Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mehetek pszichológushoz...

Hogy mehetek pszichológushoz vagy ha kell, pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Természetesen a pszichológus meg tudja ítélni, hogy kell-e pszichiáter. Viszont sajnos diák vagyok, egyellőre dolgoznom sem lehet, csak 16 után (októberben töltöm be, de akkor meg az iskola miatt lehetetlen diákmunkázni). Azt hallottam, hogy nem igazán végzik rendesen a munkájukat a TB-s pszichológusok, persze kivétel mindenhol van. Tehát egyellőre azt sem tudom, hova tudnék fordulni vagy kihez, mert sajnos fizetni nem tudok. A másik, meg ha még is felmerül a pszichiáter kérdése, az anyám ápolónő és rengeteg egészségügyis embert ismer és ha lehet ilyet mondani, szinte minden pesti orvos, pszichiáter, ápolónő ismeri őt, tehát a családunkat is, azt viszont meg nem akarnám, hogy ez a dolog eljusson hozzá.

Teljesen tanácstalan vagyok már. Persze ha betöltöm a 18-at, akkor könnyebb dolgom lenne és ha eddig kihúztam ilyesfajta segítség nélkül, valószínűleg addig is menne. De már azért jó lenne valami. Iskolapszichológushoz járok, de őszintén szólva semmi értelme. Megkérdeztem, hogy milyen dolgok miatt kéne szólnia a szülőnek vagy az osztályfőnöknek és amint felhozott pár példát, inkább a lényegi dolgokról nem is tájékoztatom, csak felületesen beszélgetünk és még csak véleményt sem formál semmiről, csak kérdezget és ennyi. Ez történt egy év alatt.


2016. aug. 25. 17:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A pszichológus nem pszichiáter. Nem orvos, hanem bölcsész tehát NEM írhat fel gyógyszert.
2016. aug. 25. 18:27
 12/13 anonim ***** válasza:
Figyi,attól hogy a rokonod ugyan úgy kötelezi a titoktartás,ha megszegi ugyan úgy pórul járhat.
2016. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom kitől hallottad, hogy nem végzik rendesen a munkájukat a tb-s pszichológusok... negatív vélemény mindig lesz, ha 100ból 2 csalódik, nyilván a 2 fog hangoskodni... ott is ugyanazok dolgoznak, mint akik magánoznak. Más kérdés, hogy hosszú a várólista.

Vagy körzeti pszichiátrián dolgozik egy-két pszichológus, vagy nevelési tanácsadó, családsegítőben érdemes még próbálkozni. Köt minket a titoktartás, nem csak szakmailag de emberileg sem adná ki senki a kliens által elmondottakat... név szerint aztán meg főként nem.

Érdemes tehát a felsorolt helyeken kezdeni, itt elérhető ingyenes pszichológiai tanácsadás.

Meg az iskolapszichológusnál. Ha neki meg nem szavazod meg a bizalmat, persze hogy nem tud veled mit kezdeni...nem gondolatolvasó.

2016. aug. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!