Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az antidepresszáns (SSRI) gyógyszerekről? Ha elkezdem szedni zombi leszek tőle, vagy lesznek azért érzelmeim?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1 évben sok szar dolgon mentem keresztül( műtét,szakítás,érettségi,pszichológus)és sajna kialakult bennem egy kis állandósult szorongás,aggodalom a jövőmet és a mindennapjaimat illetően. A pszichiáterem 10mg paroxetin-t írt fel 5mg Eleniummal,de érettségi közben nem bírtam elkezdeni mert az első szemtől kidőltem. Most úgy vagyok vele hogy megpróbálom az Eleniumot kúra szerűen szedni,és úgyis megyünk nyaralni hátha az is elegendő. De ha mégis az antidepresszánsra kerülne a sor,akkor ti hogyan érzitek magatokat tőle? Vannak érzelmeitek? Tudtok azért sírni? vagy egy temetésen is vigyorogtok? Nyitottabbak lettetek utána vagy inkább az ellenkezője? Hogyan hatott az életetekre? szóval minden érdekelne:)

2016. júl. 11. 19:01
1 2 3 4
 21/31 homo ludensz ***** válasza:
67%
Aki már átélt igazi mély depressziót és az ennek hozadékát a pánikot az nemtől és kortól függetlenül csak arra vágyik hogy ezek a lelki és esetleg ebből adódó testi szenvedései megszűnjenek. Persze lehet itt felhozni szexuális csökkenést meg mindenféle zombi külsőt,de mikor valaki odáig jut hogy inkább önkezével végez magával mint hogy tovább szenvedjen az nem igen fog tudományos fejtegetésbe bonyolódni a fent nevezett kémiai szere káros voltáról. Aki el tudja kerülni azok szedését az tegye de azt hiszem aki itt fejtegeti a mellékhatásokat az nem az előbb említett kategóriából való.
2016. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

19-es vagyok. Én startból 20mg paroxetint kaptam, nagyon lehúzott, azt hittem rosszabb nem lehet, hát lett. De erős voltam, túl lettem a nehezén. Beállt a jó hatása, azóta megszűntek a szociális gondjaim és a derealizmusom. Borzasztó volt az érzés amikor mintha kivülről láttam volna a saját életemet, halálra aggódtam magam, hogy valami ritka betegségem van. Azt sem tudtam hogyan mondjam el az orvosnak ezt. Elérkezett a nap: nem bírtam tovább. Megadtam volna bármit, hogy jobb legyen. Fizikailag semmi bajom nem volt. Semmi.

Vérkép tökéletes.

Sokat szenvedtem, teltek a fiatal éveim céltalanul, más bulizott, csajozott, élt. Én dolgoztam, aggódtam, lefogytam. A legrosszabb, hogy nem tudtam mitől van.

Az antidepresszáns megoldotta a dolgot, 3 éve már, hogy teljes életem van. Ha ennek egy szem gyógyszer a napi ára, legyen.

Aki benne volt az tudja mit jelent.

Eltörött a lábad? Tudod mi bajod. De amikor nem tudod... na az a baj. És az az eszméletlen fáradság 24-ből 24-et...

2016. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
49%

Jellemzően az ide irogató pszichiáter, aki olyan jól betanulta az antidepresszánsok csoportosítását eltűnt, nem reagálva semmit sem a felvetett problémákra (PSSD) és az azokat alátámasztó kutatásokra.


Nyilván mert nem tud, fogalma sincs (megjegyzem az összes többi pszichiáter is csak "ennyit" tud mondani). Lévén ismeretlen hatásmechanizmusú (és láthatóan beszámíthatatlan hatású) szerekről van szó, a hozzáértés, mint fogalom nem is értelmezhető.


Ha valakinek még vannak kétségei, ez elég sokat mondó a pszichiátriáról és a benne dolgozó "szakemberekről".

2016. szept. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
40%
Nem, nekem nincsenek érzelmeim azóta, mióta 1évvel ezelőtt 1hónapig szedtem antidepresszánst. Sőt, elveszítettem a teljes memóriámat, szintén nem tért vissza a mai napig. Ha valaki jár erre és hasonló problémával küzd, ajánlom figyelmébe a linket, lehet kutatásra jelentkezni, mely az antidepresszánsok maradandó károsodásainak okára próbál fényt deríteni. [link]
2016. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
28%
Ne szedj semmilyen gyógyszert,mert káros és hamar rá lehet szokni!Nem oldják még a problémákákat,csak még jobban elmélyítik őket.
2016. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 popike27 válasza:
Teljesen egyetértek a 2-es hozzászólóval. Ugyanezek a tüneteim, lassan 5 éve mióta abbahagytam a gyógyszert, teljesen közömbössé váltam minden iránt, nem beszélve a szexuális tünetekről... Jelenleg az orvostudomány semmit sem tud arról, hogy ezek a szerek mekkora károsodást okozhatnak...csak kísérletezgetnek mindenkin és fogalmuk sincs arról, hogy az agyban pontosan mi történik, amikor szedi valaki a gyógyszert... Bizonyítsa be akármelyik pszichiáter, aki képes ezt műszerekkel lemérni, mert tudtommal ilyen nem létezik! Persze, nyilván van olyan eset, akinél nincs más lehetőség és életet is menthet, de az összes többi embernek nagy ívben ajánlom, hogy kerülje ezt a szart, ha nem akarja kockáztatni, hogy maradandó problémát okozzon magának...
2017. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Már sorry, de én jobban lettem tőle:)
2017. okt. 10. 21:22
 28/31 anonim ***** válasza:
61%
Én csak azt nem értem, hogy ha valaki elveszti az érzelmeit, vagyis semlegesség válik minden érzelem iránt, akkor hogy lehet, hogy süt a düh, feszültség, ingerlékenység, és hasonló igen erős érzelmek, már magán az írásán is? Ha elveszted a vágyad valami iránt, akkor már nem fogsz rá vágyni. Ha már nem kívánod a szexet, akkor nem kéne amiatt panaszkodni, hogy nem kívánod, valamint, ha érzelmileg semlegessé váltál, akkor minden érzelem iránt semlegesnek kellene lenned nem? Nem csak a pozitív, hanem a negatív érzelmek iránt is.
2018. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
28-as nagyon rosszul gondolod. Az egyetlen ami megmarad az a duh, mert tisztaban vagy vele hogy sulyosan agyserult maradtal a brutalis pszichiatriai "kezelestol". Tehat ha valaki tizen/huszon/harmincevesen elveszti a szexualitasat par szem antidepresszanstol es maradandoan agyserult es impotens lesz, szimplan bele kellene torodnie szerinted? Ne foglalkozzon vele hogy tobbe nem tud mar szerelmet, nemi vonzalmat erezni, tarsat keresni, csaladot alapitani es esetlegesen az eletceljait maradandoan elvettek tole? Ne torodjon azzal sem hogy az agyfunkcioi olyan mertekben serultek hogy munkakeptelenne valt? Remelem nem gondolod komolyan a fenti butasagot.A duh a legjogosabb tudatos (es kevesbe erzelmi) reakcio erre.
2018. máj. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
53%
28.-asnak adok igazat,én egy évig szedtem Sertraline-t OCD-re,alatta semmi érzelem,semmi libidó de ahogy leállított az orvos fokozatosan, úgy visszatért minden,sőt olyan szerelmes lettem hogy még tavaly is a csaj után sírtam. Pedig a kezelés már 4 éve volt.A leállás utáni egy évem volt életem legjobb éve eddig. Szerintem az egésznek a kulcsa hogy nem szabad egyből leállni mert felborul az agyad. Ha fokozatosan állsz le akkor no problem, össze-vissza szedése nem javasolt. Az érzelem vesztés engem is zavart már a kezelés végén de utána mindenért kárpótólt. Most fogok majd valamit szedni megint mert kiújúlt az OCD-m,de most szerintem rövidebb lefolyása lesz. Régen durvább volt. Nekem a Sertraline vált be. Gyógyulásom óta állandóan csajoztam,buliztam semmi problémám nem volt,működött a fallosz ahogy kell. Mondjuk lehet erre a PSSDre genetikailag nem vagyok fogékony hála isten. De 28.-asnak igaza van,ha nem érzel semmit,akkor nem írsz így az érzelmekről mert leszarod,"semleges" vagy irántuk. Ja amúgy férfi vagyok a korai 20ban
2018. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!