Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Szóljak a szüleinek?

Mit tegyek? Szóljak a szüleinek?

Figyelt kérdés

Múltkor láttam, hogy az egyik osztálytársam magában beszél, így odamentem hozzá és megkérdeztem, jól van-e. Erre azt válaszolta, hogy persze. Megkérdeztem, miért beszélt magában és azt válaszolta, hogy van egy másik élete, amit titkol az emberek elől és akkor éppen azt az életet élte. Azt mondta, hogy ebben az életben ő egy híres vlogger több ezer követővel. Aztán elmesélte ezt az életet. Konkrétan tényleg felépített magának egy másik életet. Van benne anya, apa, testvér, barát stb.

Állítása szerint nem hall hangokat meg nem lát olyan dolgokat, amiket mások nem, de én mégis félek, hogy valami mentális betegsége van. Szerintetek van valami baja? És szóljak erről a szüleinek?

Egyébként nagyon aranyos a lány, a családja teljesen normális (úgy értem, hogy nem bántották soha vagy ilyesmi) és barátai is vannak.


2016. márc. 21. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudod, az én lányomnak is van egy fantáziavilága (Asperger-szindrómás, és Aspergeres lányoknál ez teljesen általános jelenség). Amíg nem zavarja a normál életvitelében (márpedig nem zavarja, nagyon jól el tudja különíteni a fantáziát a való élettől), addig engem szülőként nem zavar.
2016. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!