Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Köteleznétek olyan gyereket...

Köteleznétek olyan gyereket iskolába 18 év alatt, aki annyira szorong, és rosszul van, hogy alig bír elmenni iskolába?

Figyelt kérdés
3 éve küszködök ezzel a problémával. 3 hónapja kezdtük el kezelni pszichológusnál, mert már hánytam iskola elmenetel előtt. Váltottunk egy olyan iskolába, ahol azt mondták gátlásos gyerekeknek megfelelő, és pénzbe is kerül havonta (igaz, ez mellékes)... Nem azt kaptam, amit vártam. Sok mindent ígértek de itt az a stresszmentesség nekik, hogy belehet szólni a tanárnak, meg lehet züllenni (egy pozítivum: a gyerekek tisztelik egymást, mivel kötelező). De én alig bírom ki az órákat annyira szorongok. MIndig azt hajtogatják otthon, a rokonok és a pszichológusom szedd össze magad, mindenki segít neked. 2 pszichiáternél voltunk, de mind a kettő ugyanazt a sz@r gyógyszert irták fel, és ahhoz ragaszkodnak :@ Rivotrilt írnak fel, de nem hiszik el hogy nem használ, nekem frontin vagy xanaxra lene szükségem. Az előző iskolámba nem engedték a magántanulóságot, mondták letelik a 250 óra aztán találjunk ki valamit. Pedig jó lett volna nyárig magántanulónak lenni. Viszont ebben az új iskolába is szorongok, annyira kivagyok, hogy nem bírok megmaradni. Már mindenki ki van a helyzettől... 2 hónapig itthon voltam az előző iskolámban, de minden erőmet bevetettem, hogy elmenjek az újba, 4 napot kibírtam. Azzal vigasztal mindenki milyen erős vagy, és képes voltál erre. De én belül a poklok poklát élem meg....A pszichológus még nagyon keveset segített ennyi idő alatt. Nem tudom, mit tegyek, de az biztos hogy megőrülök! A szüleim azt mondják ha ide nem bírok elmenni több iskola már nincs (tényleg így van, szakmunkásba mennék ott megölnének), és mehetek pszichiátriára, vagy elviszi őket a rendőrség :(
2010. márc. 24. 19:20
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
és milyen doki?Állami, vagy magándoktor is írhat?
2010. márc. 24. 19:53
 12/31 anonim ***** válasza:
ja és ingyenes!!!!!!!!
2010. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Szerintem egy magándoki is irhat rólad véleményt de erről az iskolát kell megkérdezni mit fogadnak el és el e fogadják nálatok egyátalán.De szerintem nem lenne megoldás a bajodra még jobban be lennél gubózva.
2010. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen megértelek, tudom milyen rossz, de vhogy sajna ezen muszáj felülemelkedned, mivel most iskolától szorongsz és most még eltartanak utána már a munkahelyedtől fogsz szorongani ahol már saját magad kell eltartanod. xanax-hozzáfogsz szokni, mi lenne ha homeopátiás szorongásoldot szednél? am sztem vmi más is van még a sulin kívül, ennyire nem lehetesz rosszul az iskolától (ha csak nem voltál kiközösítve, nem bántottak stb..)

17/ L szociális fóbiás-szal tudom mennyire rossz

am ha váltanátok pszichiátert és mondjuk csoportterápiára mennél? ott szerezhetnél barátokat és még fel is oldódhatnál

2010. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem megoldás a magán tanuló-ság. Sőt! Mi lesz később, amikor dolgoznod kell? A csoportterápia tényleg jó lehet és én nem javaslom a gyógyszerszedést...annyi káros mellékhatásai vannak... A gondokat,problémákat meg kell oldani, nem kikerülni. Ez hosszútávon nem kifizetődő. Szerintem a kiközösítés miatt érzed ilyen rosszul magad. De nem mindenhol közösítenek ki. Szerezz barátokat. A csoportterápián is lehet... A többi "betegséget" szerintem már csak bebeszélted magadnak.
2010. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
AZ ÖSSZES HOMEOPÁTIÁS ÉS GYÓGYNÖVÉNYES CUCC NEM ÉR LOSZART SEM! MAX EGY ALAPIDEGESSÉGET TÜNTET EL, DE SZORONGÁSBÓL SEMMIT
2010. márc. 24. 20:40
 17/31 anonim ***** válasza:

Igen, komolya problémára nem hat a homoepátiás cucc, ez a saját tapasztalatom is. Nagyon nehéz, de egyszerű lépés szükséges, el kell menned pszichiáterhez.

Addig próbálj meg az iskolában halasztani, amíg a gyógyszerektő amit kapsz jobban nem leszel (mert jobban leszel), mert a magántanulóság csak végképp kizár a normális életből és utána még nehezebb lesz visszailleszkedned a társadalomba.

2010. márc. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Te már eldöntötted, hogy Neked xanax kell, hogy a homeopátiás dolgok semmit sem érnek, bemeséled magadnak a hülyeségeidet. Mi lenne ha nem a problémáidra koncentrálnál, hanem elmennél sétálni egy nagyot? Vagy moziba? Szerezz barátokat, és ne dramatizáld már túl (ahogy előttem is mondták)

Minden az agyadba dől el, csak úgy megsúgom...

Ja, és erősen úgy tűnik, hogy te sajnáltatni akartad magad. Jól érzem?...

2010. márc. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Ugyan így kezdődött nálam is , általános iskola 8. osztályba,utolsó 2-3 hónapba be se jártam már annyira szorongtam.Aztán nyári szünetbe rátett 1 lapáttal még hogy ki se mozdultam gyakorlatilag a házból,itthon ültem a jó időben is egész nyáron.Most kezdtem szeptemberben a 9. osztályt , 4-5 napot bejártam év elején összevissza az első két hétben aztán azóta nem járok.Voltam mindenféle orvosnál,amit csak el lehet képzelni,kipróbáltam a homeos szerektől kezdve mindent.Nekem depresszió is társult mellé ezért volt öngyilkossági kísérletem is stb.Aztán magántanulóságra még tavaly októberben írtunk 1 kérelmet,a pszichiáterem is írt egy hivatalos papírt,hogy "xy" bajom van és így elfogadták.Aztán novemberben anyum átíratott egy másik suliba,ahol több lány van,azt hitte ott jobban fel fogok oldódni , és bejárok,de ott még nem is voltam bent egyáltalán,csak mikor beiratkoztam.Most így lassan 1 éve magántanuló vagyok,csak annyit mondok.Egyáltalán nem jó dolog a magántanulóság,egyszerűen teljesen megbolondul az ember az egyedülléttől(legalábbis én,szüleim délután 5re érnek haza,reggeltől egyedül vagyok addig).Keress 1 jobb pszichiátert,mondd el milyen gyógyszer kellene neked szerinted,és próbálj meg bejárni mert csak rosszabb lesz.Sok sikert!Kitartás!

15/F

2010. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Azt hiszed nem próbáltam ki az összes is természetesnek nevezhető semmit érő szart? Talán arra jók, hogy beképzeli az ember hogy segít, de max 1%-ot vesz le a szorongásból. Ezek csak parasztvakítások. Ilyen rettentő súlyos esetbe a legerősebb gyógyszerek tudnak csak segíteni.


Ugyanúgy a sport, kimozdulás, munka-terápia lószart sem ér. Apámnál lent dolgoztam, soha jobban nem éreztem magam, 8 óráklat lehúztam. Menjek el szakmunkásba? Másnap megölnének mert tudom mi ott a helyzet! Futhatok én órákat is, ha iskola előtt széthányom az agyam, de próbáljam meg összeszedni magam... könnyű azt mondani! Elhiszitek, hogy nem jo kedvemből fogok lassan gyomorfekélyt kapni, de amint 18 leszek abba a nyomban ott hagyom az iskolát, nem érdekel mi lesz utána. jobb mintha ledpilomáznák, utána meg mehetek gyomorrák miatt kezelésekre. Inkább tanulok valami szakmát majd gyorstalpalón.

2010. márc. 25. 14:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!