Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Köteleznétek olyan gyereket...

Köteleznétek olyan gyereket iskolába 18 év alatt, aki annyira szorong, és rosszul van, hogy alig bír elmenni iskolába?

Figyelt kérdés
3 éve küszködök ezzel a problémával. 3 hónapja kezdtük el kezelni pszichológusnál, mert már hánytam iskola elmenetel előtt. Váltottunk egy olyan iskolába, ahol azt mondták gátlásos gyerekeknek megfelelő, és pénzbe is kerül havonta (igaz, ez mellékes)... Nem azt kaptam, amit vártam. Sok mindent ígértek de itt az a stresszmentesség nekik, hogy belehet szólni a tanárnak, meg lehet züllenni (egy pozítivum: a gyerekek tisztelik egymást, mivel kötelező). De én alig bírom ki az órákat annyira szorongok. MIndig azt hajtogatják otthon, a rokonok és a pszichológusom szedd össze magad, mindenki segít neked. 2 pszichiáternél voltunk, de mind a kettő ugyanazt a sz@r gyógyszert irták fel, és ahhoz ragaszkodnak :@ Rivotrilt írnak fel, de nem hiszik el hogy nem használ, nekem frontin vagy xanaxra lene szükségem. Az előző iskolámba nem engedték a magántanulóságot, mondták letelik a 250 óra aztán találjunk ki valamit. Pedig jó lett volna nyárig magántanulónak lenni. Viszont ebben az új iskolába is szorongok, annyira kivagyok, hogy nem bírok megmaradni. Már mindenki ki van a helyzettől... 2 hónapig itthon voltam az előző iskolámban, de minden erőmet bevetettem, hogy elmenjek az újba, 4 napot kibírtam. Azzal vigasztal mindenki milyen erős vagy, és képes voltál erre. De én belül a poklok poklát élem meg....A pszichológus még nagyon keveset segített ennyi idő alatt. Nem tudom, mit tegyek, de az biztos hogy megőrülök! A szüleim azt mondják ha ide nem bírok elmenni több iskola már nincs (tényleg így van, szakmunkásba mennék ott megölnének), és mehetek pszichiátriára, vagy elviszi őket a rendőrség :(
2010. márc. 24. 19:20
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
azt mondják dolgozzak, hát jólvan. De minek? attól iskolába ugyanúőgy szarul érzem magam, és el kell menni mert undorom van tőle!
2010. márc. 25. 14:22
 22/31 A kérdező kommentje:
Nekem még csak a magántanulóságot sem engedélyezték. Vagyis ellehett volna intézni, DE! Én úgy döntöttem nem leszek magántanuló, megpróbálkozok új iskolával lesz ami lesz... hát sajnos ez lett az eredménye. lehettem volna, más ilyen beteg kapva kapott volna alkalmon és inkább elvan otthon fél évet nyugodalomban. De én minden erőmet bevetettem, de nem bírom tovább! A pszichiáterek meg ezt a semmitérő rivotrillal akarnak ámítani. Nem hiszik el hogy nekem nem hazsnál Következő pszichiáter elkezd okoskodni, megmondom xanaxot adjon, vagy felejtsen is el!
2010. márc. 25. 14:27
 23/31 anonim ***** válasza:
Látod, megint sajnáltattad magad...
2010. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
(Y)
2010. márc. 25. 16:22
 25/31 anonim ***** válasza:
Xanax az kell neked,tudod mire jók az ilyen dolgok?hogy eltompítsanak.Te nem vagy olyan beteg hogy kelljen a xanax(van akinek kell) amúgy meg egy normális doki kérésne nem írja fel.És azt ne feledd hogy a szüleid fizetik a dokit is a sulit is mindent.Na és mégis hová mennél el dolgozni suli nélkül?és ha ott is szarul lennél azt is otthagynád?
2010. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
de nem bírok uralkodni magamon hogy menjek el. Nem én csinálom magamnak, hanem a szorongás.
2010. márc. 25. 16:36
 27/31 anonim ***** válasza:
Tudsz csak akarni kell,én is évekig voltam így és egyedül lábaltam ki a dologból.És még gyógyszer sem kellett.Bulizni el jársz vagy a barátokkal valahova?
2010. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
nem buliztam még sohasem. inklább haverokkal beszélgetek. visszahúzódó típus vagyok.
2010. márc. 25. 18:41
 29/31 anonim ***** válasza:
Ne sulit válts! Nem ez a megoldás. Később amikor dolgoznod kell akkor sem menkülhetsz egyik munkahelyről a másikra. Még most kell ebből kilábalnod. A pszichiáterek többsége tróger; ha maszek akkor a lovéd kell neki, ha esztk-s meg le se sza*. Én a helyedben felkeresném Csernust.
2010. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

szerintem a magantanulas nem jo modszer, mindenki panaszkodik, aki eleinte azt hitte, hogy jo. sok embert hallottam eddig..

a xanax-rol meg annyit szerintem azert nem adnak neked xanax-ot, mert fiatal vagy es hamar ra lehet szokni, mondjuk ez a pszichiater hibaja, hogy azt hiszi o jobban tudja, de valosaggal te tudhatod mitol erzed jobban magad..de tenyleg veszelyes.

anyam szedett xanax-ot, egy ideig segit, aztan mar nem es a legrosszabb, hogy nem lehet lekatanni rola. csak tanacsot adtam...a magantanulast pedig jol gondold meg. es kitartast :)

2010. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!