Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nem túlzás az,...

Szerintetek nem túlzás az, hogy egy skizofrénia gyógyszer kifejlesztésére elköltenek 111 milliárd forintot, aztán kiderül, hogy a gyógyszer hatástalan? Csoda, hogy haldoklik a magyar egészségügy? Ki a felelős ezért?

Figyelt kérdés

Itt van a cikk,pontosan 400 millió dollárról van szó,az átszámolva kb. 111 milliárd forint.És az egyéb terápiákra meg miért nincsen pénz?Ami pedig egyre égetőbb kérdés lenne!

[link]

[link]



2016. okt. 5. 08:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Jó akkor még egyszer leírom.A Richter egy magánvállalkozás,ok.Ahhoz képest elvisel egy ekkora deficittel járó fejlesztést.Viszont az általa kifejlesztett gyógyszert a magyar állam egészségügyi rendszere fogja támogatni,amennyiben forgalomba kerül,ezt az adófizető állampolgárok fogják megfizetni.Világos ez? A másik,külön kell választani,hogy a belgyógyászati problémákra kifejlesztett gyógyszerek nem egyenlőek a pszichiátria által elsősorban használt,és jelenleg kizárólagosan elfogadott antipszichotikum fajtákkal.Én úgy érzem,hogy az antipszichotikumok esetében sokkal kevesebb az elvárás azok kíméletességét illetően.
2016. okt. 5. 11:18
 12/27 anonim ***** válasza:

Olvasd már el légyszi, amit linkeltél... Nekem ebből az derül ki, hogy már a törzskönyvezéshez (így a TB-általi támogatáshoz) is szükséges két, egymástól független vizsgálat pozitív eredményére, és ez jelenleg hiányzik.

Ráadásul itt az antidepresszánsként való alkalmazásáról van szó... Attól még skizofrénia esetében lehet hatásos!

(Mondjuk ahhoz az kéne, hogy a beteg be is szedje... gyanítom, azért is kísérleteznek más irányú felhasználással, mert a skizofrénok nem arról híresek, hogy lenne betegségtudatuk és szednék a gyógyszereiket, nem lehet valami nagy üzlet...)

2016. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"gyanítom, azért is kísérleteznek más irányú felhasználással, mert a skizofrénok nem arról híresek, hogy lenne betegségtudatuk és szednék a gyógyszereiket, nem lehet valami nagy üzlet...)"

Hűha,komoly gondok vannak úgy látom...A témában való jártasságod hiánya az most eléggé kiütközött...Szóval a farok csóválja a kutyát azt mondod?Ha nem szedik be a gyógyszert a skizofrének ,akkor hiába fejlesztették ki?

2016. okt. 5. 12:11
 14/27 anonim ***** válasza:

"t.Viszont az általa kifejlesztett gyógyszert a magyar állam egészségügyi rendszere fogja támogatni,amennyiben forgalomba kerül,ezt az adófizető állampolgárok fogják megfizetni."


Igy van. Meg az osszes olyan orszag allampolgarai ahol ez a gyogyszer bevezetesre kerul.


Mi ezzel a bajod pontosan? Az hogy a gyogyszergyartas uzlet?

2016. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Na végre valaki aki megérti amit akarok mondani.Nem az üzlet a baj,hanem az,hogy nem vezetnek eredményre a törekvések,és szemellenzősen erőlteti a pszichiátria az antipszichotikumok egyedüli célravezetőségét,holott nagyon sok esetben teljesen hatástalan mindenféle gyógyszeres kezelés.És ezzel párhuzamosan nem történnek meg az alternatív megoldások felé irányuló kutatások,vagy csak nagyon kis mértékben,és EGYÁLTALÁN NEM KAPNAK ILYEN MÉRTÉKŰ ANYAGI TÁMOGATÁST,mint a már említett akármilyen típusú antipszichotikumok.Ha nem a kérdésemben vázolt gazdaságosság oldaláról közelítem meg,akkor itt elsősorban orvos etikai kérdésként kéne megvizsgálni,hogy ezen szerek hosszú távú alkalmazása valójában kinek JÓ? Mert nagyon úgy néz ki,hogy hosszú távon SENKINEK.Ha utána olvasol a témának ,akkor már előkerülnek néha a statisztikák,kidől a csontváz a szekrényből....

[link]

ebből a cikkből egy részlet:

idézem:

"Aki ide bekerül, általában haláláig itt marad. Éves szinten 20-25 haláleset történik; sokszor a cukorbetegség szövődményei miatt. Az ombudsman ezzel kapcsolatban leszögezi, az antipszichotikumok szedése és a cukorbetegség kialakulása között dokumentált összefüggés áll fenn, ezért az intézményben növelni kell a pszicho- és egyéb terápiás lehetőségeket."

2016. okt. 5. 12:41
 16/27 anonim ***** válasza:

"Az ombudsman ezzel kapcsolatban leszögezi, az antipszichotikumok szedése és a cukorbetegség kialakulása között dokumentált összefüggés áll fenn, ezért az intézményben növelni kell a pszicho- és egyéb terápiás lehetőségeket."


Szinte szó szerint ezt olvastam a kötelező oltások, és a nem is tudom milyen de nagyon súlyos betegségek kialakulása között. Ugyanezeket a szavakat használták "dokumentált összefüggések"

Ezt bármire rá lehet húzni: dokumentált összefüggés mutatható ki a születések, és a halálok között. Most akkor ne is szülessünk?

Különben a kérdésed rendkívül erőltetett. Ha ez a problémád, akkor ez már mánia, és kezelni kellene...már bocsi.

2016. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Orvos ,pszichiáter,és "bennfentes" válaszolók kérem tegyék fel a kezüket! (Minden szentnek maga felé hajlik a keze végül is...Egyébként eddig kabaré....vagyis sírnom kéne...De akkor ki fogja a mentális betegek érdekeit képviselni?Én ezt szerettem volna...kedves utolsó,hogy ez nálam mánia lenne? Erre inkább nem is reagálok semmit ....még jó,hogy nem kaptam meg,hogy szcientológus vagyok,tulajdonképpen már ez is eredmény,itt a gyakorin...
2016. okt. 5. 17:25
 18/27 anonim ***** válasza:
Pedig ugyanazt a rendkivul karos, buta dumat nyomod mint a szcientologusok.
2016. okt. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Figyi, volt egy hibás alapvetésed, mert a Richter nem állami pénzből működik, nem a magyar egészségügytől elvett pénzből, a cariprazine meg nem hatástalan, csak egy új indikációban, amire most vizsgálták. Miután ezt tisztáztuk, már nem teljesen tiszta, mi is a téma.
2016. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Kívánom nektek azt,hogy kerüljön a gyermeketek egy pszichiáter kezébe,nézzétek végig ahogyan kiég és tönkremegy az élete,hogy nincsen lehetősége a kitörésre,hogy hazug tanok azzal kecsegtetik,hogy ha rájuk hallgat,teljes értékű életet élhet.Már ki sem szeretném mondani,hogy "gyógyszer",mert szentül meg vagytok győződve arról,hogy a gyógyulást hivatott szolgálni.Pedig dehogy.Kívánom nektek,hogy jussatok oda ahova egy skizofrén.Remélem ez be fog következni.Semmilyen ész érvvel nem lehet meggyőzni benneteket,minden tényt megkérdőjeleztek.Tudjátok miért?Mert így kényelmes.És mert úgy érzitek,hogy nincsen támadási felület,nincsen ellenállás a betegek részéről.Marad a kényszerű tapasztalás útja.Nekem elhihetitek.Amit elfojtasz magadban,az a lényeddé válik egyszer.A világ pontosan olyan, mint ahogyan egy skizofrén látja,ezt most bebizonyítottátok.
2016. okt. 6. 00:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!