Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Köteleznétek olyan gyereket...

Köteleznétek olyan gyereket iskolába 18 év alatt, aki annyira szorong, és rosszul van, hogy alig bír elmenni iskolába?

Figyelt kérdés
3 éve küszködök ezzel a problémával. 3 hónapja kezdtük el kezelni pszichológusnál, mert már hánytam iskola elmenetel előtt. Váltottunk egy olyan iskolába, ahol azt mondták gátlásos gyerekeknek megfelelő, és pénzbe is kerül havonta (igaz, ez mellékes)... Nem azt kaptam, amit vártam. Sok mindent ígértek de itt az a stresszmentesség nekik, hogy belehet szólni a tanárnak, meg lehet züllenni (egy pozítivum: a gyerekek tisztelik egymást, mivel kötelező). De én alig bírom ki az órákat annyira szorongok. MIndig azt hajtogatják otthon, a rokonok és a pszichológusom szedd össze magad, mindenki segít neked. 2 pszichiáternél voltunk, de mind a kettő ugyanazt a sz@r gyógyszert irták fel, és ahhoz ragaszkodnak :@ Rivotrilt írnak fel, de nem hiszik el hogy nem használ, nekem frontin vagy xanaxra lene szükségem. Az előző iskolámba nem engedték a magántanulóságot, mondták letelik a 250 óra aztán találjunk ki valamit. Pedig jó lett volna nyárig magántanulónak lenni. Viszont ebben az új iskolába is szorongok, annyira kivagyok, hogy nem bírok megmaradni. Már mindenki ki van a helyzettől... 2 hónapig itthon voltam az előző iskolámban, de minden erőmet bevetettem, hogy elmenjek az újba, 4 napot kibírtam. Azzal vigasztal mindenki milyen erős vagy, és képes voltál erre. De én belül a poklok poklát élem meg....A pszichológus még nagyon keveset segített ennyi idő alatt. Nem tudom, mit tegyek, de az biztos hogy megőrülök! A szüleim azt mondják ha ide nem bírok elmenni több iskola már nincs (tényleg így van, szakmunkásba mennék ott megölnének), és mehetek pszichiátriára, vagy elviszi őket a rendőrség :(
2010. márc. 24. 19:20
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Minden reggel majdnem hányok, görcsöl a gyomrom, alig bírok felkelni az idegességtől. Szívesen mennék, de sajnos iskolaundorom van, és állandóan rosszul vagyok. Ez nekem nem élet. Hogy minden nap 6-7 órát úgy töltsek, hogy élni sincs kedvem az idő alatt :(
2010. márc. 24. 19:21
 2/31 anonim ***** válasza:

most itt mi a kérdés?

én nem kötelezném, iskolát váltatnék vele, vagy magántanulásra kérnék engedélyt...

dehát iskolaundor...soha nem hallottam még ilyet. neked valami jobb pszichiáter kell...

2010. márc. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%
Ekkora iskola undor nem létezik. Szerintem neked valami más problémád van.
2010. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Na figyelj neked szerintem nem iskolaundorod van(jó biztosan az is) hanem pánikbetegséged vagy valami hasonló.Én pánikbeteg voltam és ugyanígy volt ,akkor elégeltem meg amikor suli előtt mindig hánytam az idegességtől.Egyedül azaz család és a párom segítségével szedtem össze magam GYÓGYSZER nélkül.Ezt a fejedben kell elrendezni a gyógyszerekre semmi szükséged.Akárhány iskolát választhatsz ez lesz és kész.Amúgy meg ha dokid ír rólad egy véleményt hogy milyen problémád van avval együtt már lehet kérvényezni a magántanulóságot.De csak szólok hogy magántanulóként is be kell járni vizsgázni illetve egyszer dolgozni is el kell menned.(l/20)
2010. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

szerintem az iskolától képtelenség ilyen mértékben rosszul lenni.

szerintem túldramatizálod.

2010. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Hát ez...

Azt kéne először is tisztázni,hogy miért nem akarsz Te elmenni a suliba...Bántottak?Megaláztak?Félsz az emberektől?Nem szereted a "tömeget"? Vagy miért? A tanárok aláztak meg? Vagy csak otthon be akarsz gubózni és senkivel sem beszélni?

Én magántanuló vagyok, hidd el...nagyon rossz. Egyedül tanulni...minden nap, senki sem segít...szét unom magam itthon. A közösség mindenképp jót tesz. Szerezz barátokat! És tisztázd magadban,hogy miért nem akarsz iskolába menni. Ez sajnos kötelező. Szerintem túldramatizálod...

2010. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem inkább szociális fóbiád van?
2010. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
általánosba kiközösítettek...
2010. márc. 24. 19:52
 9/31 A kérdező kommentje:
de, van szociális fóbiám is. és pánikbetegségem is :(
2010. márc. 24. 19:52
 10/31 anonim ***** válasza:

Szia!Velem is ugyanez volt.Ajánlok Neked egy iskolát,ami szuper,tipikusan az ilyen embereknek lett kitalálva mint mi.A neve: Belvárosi Tanoda!Mióta oda járok semmi bajom nics!Tényleg csak ajánlani tudom. www.beltanoda.hu

Nézd meg,egy próbát megér!sok sikert!

2010. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!