Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Nem látok kiutat.

Mit tehetnék? Nem látok kiutat.

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok depressziós. Alig aludtam mostanában, teljesen kivagyok. Fejem, hasam állandóan fáj. Fáradt vagyok, mindegy mennyit alszom. Néha nem is birok aludni. Óriási szomorúságot, magányt és legtöbbször ürességet érzek a lelkemben... Úgy érzem mintha teher lennék mindenkinek.

Feszültséglevezetésképp vágom magam. Teljesen függő lettem, ha történik valami rossz máris a pengéhez nyúlok. Az öngyilkosság minden nap megfordul a fejemben.

Azt hittem nem lehet már rosszabb az életem, erre ma meghalt a nagyapám.

Teljesen kivan mindenki, és rám támadszkodnak. Egész nap reszkettem, nagyon rosszul voltam. Fejem sajogott, hasam görcsölt, hányingerem volt. Suliba nem is voltam képes menni.

Mit tegyek?:(



2015. nov. 26. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Fordulj szaksegítséghez. Mást nem tudok ajánlani.
2015. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
keresned kell azt a dolgot, ami kizökkenthet ebből a világból. ez mindenkinek más... van, akinek egy hangszer ad megnyugvást, nekem a kutyám segített. évekig voltam depressziós, igazából sosem voltak barátaim, családom, nem számíthattam senkire, hülyeséget akartam csinálni.. próbáltam lekötni magam, próbáltam megtalálni azt a dolgot, ami megnyugtat.. hangszeren játszottam, sportoltam, beszéltem a problémámról, hallgattam róla... de semmi nem segített.. aztán jött 1 lény, aki önzetlenül szeretett, és ő lett a támaszom. emberben már csalódtam százszor, kutyában még soha. találd meg azt, ami/aki kiszakít ebből a világból!!! ne add fel!
2015. nov. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ha minden nap megfordul az öngyilkosság a fejedben és még nem tetted meg, akkor neked sincs bátorságod megtenni, mint nekem. Én már évek óta fontolgatom, egyszer kis híján sikerült (ez már kb. 5 éve volt), azóta nem próbáltam, de rendszeresen gondolok rá és keresem az alkalmat, de egyelőre nem volt bátorságom hozzá. Nálam 15 éve állapítottak meg depressziót és egyéb más mentális bajom is van, mégis élek, vagy mondjuk inkább úgy, vegetálok. De élek... Mondjuk én nem vagdosom magam, ez a különbség. Ha 1 éve vagy depis, abból még simán ki lehet jönni. A tesóm is az volt 10 évig, kijött belőle és most párkapcsolatban él és dolgozik. Nekem azt mondták, 15 év után sem lehetetlen.

Szomorú, hogy meghalt a nagypapád... Én 4 éven belül elvesztettem apukámat, a nagymamámat és a sógoromat. Nem kamu, így történt! Mindezt depressziósan! És túléltem...

Tudom, mindez nem vigasztal amit leírtam, de hidd el, van kiút.

Ha suliba jársz, nyilván nálam jóval fiatalabb vagy, úgy még könnyebb lesz! Hajrá!

2015. nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Fordulj szakemberhez mindenképp! Nehéz ezt az első lépést megtenni, de még nehezebb így élni tovább. Egy éve depressziós vagy, és nem adtad fel a rengeteg nehézség ellenére, szóval erős vagy. Hidd el, megvan benned az erő, ami ahhoz kell, hogy kibillenj ebből az állapotból! :)
2015. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!