Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Büdös vagyok vagy beteg?

Büdös vagyok vagy beteg?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy kb 1 éve, hogy elkezdődött ez az egész "ördögikör". Egy éve anyum vett egy felsőt, és nem mosta ki, de annyira tetszett, hogy felvettem büdösen is.. :S És a suliban ezt érezték is, és nagyon rosszul esett, hogy körülöttem mindenki csak a száját húzta, szorongani kezdtem. Mivel a koleszos voltam abban az időszakban a szekrényem nem tudott szellőzni, és a ruháim is átvették azt az állott szekrény szagot. Ha azt hallottam, hogy valaki azt mondja hogy büdös van már rögtön magamra vettem, és szorongtam, mert az ilyeneket nagyon magamra vettem még most is amugy. Naponta 4x tusoltam, megpróbáltam szinte mindent megtenni , hogy ezt elkerüljem, sokan azt mondták, hogy sz@r szagom van, de fingom sincs hogyan nem is tojtam be meg semmi. A ruháimat is mindig kimosom, és még ebben az évben nem volt olyan nap, hogy nem tusoltam volna suli előtt, és mindig tiszta ruhába mentem mindenhová. Még ha 15 perc mulva indult a vonatom akkor is letusoltam. És még most is tart ez a szorongás, görcs dolog, ami nagyon fárasztó és már nagyon szeretnék ebből kiuat. Gondoltam egy pszichológus esetleg, mert szerintem ez inkább lelki eredetű. Mit csináljak, hol kezdjem?
2010. ápr. 14. 17:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
én nem érzem :( és ez a rossz, mert akkor legalább tudnám mikor lennék büdös... mondták már a hátam mögött hogy az vagyok...
2010. máj. 10. 19:06
 12/17 anonim ***** válasza:

De mondjuk más izzadtságszagát megérzed?

Vagy ha fújsz magadra valami parfümöt, akkor annak érzed az illatát?

2010. máj. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"mondták már a hátam mögött hogy az vagyok..."

Ez önmagában nem feltétlenül jelent lényeges dolgot.


1 - Ha valakin valaki többször is érzi az izzadtságszagot, akkor ez megmarad benne, és ha izzadtságszagot érez, és az adott illető a környéken van, akkor ezt automatikusan vele hozza összefüggésbe.


2 - Lehet, hogy piszkálódás volt, vagy valaki nem tudott jobb témával előhozakodni, és ezzel jött elő.

2010. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"mondták már a hátam mögött hogy az vagyok..."


Ho-ho... Sztem is szakemberhez kellene fordulnod. Én is rengeteget szorongtam hasonló okokból. Többször beszóltak nekem a jelenleg barátaim közül 2 is. Pár éve szembesítettem őket ezzel, nem kis lelkiismeret furdalást okozva vele. Mert sajnos a kamaszok sokszor sz*rnak mindenre, köztük a társaik lelkivilágára is. Mai fejjel is szólnának, ha szaglanék, de ezt kulturált módon, és ez a fontos. Kialakult bennem az, hogy folyton a külső szemlélők véleményét fürkészem. Ma már, hogy eltelt jó pár év, szinte teszek azoknak a véleményére akiknek nem tetszik valami. Sajnos ez lelki betegség. Pl. Egy ideje járok konditerembe, ahol valami szörnyű zene szól egyfolytában, és ha kicsit távolabb beszélgetnek (1-2M), akkor rögtön olyasmiket hallok ki a beszédükből, hogy:

Miért csinálja, semmi értelme így; Elfújja a szél; Atyaúristen mit keres ez itt; etc.. Meg hasonló megjegyzések...Pedig tudom, hogy jól haladok. Valaha satnya testem, már egész jól mutat a tükörben, és ezt jól tudom, ez is segít: Az hogy tisztában vagyok magammal. Aztán közelebb megyek és rögtön tudom (bár már amúgy is rájöttem), hogy én vagyok "gyogyós", és így már tudom kezelni a dolgot. Tudom, hogy én változtatom meg a dolgok alanyát, illetve mást hallok, mint amit mondanak. Egy ideig még a barátaimmal is csináltam ezt, aztán egy csomó szorongás után tiszta lett, hogy semmi ilyesmiről nem volt szó. Ami nagyon fontos, hogy legyél szabad, és ismerd magad. Ha másképp nem megy, azoknak a véleménye alapján ítéld meg magad, akikben megbízhatsz, és tényleg adsz a szavukra. Ez elég hülyén hangzik, de az emberek leginkább a kisugárzásodat figyelik, szeretik a közvetlenséget, és a megfelelő tisztelet megadását. Lássák, hogy meg van a saját világod, és nem csak a külvilág rólad alkotott (a te elmédben szörnyű) képével foglalkozol. Ha szorongsz, akkor a kisugárzásod kifejezetten rossz. A külvilág megérzi ezt, az önbizalom hiányod, és a rosszabikja simán belerúg abba, aki ad rá ilyen formán lehetőséget. Remélem segítettem, mert nagyon áttudom érezni a problémádat, és szeretném, ha jobban éreznéd magad.

2010. máj. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 26/F
2010. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
10%
Ó, te vagy az büdi? Egy osztályba járunk, te büdös kis malac! A kérdésre is válaszolva, igen, szaglasz, mint egy lehugyozott, lefosott hulla.
2012. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ugyan ez a bajom sajna en is akkkor erzem ha nem otthon vagyok de belolem jon foleg ha leulok magatol jon de nem folyamatosan.. En is elkeseredek

De voltal kulfoldon pl egyiptomba?

2017. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!