Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Büdös vagyok vagy beteg?

Büdös vagyok vagy beteg?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy kb 1 éve, hogy elkezdődött ez az egész "ördögikör". Egy éve anyum vett egy felsőt, és nem mosta ki, de annyira tetszett, hogy felvettem büdösen is.. :S És a suliban ezt érezték is, és nagyon rosszul esett, hogy körülöttem mindenki csak a száját húzta, szorongani kezdtem. Mivel a koleszos voltam abban az időszakban a szekrényem nem tudott szellőzni, és a ruháim is átvették azt az állott szekrény szagot. Ha azt hallottam, hogy valaki azt mondja hogy büdös van már rögtön magamra vettem, és szorongtam, mert az ilyeneket nagyon magamra vettem még most is amugy. Naponta 4x tusoltam, megpróbáltam szinte mindent megtenni , hogy ezt elkerüljem, sokan azt mondták, hogy sz@r szagom van, de fingom sincs hogyan nem is tojtam be meg semmi. A ruháimat is mindig kimosom, és még ebben az évben nem volt olyan nap, hogy nem tusoltam volna suli előtt, és mindig tiszta ruhába mentem mindenhová. Még ha 15 perc mulva indult a vonatom akkor is letusoltam. És még most is tart ez a szorongás, görcs dolog, ami nagyon fárasztó és már nagyon szeretnék ebből kiuat. Gondoltam egy pszichológus esetleg, mert szerintem ez inkább lelki eredetű. Mit csináljak, hol kezdjem?
2010. ápr. 14. 17:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem használj sok tusfürdőt, és jól mosd meg a hajlatokat, ha ez nem válik be, akkor mosópor csere, lehet az a gond, vagy az öblítő, és használj sprayt, és/vagy parfümöt.
2010. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

lehet, hogy a szorongás miatt nagyon izzadsz és ez okozza a szagot. Valahogy a szorongást kéne letenni, ne akarj megfelelni túlzottan és ha éppen van egy kis szag, ne parázz, fogd fel, hogy ez férfias. (már ha nem lány vagy)

lehet az is hogy a táplálkozásod miatt van, mert amit eszel vagy iszol az befolyásolja az izzadságot.

Ne parázz, ez a lényeg!

2010. ápr. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A leírtak alapján nem hinném, hogy testszagod lenne, hacsaknem annyira stresszelsz, hogy azért. (Ha valaki fél, vagy stresszel jóval erősebb a verejtékének a szaga)

A ruháknál pedig nagyon fontos, hogy jól, gyorsan megszáradjanak, mert áporodott, büdös lesz a ruha, ha sokáig áll benne a nedvesség. Amúgy milyen idős vagy? Fiú/lány?

2010. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
L/14
2010. ápr. 17. 11:37
 5/17 anonim ***** válasza:

tegnapelött 01:12 vagyok

Ha lány vagy, akkor még valószínűbb, hogy ez a szorongásodból jön, vagyis ne a szag miatt parázz, hanem próbáld meg kideríteni miért parázol ennyire. Más dolgok miatt is szoktál izgulni?

Ha gondolod írj emailt.

2010. ápr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

04-16 12:12-es vagyok...


Én nem voltam a legigényesebb 14 évesen, visszahuzodó alkat voltam. A jelenlegi barátaim szerint is sokszor volt némi szagom. Mint utóbb kiderült, ez egy szájbetegségből is adódott nálam. De ők nem bántottak ezzel, csak mint baráthoz illik figyelmeztettek. Szóval azt akarom elmondani, hogy tök valószínűtlen, hogy ilyen odafigyelés mellett, bármi szagod lenne. Sztem ilyen korban a legtöbb gyerek (főleg fiúk) még kegyetlen, undok gyerekek, és azt cikizik, akivel megtehetik. Valszeg látszik rajtad, hogy szorongsz, és ők ebből látják, hogy megfelelő áldozat vagy ahhoz nekik, hogy a saját félelmeikkel bántsanak téged.

2010. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Régebben quanto öblítőt használtam, amíg egyszer - lehet, hogy rossz volt - kimondottan sz.r szagúak lettek a ruhák, amik csak a sokadik mosásra vesztették el azt a jellegzetes orrfacsaró szagukat. Rémes időszak volt, nincs és nem is volt sok ruhám ezért kénytelen voltam hordani őket. Azóta sem használok quanto-t és megszűnt a büdös ruha is. Nézd meg, nem a mosószered vagy öblítőd (esetleg a kettő együtt, mert ütik egymást az illatok) okozza a kellemetlen szagot. Egy 14 éves, amúgy ápolt lány nem lesz csak úgy büdös. Használsz dezodort? Válts illatot! A tusfürdőt is nyugodtan lecserélheted egy új illatra. A váltás jót fog tenni a lelkednek és az új illat feledtetni fogja a kellemetlenségeket!
2010. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Keress fel nevelési tanácsadót. Az ingyen pszichológust kapsz. Ez már súlyos eset


Te nagyon szorongó ember vagy, lehet h. egy pszichiátriai vizsgálat se ártana...

2010. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
igen biztos sokat segítene. De nem is tudom. olyan kellemetlenül érzem magam mikor lekell ülnöm egy idegen helyre rögtön jön a szorongás, és a "büdifóbia" egy cseppet sem vicces nagyon rossz ez így :'(...
2010. máj. 10. 18:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdeznék valamit.

Te is érzed azt a szagot vagy csak onnan gondolod, hogy büdös vagy, hogy mondják?

És ha te is érzed, akkor érzed ezt a szagot akkor is ha otthon vagy és nem suliban??

2010. máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!