Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevert szorongásos-depresszív...

Kevert szorongásos-depresszív zavarra miért ír fel egyből antidepresszánst az orvosom? Normális? Tünetet kezel ahelyett hogy gyógyítana.

Figyelt kérdés

Jelenleg 28 éves fiú vagyok és hét éve küzdök kevert szorongásos depresszív zavarral angolul (MADD) BNO kódja F41.2


Régebben kezeltettem pszichoterápiával de elfogyott a pénzem rá. Gyógyszert kaptam floxet nevűt és használt a szorongásom teljesen megszűnt a hangulatom közepes lett. de nem voltak olyan intenzívek az érzelmeim. A munkámban is gátolt mellette nehezen tudtam verseket írni, nem éreztem hogy lúdbőrzök zenehallgatás közben vagy például egy zokogó ember látványa nem szorította össze a szívemet. Aztán egyik napról a másikra abbahagytam másfél évi szedés után. Doktorom mondta hogy ez egy krónikus legtöbbször élethosszig tartó betegség és ki fog újulni. De nem érdekelt mert újra akartam normálisan érezni. Aztán kis idővel később idegösszeroppanást kaptam sírtam zokogtam beütöttem öklömmel az üveget. Leszedáltak a mentősök seduxennel és kórházban megint beállították a floxetet. Jártam pszichiáterhez zombiként vegetáltam tovább. Élveztem a hobbijaimat, randevúztam minden jól alakult azt gondoltam meggyógyultam ezért abbahagytam. Majd pár hónappal később zuhant a hangulatom, szorongásos lettem remegeett mindenem a torkomban gombóc volt. Alkoholhoz fordultam és majdnem rászoktam.


Aztán mostanra olyan rosszul lettem hogy szégyellem magam és sírógörcsiemis vannak. Ma elmentem pszichiáterhez. Megint diagnosztizált kevert szorongásos depresszióval mellette pedig neurózissal. Azt mondta van egy új készítmény ami pár éve jelent meg és szedjem. Brintellixből felírt 10 mg-set és adott egy receptet. Mondtam neki hogy szedtem már gyógyszert de nem szeretem őket erre Ő ha nem akarok meggyógyulni minek megyek hozzá. Köpni nyelni nem tudtam. Ma kiváltottam és bevettem az első szemet. Két órán keresztül hányinger, szédülés most meg megint zsibbadtnak érzem magam.


Nem szeretem a gyógyszereket de mi lenne a megoldás? Pszichológus csak az meg drága? TB-set meg nem szeretem mert olyan is hogy olcsó húsnak híg a leve.


Nagyon várom a megoldást!!



2016. aug. 22. 16:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%
Ne szedj semmilyen gyógyszert,nem megoldás,a problémáidat neked kell megoldani nem a mérgeknek!
2016. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerinted mit kellett volna felírnia? Ahogy leírtad, mindegyik doktorod azt írt fel. Te nem szedted, és mindig rosszul is lettél. Magad ítéled magad, ilyen életre, és az orvost szidod. Nyalókát mégse írhatott fel....
2016. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 alazarkilazar válasza:
Ne használj fűvet gyógyszerek mellé, főleg mivel szorongásos tüneteid vannak, ilyen esetben a fű csak ront a helyzeten. Ezt tapasztalatból írom. Sajnos a gyógyszeres kezelés mellé általában szükséges a terápia is. Én is jövőhéten kezdem el a kognitív viselkedésterápiát mellé Escilopramot szedek. Nekem pánikbetegségem van amit tavaly sikeresen elmulasztott a gyógyszer csak sajnos idő előtt elhagytam(nem kellett volna). Sokat segít még az is ha eljársz mozogni,társaságba és lehet hülyeség de próbáld ki a felnőtt színezőket :) az egy kicsit eltereli a gondolataidat.
2017. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!