Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha úgy érzem,...

Mit tegyek ha úgy érzem, kikészültem? Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy senkinek sem vagyok fontos. Senkit sem érdekel, hogy mit érzek vagy mit gondolok, akarok. Nincs senki aki segítene megoldani a problémáimat. Úgy érzem senkire se számíthatok. 1 éve eljegyzett a barátom. Azt mondta jóban-rosszban mellettem lesz és hogy mindenben segíteni fog akármi problémám van. Minden este sírva alszok el és sírva kelek fel. Ma reggel is ugyanez volt. Sírtam, hogy ma maradjon itthon velem a barátom mert nagy szükségem van rá és össze is kaptunk. Aztán hirtelen jött egy rohamom ( sose volt ilyen). Annyira sírtam hogy öklendeztem és nem kaptam levegőt. Kiabáltam ordítottam hogy segítsen mert megfulladok.. nagyon szeretem őt és félek hogy őt is kikészítem ezzel a viselkedésemmel. Nem akarom hogy elhagyjon. Nem akarok depressziós lenni... hogyan győzzem le ezt az érzést? Hogyan változtassak?

Normális válaszokat kérlek..


2015. aug. 28. 06:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Az ember legnagyobb problémája az, ha nincs problémája, alkot magának egyet. És belemerül, és már valóban baj van. Tud az agy produkálni tüneteket. És ha nem vagy fontos senkinek, akkor mi van? Rossz emberek vesznek körül, és magadat sem tartod fontosnak (ne támadj kérlek, csak a pszichológiából indulok ki). Önmagaddal kezdj el dolgozni, találj egy elfoglaltságot, tanulj, de olyat, ami érdekel, kutass, leld meg örömöd abban, ami körülvesz, mert a depresszió az ennek a hiánya. Környezet és hozzáállás változtatás. Van egy olyan mondás, hogy két féle ember él: boldog és boldogtalan, ugyanabban a világban. Tehát minden tőled függ. És ez lehet mainstream duma, de majd, ha foglalkozol valami olyannal, amit szeretsz, élethivatás, meglátod. Egyébként ha nagyon rossz, keress fel egy pszichológust, ő ugyanezt fogja mondani, csak hosszabb terápiák által, lehetsz te is az önmagad gyógyítója, terapeutája, ha van, ami éltet.
2015. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!