Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerűen nem tudok aludni,...

Egyszerűen nem tudok aludni, még xanaxszal sem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sose voltam jó alvó, ha el is tudok aludni könnyen, tuti csomószor felkelek az este folyamán.

Most megint olyan időszakon van, hogy elaludni kb hajnali 3 kor sikerül, es utana fel fel ébredek, màr alig élek. Két hete ez megy.

Tegnap már xanaxot is beszedtem, pedig soha nem szednék ilyen szarokat. De nem használt semmit.

Magne b6 álommal is próbálkoztam , de az se hasznàlt.

Lassan már semmihez nincs se erőm, se energiám, még a főzés meg a mindennapi teendők is megviselnek, nemhogy a munka...



2016. febr. 17. 11:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is az olvasást ajánlom. Lehetőleg adójogszabályokat vagy ilyesmit.
2016. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én voltam szomnológusnál az alvászavaraimmal és ő lebeszélt a xanaxról. Szerinte az nem altató, hanem antidepresszáns és függőséget okoz. (Ebben egyébként igaza volt, nehéz volt lejönni róla.)

Most immovane-t szedek hónapok óta. Egy felet lefekvéskor, a másik felét, ha felébredek az éjszaka közepén. Ezzel úgy jól elvagyok(70 évesen), de nem tudom hosszabb távon nem okoz-e valami kárt.

2023. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia! Mi lett a sztorid vége kérdező?


Én is ebbe szenvedek, krizishelyzt után, kb poszttraumatikus stresszként már szinte minden rendben lehetne és nem múlik el az indokolatlan " harci készültség".

Remélem elmúlt azóta, de kérlek osszd meg velünk a trükköt! :)

2023. ápr. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem múlt el, sőt rosszabbodott. Egy gyógyíthatatlan idegrendszeri betegséggel diagnosztizáltak 3 éve, ami miatt minden egyes perce az életemnek egy kín. Szóval mentálisan is tönkretett. Ami azt eredményezte, hogy ha el is tudok többnyire könnyen aludni kb óránként megébredek éjszaka… minden nap.

Néha rivotrilt szedek be, de azzal is max 3-4 órát tudok átaludni…

Borzalmas.. de nekem a betegség és annak a tünetei okozzák most ezt.

2023. ápr. 29. 09:24
 15/15 anonim ***** válasza:
En nem torodnek ebbe bele.. mi a diagnozis? Nem letezik, hogy nem lehet rendbe tenni. Mi hozta elo? Ott kapisgalj!
2023. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!