Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Köteleznétek olyan gyereket...

Köteleznétek olyan gyereket iskolába 18 év alatt, aki annyira szorong, és rosszul van, hogy alig bír elmenni iskolába?

Figyelt kérdés
3 éve küszködök ezzel a problémával. 3 hónapja kezdtük el kezelni pszichológusnál, mert már hánytam iskola elmenetel előtt. Váltottunk egy olyan iskolába, ahol azt mondták gátlásos gyerekeknek megfelelő, és pénzbe is kerül havonta (igaz, ez mellékes)... Nem azt kaptam, amit vártam. Sok mindent ígértek de itt az a stresszmentesség nekik, hogy belehet szólni a tanárnak, meg lehet züllenni (egy pozítivum: a gyerekek tisztelik egymást, mivel kötelező). De én alig bírom ki az órákat annyira szorongok. MIndig azt hajtogatják otthon, a rokonok és a pszichológusom szedd össze magad, mindenki segít neked. 2 pszichiáternél voltunk, de mind a kettő ugyanazt a sz@r gyógyszert irták fel, és ahhoz ragaszkodnak :@ Rivotrilt írnak fel, de nem hiszik el hogy nem használ, nekem frontin vagy xanaxra lene szükségem. Az előző iskolámba nem engedték a magántanulóságot, mondták letelik a 250 óra aztán találjunk ki valamit. Pedig jó lett volna nyárig magántanulónak lenni. Viszont ebben az új iskolába is szorongok, annyira kivagyok, hogy nem bírok megmaradni. Már mindenki ki van a helyzettől... 2 hónapig itthon voltam az előző iskolámban, de minden erőmet bevetettem, hogy elmenjek az újba, 4 napot kibírtam. Azzal vigasztal mindenki milyen erős vagy, és képes voltál erre. De én belül a poklok poklát élem meg....A pszichológus még nagyon keveset segített ennyi idő alatt. Nem tudom, mit tegyek, de az biztos hogy megőrülök! A szüleim azt mondják ha ide nem bírok elmenni több iskola már nincs (tényleg így van, szakmunkásba mennék ott megölnének), és mehetek pszichiátriára, vagy elviszi őket a rendőrség :(
2010. márc. 24. 19:20
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nagyon nehéz. De csak magad változtathatsz ezen. Sok idő lesz, keserves, de ha elmenekülsz, sohasem fog ez magától megoldódni, nem élheted így le az egész életed. Lehet hogy most úgy érzed, bedobtak a mélyvízbe és megfulladsz...ne fulldokolj, hanem próbálj lebegni a vízen. Dolgozz magadon, figyeld magad, aztán előbb-utóbb megtanulsz úszni.
2010. márc. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!