Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nem túlzás az,...

Szerintetek nem túlzás az, hogy egy skizofrénia gyógyszer kifejlesztésére elköltenek 111 milliárd forintot, aztán kiderül, hogy a gyógyszer hatástalan? Csoda, hogy haldoklik a magyar egészségügy? Ki a felelős ezért?

Figyelt kérdés

Itt van a cikk,pontosan 400 millió dollárról van szó,az átszámolva kb. 111 milliárd forint.És az egyéb terápiákra meg miért nincsen pénz?Ami pedig egyre égetőbb kérdés lenne!

[link]

[link]



2016. okt. 5. 08:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Az a téma, hogy a kérdező vagy egy közeli hozzátartozója beteg, és nem akaródzik elfogadni neki, hogy a szkizofrénia egy progresszív betegség, aminek a tüneteit enyhíteni lehet, de egyelőre gyógyítani nem, és ugyanúgy elhanyagolt, kiégett hajléktalanként fogja végezni 60-70 évesen ő vagy ez a rokon, mint a többi szkizofrén. A cariprazin pont a negatív (kiégő, elszeparálódó) tüneteket enyhíti, ami a szkizofrénia legrosszabb része, szóval nem értem, miért pont ezen a gyógyszeren rugózik.


Amúgy a kérdező szentül meg van győződve arról, amiről igen sok laikus, beteg vagy hozzátartozó: a csúnya-gonosz pszichiáterek gonosz mosollyal dörzsölgetik a kezüket, nem beszélve a még gonoszabb tudjukkik által irányított gyógyszergyárakról. Jó pár pszichiátert, pszichoterapeutát ismerve, és gyógyszerkutatásban dolgozó emberként mondhatom, hogy a szomorú valóság az, a jelenleg ezekkel a módszerekkel tudunk segíteni, más eszköz nincs a kezünkben. A pszichoterápia nem segít a hallucinációk megszüntetésében, a gyógyszereknek sok a mellékhatása, ráadásul a rendszer annyira hiányos, annyira stigmatizál, hogy a mentális betegek magukra maradnak a társadalomban, pedig védett házakkal, nekik szánt munkahellyel sokat javulna az állapotuk. Ezt az államnak és a társadalomnak kell pótolni, nem a gyógyszergyáraknak, ők ugyanis nem értenek ehhez. Néhány nappali kórház és alapítvány ebben részt vesz, de ez messze kevés. Mondom, ennyit lehet tenni 2016-ban.


De ha a kérdezőnél vagy elvtársainál a bölcsek köve, akkor sokaknak segítene, ha előállna vele. Nálunk nincs.

2016. okt. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
A "bölcsek köve" nincsen nálam,de én nem is hirdetem,hogy megtaláltam.Ha megnézel mondjuk egy annak idején megjelent prospektust egy-egy újabb antipszichotikumról,nevezzük nevén olanzapin,vagy risperdal,vagy invega, ezek piacra dobásakor egyértelműen valami forradalmi áttörést emlegettek.Én úgy látom,hogy a törekvések olyanok ,vagy hasonlóak jelenleg,mint amikor aranyat próbáltak meg laborokban előállítani,vagy az életelixírt keresték.Ugyanaz az a önzés vezette,vezeti most is az embert,mikor nem tud beletörődni abba,amibe bele kéne törődni.A mentális problémák úgy tudom egyidősek az emberiséggel.Az agy még mindig túl bonyolult ahhoz,hogy átlássuk működését.És ha meg is értjük egyszer,még nem jelenti azt,hogy következmények nélkül bele tudunk avatkozni az abban zajló kémiai folyamatokba.Mi különbség a tudatmódosító anyagok,kábítószerek,és a pszichiátria által jelenleg alkalmazott gyógyszerek között?Te mint gyógyszerkutatásban részt vevő ember,el tudnád ezt magyarázni nekem?Egyetlen különbség van szerintem.Az idő tényező.Egyiktől hamarabb döglik meg aki használja.És egyénként semmi más.Hidd el.Amit sok ember állít az még nem biztos,hogy igaz...
2016. okt. 6. 07:20
 23/27 anonim ***** válasza:

Csak újra azt tudom leírni, amit eddig.


1) A gyógyszergyártás üzlet, tehát a nagy pénzek által kifejlesztett gyógyszereket nyilván próbálják jobb színben feltüntetni. És igen, pénzt is keresnek rajta, mert ezrek dolgoznak ebben. Kereslet meg van rá, mert rohadtul nem egyszerű együtt élni egy mentális beteggel.

2) A hosszú távú hatás így is, úgy is élesben fog kijönni. Nem véletlenül követik a gyógyszer sorsát éveken, évtizedeken keresztül.

3) A mentális betegségek valóban egyidősek az emberiséggel. Régebben kivetették őket a társadalomból, felakasztották, kilőtték vagy kényszerzubbonyba tették őket. Ma gyógyszerrel egy tűrhető életminőséget lehet biztosítani nekik.

4) Számtalan kutatás megy azért, hogy felderítsék, mi az ok, és lehessen kezelni. Azt már feltételezik, hogy genetikai tényezők egész sora játszik benne szerepet. Ahogy írtam, majd a génsebészet lesz a megoldás, de attól nagyon messze járunk. Ez van.


Természetesen eldobhatjuk azt, amit eddig összeszedtünk, mert messze nem tökéletesek a megoldások, csak akkor szépen visszamegyünk az időben, és annyink sem lesz.


Részemről a vitát lezártam, mert kezdünk fullba tolni a kretént. Nézz utána, könyvtárnyi irodalom érhető el a neten.

2016. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem mi is a problémád. A leírásodból nekem úgy tűnik, hogy egy közeli ismerősöd/családtagod skizofrén. Ebben az esetben nem örülnöd kellene annak, hogy legalább PRÓBÁLKOZNAK azzal, hogy olyan gyógyszert fejlesszenek, ami hatékony?
2016. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

"Az a téma, hogy a kérdező vagy egy közeli hozzátartozója beteg, és nem akaródzik elfogadni neki, hogy a szkizofrénia egy progresszív betegség, aminek a tüneteit enyhíteni lehet, de egyelőre gyógyítani nem, és ugyanúgy elhanyagolt, kiégett hajléktalanként fogja végezni 60-70 évesen ő vagy ez a rokon, mint a többi szkizofrén"

Kedves utolsó,egy előző válaszból idéztem,szerintem mindent elmond a problémámról....Egyébként valóban van skizofrén hozzátartozóm.Nem vitatom el,hogy sokan képesek tünetmentesen élni,de vannak akik nem.Velük mi lesz?

2016. okt. 7. 03:10
 26/27 A kérdező kommentje:
2016. okt. 8. 03:44
 27/27 anonim ***** válasza:

"Ugyanaz az a önzés vezette,vezeti most is az embert,mikor nem tud beletörődni abba,amibe bele kéne törődni.A mentális problémák úgy tudom egyidősek az emberiséggel.Az agy még mindig túl bonyolult ahhoz,hogy átlássuk működését.És ha meg is értjük egyszer,még nem jelenti azt,hogy következmények nélkül bele tudunk avatkozni az abban zajló kémiai folyamatokba.Mi különbség a tudatmódosító anyagok,kábítószerek,és a pszichiátria által jelenleg alkalmazott gyógyszerek között?Te mint gyógyszerkutatásban részt vevő ember,el tudnád ezt magyarázni nekem?Egyetlen különbség van szerintem.Az idő tényező.Egyiktől hamarabb döglik meg aki használja.És egyénként semmi más.Hidd el.Amit sok ember állít az még nem biztos,hogy igaz..."


Már ne haragudj, de miért kéne beletörődni abba, hogy az ember beteg? Ha téged nem szűnő fejfájás gyötör, akkor nem veszel be fájdalomcsillapítót? Ha hetekig fennáll, nem mész el orvoshoz, hogy megállapítsák mi okozza? Inkább beletörődsz és együtt élsz a fájdalommal? Sőt, megkockáztatod, hogy esetleg valami súlyos betegség tünete a fejfájás, és inkább hagyod hogy megöljön a betegség, mert te nem vagy hajlandó beszedni semmilyen gyógyszert?

Vagy szerinted van különbség aközött, hogy mondjuk magas vérnyomásra szed valaki gyógyszert vagy pedig a skizofréniája miatt? Az egyik rendben van, a másik meg nem? Miért? A mentális betegségek nagy részének éppen ugyanúgy kémiai alapjai vannak, mint a fizikai betegségeknek, ezért adnak rájuk gyógyszert. Aztán az vagy segít, vagy nem. És igen, van olyan is, amikor a gyógyszerek hatására még rosszabbul lesz az ember. De ha nem is kezelik, hanem beletörődik az ember, hogy beteg, akkor sokkal hamarabb fogja ő önmagát kinyírni, mert nem tud együtt élni a betegségével, mint amennyi idő alatt egy gyógyszer tenné meg ugyanezt.

2016. okt. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!