de egyszerűen képtelen voltam barátokat szerezni. sok mindenkivel ismerkedtem, a lehetőséget mindig megadtam, meghallgattam őket, beszélgettem is velük, de egy idő után inkább elpárologtam mert egyszerűen unalmas volt. nemérdekelt az amiről beszélt, nemérdekelt ő maga sem. nemvoltam rájuk kíváncsi se jobban. az ismerkedési fázisban már tudtam h nemfog érdekelni a továbbiakban. ennek ellenére volt 1-2 csaj aki rámragadt és mindenáron a barátnőm akart lenni, de mint később kiderült inkább csak érdekből. na szóval vhogy hasonlóképpen érzem énis magam.
2010. márc. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ja, bocs, ezzel nemis válaszoltam a kérdésedre:D mert igazából énsem tudom h miért van ez, csak gondoltam megosztom.
2010. márc. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
26%
Kérdező, az a bajod, hogy nem ismersz! :D
2010. márc. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ahham, akkor nem csak én vagyok ilyen.

A sportot próbáltam, de nem jutottam előrébb. Ugyan úgy undorodok az emberektől mint eddig. A mozgás az jó, az ott lévő emberek már kevésbé.

Csak egyedül elég rossz, és a jövő sem valami bizalomgerjesztő...

2010. márc. 11. 14:45
 9/19 anonim válasza:
100%

Ilyen a természeted, de azért szerintem nem annyira veszélyes a helyzet. Személyiségedtől függően vannak lehetőségeid. Íme néhány, valamelyik csak talál, akár több is :).

1. Építs ki inkább több laza kapcsolatot.

2. Nem tudom, van-e hobbid, vagy munkádtól eltérő érdeklődési területed. Ha van, próbálj meg ezek mentén mozogni. Keress olyan embereket, akik nálad jobbak abban, vagy segíts a náladnál ügyetlenebbeket

3. Ne szállj rá egy kapcsolatra, ne akard erővel elmélyíteni azt. Hagyj időt, akár hosszabbakat is két találkozás, illetve beszélgetés között. Hagyjad fejlődni a dolgot magadban és a másikban is. Foglalkozz közben mással. (lásd 1. pont)

4. Ne legyél szellemi sznob, arrogáns. Járj annak utána amit a másik mond, javasol. Vagy ha meg vagy róla győződve, hogy igazad van, akkor vitatkozz, érvelj. A hülyeség elleni küzdelem rendkívül élvezetes, és kihívásokkal tudd lenni, próbáld ki.

5 Ha nincs hobbid, akkor az eléggé valószínűsíti, hogy saját magad sem vagy túlságosan izgalmas személyiség, így másokat sem látsz annak, hiszen valójában nem is érdekel semmi más, saját kissé beszűkült világodon kívül. Keress valami hobbit, amit aktívan csinálsz. Ha nem tudsz egyre fókuszálni, az is jelzés értékű, de nem gond. Legyen több, majd megtalálod a neked valót.

6. Figyeld az embereket, érdekesek. Keress nagyobb tereket, ahol nézed őket, ahogy beszélnek, gesztikulálnak, fáradtan viszik a csomagjaikat a gyerekeikkel küzdenek vagy éppen játszanak. Próbáld meg elképzelni, ahogy hazaérnek, figyeld az arcukat, a testtartásukat, a ruhájukat. Próbáld meg elképzelni az érzéseiket, azt hogy mire gondolhatnak.

7. Léteznek jobb agyféltekésnek mondott rajztanfolyamok, ahol tényleg tényleges rajztudás nélkül szép eredményeket lehet elérni. Keress egyet, az interneten van néhány. Talán közvetlenül nem segít, de egy más szemszögből láthatod a problémáidat, és elindíthat egy úton. Ha nem, akkor legalább jól érezted magad.

8. Felejtsd el az MSN-t, vagy egyéb ilyen jellegű szolgáltatást. (írtad is, hogy nem használod) Neked nem való. Rá kell szánnod az időt az emberi kapcsolattartásra, a személyes kontaktusra. Figyeld az embert, próbáld megérteni a motivációját az érzelmeit. Ha úgy gondolod érdekből csapódnak hozzád, rejtsd el magadból azt, ami miatt úgy gondolod, hogy érdekük fűződhet hozzá, ne hazudj, ne árulj el magadról mindent, és a másiktól se várd el.

9. Próbálj azonos/ellenkező nemű kapcsolatokat kiépíteni. Lehet, hogy nem érdekelnek a saját/ellenkező nemű egyének. Egyik sem kötelező. És ennek semmi köze a szexuális orientációhoz. Hogy kivel kelünk / fekszünk, nem feltétlenül határozza meg, hogy egyébként kivel barátkozunk. Konkrétan: ha nőket kedvelünk az ágyban, attól még lehetnek a kapcsolaton kívül ténylegesen "csak barátnő"-id, akikkel egy teljesen más minőségű kapcsolatot tudsz kiépíteni

10. A saját mentális jóléted fontosabb annál, mintsem hogy társadalmi klisék miatt végigszenvedj egy egész életet. Ne csinálj törvénytelent, az erkölcsi normákat korunk lazaságának megfelelően tartsd szem előtt. De ha férfi vagy és olyan kedved van, fűzz gyöngyöt. A nőknek rendszerint nincsenek ilyen gondjaik, ha férfias dolgokat csinálnak. Neked se legyen, ha nőiesnek tartott dolgokat akarsz csinálni, csak bátran. (Azért munkahelyre magassarkúban betipegni nyilván a fentebb leírtak túlzottan szó szerint vétele, különösen rúzsozott szájjal, festett körmökkel és műszempillában :) )


Remélem valamelyik segít vagy neked, vagy másnak, aki ezt a GYK-t olvassa. És semmiképpen nem szántam egyik pontját sem sértőnek.

2010. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a jó hosszú választ.

Laza kapcsolatokat sem vagyok képes kiépíteni. Egyszerűen megunom őket és kész. Nincs kedvem senkivel sem elmenni valahova, nincs kedvem beszélgetni, egyszerűen unom.

Itthon vagyok szinte egész nap, és kb. tanulok, mert mást nem tudok csinálni.

Erővel nem szállok rá egy kapcsolatra sem, mivel addig nem jutok el.

A magánt már megszoktam. Nem szeretem, de megszoktam. Képtelen lennék kiszakadni ebből a monoton világból.

20 év alatt soha egy barátom sem volt, ami azért érdekes... Szeretnék teljesen átlagos ember lenni, de nem tudok.

Mindig rossz kedvem van, le vagyok hangolva stb.

2010. márc. 11. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!