Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttkorban lehetséges...

Felnőttkorban lehetséges ADHD-s diagnózist kapni pszichiáternél? Normál felnőtt pszichiáter diagnosztizálhatja, ill. irhat fel rá gyógyszert?

Figyelt kérdés
Arra gyanakszok hogy figyelemzavarban szenvedek a tanulási nehézségeimről dyscalculiámról papír van de az ADHD-vel soha sem törődtek és nem mondták. A továbbtanulásomhoz szükséges lenne a gyógyszer. Az ADHD-ban szenvedő gyerekek semmire sem tudnak odafigyelni vagy csak arra tudnak figyelni ami érdekli őket? Én azt hallottam hogy felnőtt pszichiáter csak OGYEI engyedéllyel irhat fel Ritalint abból meg az országban kevés van. Felnőtt pszichiáter diagnosztizálhat ilyen problémákkal fordulhatok hozzá?

2016. júl. 15. 20:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
A borderline már biztos,az ADHD meg kiderül majd.Megnéztem,hogy mennyibe kerül pontosan a vizsgálat ebben a magánrendelőben,és 75 ezer.Annyit nem tudok fizetni.De remélem,majd lesz valami másik lehetőség.Utolsó,neked valamelyiket diagnosztizálták már?
2017. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Pszichológus fél év után azt mondta, hogy tipikus példája vagyok a kezeletlen felnőttkori adhd-snak.


Pszichiátrián viszont személyiség zavart mondtak egy gyógyszer túladagolásos idegösszeomlás után, nem sokat jártam vissza, most kezdtem újra. Egyenlőre dependensnek mondanak

2017. jan. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
12%

75 ezer :)

édes jó istenem, figyelj ide. azt a lóvét költsd magadra,menj el egy 2 hetes pihenésre a Kanári-szigetekre, aztán meggyógyulsz mindenből és elfelejted a sok zagyvaságot.

Nem csak nekem tűnt ám fel, h mióta divatba jött az ADHD, érdekes módon, egyre szaporodnak az ezzel diagnosztizált emberek. Mikor még nem találtak ki ilyen címkét, addig nem volt annyi problémás gyerek/felnőtt se. de mint említettem, a gyógyszercégek haszna mindenek felett áll, ugyan már holmi emberi életek ... a kutyát nem érdekli.

2017. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Dependens én is vagyok,de azt a borderline magában foglalja.Egy ADHD-snak is lehetnek indulatkezelési problémái,úgyhogy lehetnek átfedések szerintem közte meg a személyiségzavarok között.Utolsó:jó lenne,ha ez így lenne.De sok dologban tényleg a mai,szar társadalom a hibás.
2017. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Ő ugyan az lesz, aki szerint nem is létezik ez az egész, mert neki nincs. Szerinte ki kell pihenni, meg reggel jól felkelni... Nem kell vele törődni, buta, mint az állat.


Így van egyébként, a dependens az egészen jól bele illeszthető egy bpd-be. Amúgy a BPD-ADHD komorbitása magas, hogy hol az ok-okozati összefüggés benne nem tudom biztosan, de szerintem az lehet a dolog hátterében, hogy egy kezeletlen ADHD olyan fiatal kort tud szülni, ami meleg ágya annak a személyiség zavarnak. Saját példámból ki indulva, én gyerekként elég sok olyan kudarcot éltem át, aminek az oka "én" voltam, tehát figyelmetlenségek, amiért elég sokszor kaptam meg a savazást. Ez nyilván komoly önbizalom hiányhoz, önértékelési problémához vezet, aminek lesz egy olyan következménye, ami simán alapja lehet azoknak a sémáknak, ami a borderline mögött húzódik meg.

2017. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Igen,én is olvastam,hogy van,akinél együtt jár a borderline és az ADHD.
2017. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Hát én speckó 2napja majdnem megint szét csesztem magam random talált gyógyikkal, mert bnőmmel nem egyeztem szóval :D:D:D Jah, asszem kilehet pipálni azt a retkes bpd-t.


OFC reggelre már krvára szerettük egymást. 4órával az után, hogy elküldtük egymást melegebb éghajlatra. I lovin it

2017. febr. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!