Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy alkoholista legyek? (15L)

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2,5 évben sokszor berúgtam,jópárszor hánytam,de majdnem minden nap iszok az elmúlt pár hónapban...Nem tudom,hogyan ne igyak?? Mit tehetnék,nem bírom megállni,csak akkor tudok ,,boldog" lenni,ha részeg vagyok.Nem vagyok rászokva,csak egész nap azt várom,hogy ihassak,és tök jól elvagyok.Mit csináljak?! Sürgős lenne,mert egyre rosszabb.
2016. okt. 26. 16:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátriát hanyagolhatjuk szerintem valami oknál fogva nem működik ebben az országban. Az AA viszont jó döntés lenne. Alkohol fogyasztásánál tuti jobb. Ott találkoznâl pár emberrel akik 15 évesen ugyanígy röhögtek ezen majd rá 10 évre ha megélték egyáltalán inkább szégyen, bűntudat élt bennük... ott tudnak tanâcsot adni hogyan nem igyál. Mehetsz NA-ba is ott a korosztály talán közelebb áll.
2016. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kizátnak tartom hogy kamu lenne mert túl jól írja le a függőséget ahhoz hogy semmi köze ne legyen hozzá. A tagadása a legvégén pedig egyértelművé teszi. Ennek így csúnya vége lesz és egy kicsit most előrébb tekintettem a következő piálásnál. Lehet neked is ezt kéne tenned.
2016. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az az alkoholista,aki minden nap bebaszik.
2016. okt. 27. 06:21
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. az az alkoholista aki úgy van vele hogy "egész nap az várom hogy ihassak" rá vagy szűkülve az alkoholra. A bebaszás csak egy következmény. a rendszeresség a lényeg a mennyiség idővel növekedni fog. Pont azért mert minden nap iszol és többet kell. Ezt nevezik toleranciának.
2016. okt. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

nyilván kamu a kérdés, azért a szülők csak észrevennék, ha minden nap beb.nál.

De ha mégis igaz, nem tudom miért tetted fel a kérdést, ha elutasítod a válaszokat? Amit írsz, abból az jön le, hogy te nem akarsz "nem inni". Te inni akarsz. Ez pedig függőség. Magyarázhatod a társadalmi elvárással, hogy de mindenki.... Neked ettől nem lesz jobb, ha a másik, a harmadik is az. Most meg tudod fogni, de ez életmód váltással is jár. Ezt meg Te ne makarod, mert tetszik Neked. majd később nem fog. Ez a 22-es csapdája.

2016. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista vagy, függő, beteg ember. Menj addiktologiára. Ne pszichiátriára, mert ott gyógyszerekkel megtömnek, még jobban lehet tőlük függeni, mint a piától. Megkattansz teljesen tőlük. Ennyi.
2021. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
#16 Azért reméljük 5 év távlatából már megoldódott 21 éves korára :)
2021. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Bassssszuuus , most látom, milyen régi a kérdés. 😀 De azért igen, remélem, hogy megoldódott a helyzete.
2021. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 qkker1 ***** válasza:
100%

"De azért igen, remélem, hogy megoldódott a helyzete."


Soha nem fogjuk megtudni, távozott az oldalról a leányzó!

2021. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos valóban elhagyta az oldalt. Minden függő ember beteg. Ki tesz ellene,ki belehal....
2021. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!