Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet, ha nem pánikroham?

Ez mi lehet, ha nem pánikroham?

Figyelt kérdés

Már harmadszorra esik meg, hogy görcsbe áll az egész testem, rángatózok, zsibbadnak a végtagjaim, a fejem, a szám, szédülök, és közben folynak a könnyeim. Nyögdécselek, és rángok, mintha nem lennék ura a testemnek.

Kifehéredek, reszketek, izzadok és melegem van. Zihálok, kapkodom a levegőt. Mikor pedig az egész lecseng, el tudnék aludni, olyan kimerült és fáradt vagyok.

Mindig olyankor tör rám, ha valami olyasmit látok/hallok, amit nem tudok feldolgozni.

De míg a pánikroham 10 perctől akár órákon át tart, ez általában nem tarthat tovább 6-7 percnél.

Nagyrészt pánikrohamhoz hasonló tünetek, de nem teljesen az. De akkor mi ez?



2016. máj. 27. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki kell vizsgáltatni, menj el a háziorvoshoz, ad beutalót neurológiára, vagy más szakrendelésre, amit ő szükségesnek tart.
2016. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg epilepszia.
2016. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez biztos nem pánikroham!!
2016. máj. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fontos lenne a kivizsgálás mellett kialakítani egy olyan étrendet is, ami mellőzi az összes szemetet és adalékanyagot. A genetikai fogékonyság mellett ezek közül valamelyik(ek) is bőségesen hozzájárulhatnak, hogy egyáltalán kialakuljon. Gondosan válogatott alapanyagokból saját ételeket kell észíteni, feldolgozottakat lehetőleg ne. Előfordul néhány természetes táplálék is, amelyek negatívan hathatnak ilyen idegrendszeri problémára. Továbbá az idegrendszert támogató vitaminokat és nyomeleket meg lehet próbálni pótolni. Fontos lehet még az emésztőrendszer rendberakása. A nem megfelelő elégtelen emésztés miatt kialakulhatnak olyan autoimmun folyamatok, melyek az idegrendszert is károsítják. Az emésztőrendszer számára is vannak fontos vitaminok nyomelemek, különben nem tudnak az emésztőenimek kellő mennyiségben és minőségben termelődni.
2016. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ekka87 válasza:
Ne aggódj! Ez csak azt jelzi, hogy jól működik minden! Én már évek óta pánikrohamoktól szenvedtem, volt időm kitapasztalni mindent vele kapcsolatban. Elősször is ha úgy érzed rohamod lesz fogj egy papírzacskó és abból lélegezz, meglátod pillanatok alatt lelassul a légzés, légszomjad enyhül, görcsök megszünnek, és ezzel gyakorlatilag megállítottad a rohamot. Ha nincs zacskó akkor a két tenyeredbe lélegezz, orral beszív, szájjal kifúj, a kifújt levegőt lélegezd be! Azért fontos ez mert ha túllélegzel kevés széndioxid távozik, felgyűlik a szervezetben és ezek okozzák a görcsöket. Ezzel a trükkel kiegyenlíted a dolgokat. Az, hogy mennyi ideig papírzacskózz azt érezni fogod, mert megnyugszol, minden visszaáll normálba. Második lépés: ne akkor keresgélj rá, hogy mi válthatja ki a rohamokat mikor rohamod van! Én soha nem volta hajlandó gyógyszert szedni, hiába tuszkolni akarták belém ellenálltam. Kiderűlt, hogy jól tettem! A pánikroham megmentette az életem! A pánikroham jelzi, hogv valamiért nem jó úton jársz. Rájöttem az én gondomat a vízhiány okozta. A mai rohanó életben nem figyelünk oda semmire! Amikor már nagyon padlón voltam, és úgy éreztem többé nem tudok felkelni és kimenni az utcára, arra gondoltam megiszok 2,5 liter vizet. Soha életembe nem jártam ennyit wc-re mint akkor. Másnap a nappal együtt keltem, úgy éreztem egy más ember vagyok. Pozitív gondolatok áradata rohamozta meg gondolataim, volt erőm! 10 éve lakok Pesten soha sehova nem mentem nézelődni, mindig csak mindenhol átszálltam. Most 3 nap alatt minden nevezetességet megnéztem, nem bántam ha hegyet is mászni kellett! Az eset óta nem voltak rohamaim! A lényeg, vedd komolyan a napi vízbevitelt! 28\L
2016. jún. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ekka87 válasza:
Még annyi, hogy látom kételkedsz abban, hogy pánikrohamaid vannak. A pánikroham nagyon sokféleképpen tud jelentkezni, és lemásolni mindenféle betegséget. Nekem folyton szívrohamot másolva jött elő. De az EKG mindig egészségesnek talált mindent. Egy dolgot szúrtak el az orvosok, nem vették észre a kiszáradásom, csak a háziorvosom a vérképemből, de addigra már rájöttem magamtól is
2016. jún. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!