Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki az aki mar teljesen meggyog...

Ki az aki mar teljesen meggyogyult a panikbetegsegbol, szorongasbol, agorafobiabol? Nah es hogyan?

Figyelt kérdés

Mikkor jott el az a post,amikor erezted,hogy igen elkezdtem gyogyulni,es visszatertel onmagadhoz?

Hogyan tereltetek el a figyelmeteket ha jott a roham?

Amit megfigyeltem,ha belemarkolok a kezembe,ugy hogy fajjon,akkor csokken a szorongas.

Hogyan tanitsam meg az agyam,hogy ne legyen rosszul,es felejtsen el hujen gondolkodni?

SOS

22L



2015. okt. 17. 10:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

koszonom a tanacsokat!

Igen a parom mellettem all,de nem mondtam most neki hogy ujra elojott,mert nem akarom terhelni ezzel is,eleg hogy elvesztette az edesanyjat akit nagyon szeretett,es otthol is all a bal,egyfeszt a veszekedes van a batyjaval.

O neki is volt panikos idoszak,felt bemenni uzletbe,stb,de szedett egy csomo vitamint es elmult neki.

Kognitiv viselkedes terapiat nem lehet konyvbol tanulni?

Iskola pszichologushoz jartam anno,nem sokat csinalt.

Aki pedig van tollem 10km-re az meg kepes lepofozni,nem egy embert utott mar meg :/

Agorafobia azert van mert keveset mozdulok ki,egesz nap a 4fal kozott vagyok.

A depresszio a gyerekkoromra vezetheto vissza. apam eldobott magatol ,5eves koromban lattam eloszor.

A panik meg a 18eves koromban tortent rosszulletemre vezetheto vissza. :/

2015. okt. 22. 18:32
 12/20 anonim ***** válasza:
A kognitív viselkedésterápiát csak terapeuta végezhet, ez összetettebb (és hatásosabb), mint egy könyv. Szükséged van erre, mert elvegetálhatsz így egy darabig, de idővel csak rosszabb lesz. Hidd el nem rosszból mondom, de amíg kifogásokat keresel, addig nem fogsz túljutni ezen! El kell menned egy pszichológushoz, akihez rendszeresen járhatsz és időt kell adnod magadnak. A suli pszichologus sehol sem ér semmit, ahhoz ne hasonlítsd a valódi terápiát. Az pedig aki megüti a pácienseit börtönbe kéne záratni. Nem tudom hol élsz, de mindenhol lehet találni normális szakembert, ha mást nem egy közeli városban. Viszont szükséged van erre! Magától nem fog elmúlni, akármennyire is nehéz ezt elfogadni. Nekem is az volt, elhiheted. Az a jobbik eset ami vitaminokkal helyrehozható, de azért ennek bőven megvannak a szintjei, valójában rossz időszaka lehetett, s nem valódi betegséggel állt szemben. Kitartást kívánok, és remélem sikerül jól dönteni! (Az pedig, hogy nem mondod el neki nem feltétlen jó. Értem, hogy miért nem, szép tőled. Arra viszont vigyázz, hogy a magadba fojtás miatt ne legyél túl ingerült vagy túl magadbafordult. Tapasztalat. )
2015. okt. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igazat adok neked :) minden mertekben.
2015. okt. 23. 20:51
 14/20 anonim ***** válasza:
szerintem a kognitív terápia kevés az ilyen komolyabb ügyekhez. rendes terapeutához menj, ne olyanhoz, aki csak a felszínt karcolgatja.
2015. nov. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Ismerjük már egymást, és ahogy itt is olvasom a kérdésedre kapott válaszokat, én is csak a pszichoterapeutát tudom ajánlani. Olyan érdekes, hogy mindenkinek akkor jön vissza, mikor hazamegy.. hmm. Esetemben egy költözés miatt van ez. Másoknál nincs ilyen ok? 2 hónapja terápiázom, nagyon jó szakemberrel és igen, tudom, milyen az, mikor gyógyulsz. :) Mikor visszatér a régi éned.. én voltam olyan mélyen, hogy a lakásból nem merem kimozdulni, tudod. Most pedig járok a boltokat, az egész várost, tudok újra egyedül lenni, elmúlt az alvászavarom, visszatért a régi életvidám személyiségem. Persze vannak így is rossz napok. De egyre kevesebb. És egyre több olyan nap van, mikor a régi vagyok. Terapeuta! Gyógyszer soha nem megoldás. Adjon erőt az én esetem. :) Igenis meg lehet ebből gyógyulni gyógyszer nélkül! Én még ugyan nem vagyok teljes gyógyult, de már messze elhagytam azt az állapotot, amibe 1 éven át voltam.

Puszi! :*

Evi voltam

2015. nov. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ja és igen, ennek nagyon mély gyökerei lehetnek. Sokáig csak a jelenlegi helyzetemet boncolgattuk, nem éreztem egetrengető javulást, csak kicsit mindig. Legutóbbi alkalommal a 8-9 éves korszakomat veséztük ki, illetve még 3-4 éves koromról jutottak eszembe olyan dolgok, amik biztosan szerepet játszanak. (hozzáteszem, utóbbi terápia óta hatalmas javulást érzek). Neked is menni fog, te még sokkal jobb állapotban vagy, mint én. Kérlek ne várd meg, míg arra a pontra kerülsz, ahol én voltam... és ami a legfontosabb: MOZDULJ KI! Én még esőben is megyek, de nem telik el úgy nap, hogy minimum 1-2 km-t ne sétáltam volna a városban. Akár csak a közelben, az udvaron, utcában. Mindegy, de 4 fal között minél kevesebbet szabad lenni.
2015. nov. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 homo ludensz ***** válasza:
100%
Jól észlelted az állapotod javulását azután hogy visszamentetek 8-9 éves korodig. A dolog úgy áll hogy kb. 6 éves koráig mindenkiben megalapozódik az a mentális bázis amiből majd kifejlődik egy felnőtt egyéniség. Úgy képzeld el mint egy üres polcokkal lévő szekrényt amelyre majd felkerülnek az évek múlásával a tapasztalatok,benyomások,átélt élethelyzetek. A kicsi gyermekkorban ért negatív élmények mivel még logikailag nem tudod magyarázni időzített bombaként ketyegnek a polcon. Bármilyen hasonló esemény később aktiválhatja őket. Ezeket visszafejteni az évek rárakódott történései alól és elrendezni,hatástalanítani nagyon türelmes és aprólékos munkát igényel meg szaktudást.
2015. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igy van! igazad van! A 4fal szindroma,nagyon nem jo :(

Minnel kevesebbet vagyok itthol,annal szabadabbnak erzem magam. :)

Koszi a tanacsokat!

2015. nov. 10. 09:25
 19/20 anonim ***** válasza:
Holnap megyek terápiára, ismét a 6-10 éves korszakomat fogom kifejtegetni. Ott történt sok meghatározó dolog. Egyébként esetemben poszttraumás-stressz szindrómát állapítottak meg, amit pszichiáterek 2012-es autóbalesetünkhöz kapcsoltak. Valóban, a baleset után 6 hónappal kezdődtek az első tünetek, pánikrohamok, félelmek. Aztán a dokimmal rájöttünk, hogy nagyjából meg semmi köze hozzá a szorongásomnak. Mert kisgyerekkorom eseményei adtak alapot, a baleset csak KIHOZTA. Ami még fontos: a szorongást nem legyőzni, hanem megérteni kell! :) Ahogy egyre jobban értem, milyen félelmem mitől volt, meg a tünetek, annál könnyebb kezelnem.
2015. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
elhiszem,persze nekem is kicsi korombol indul az egesz
2015. nov. 11. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!