Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy borderlineos...

Lehetséges hogy borderlineos vagyok? Érdemes iskolapszichológussal beszélnem?

Figyelt kérdés

4 éves koromtól kezdődött az egész mikor anyukám talált egy alkoholista párt magának.Ő is tönkrement mellette de a kapcsolatnak 11 éves koromban vetett véget.Nap mint nap hallgatnom kellett hogy olyan r..anc leszek mint anyám,sokszor meg is ütött és kiabált velem.Megfenyegetett hogyha ezt anyunak elmerem mondani megöl.Józanul viszont nagyon szeretett engem..Sokszor nem tudtam mire számítsak mikor hazajött,mikor hallottam hogy anyu kiabál bebújtam a takaró alá sírtam és elképzeltem egy olyan helyzetet ahol ez nem történik meg és boldog vagyok.

Viszont most nyáron lett egy párkapcsolatom és úgy érzem hogy ez a pár év amit nevelőapámmal töltöttem erősen befolyásolja az óránként változó hangulatomat,dühkitöréseimet,öngyilkossági gondolataimat akárhányszor veszekszek a barátommal.Olyan vagyok mint aki folyamatosan megállás nélkül menstruál..Kiszámíthatatlan vagyok,a barátom nem tudja hogy mikor számítson arra hogy mindent a fejéhez vágok ami összegyűlt bennem.Nem tudom,ez lehet a személyiségzavarnak egy tünete?



2016. nov. 4. 00:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon nagy lépés a részedről, hogy felismerted, hogy segítségre van szükséged és mersz is segítséget kérni! :) Nyugodtan menj el az iskolapszichológushoz! Tény, hogy az iskolapszichológus nem foglalkozik klinikai problémákkal, de felismeri, ha neked más típusú (pl. klinikai pszichológusra) lenne szükséged! Ez minden pszichológus kötelessége, hogy továbbítsa a pácienst a megfelelő irányba. Biztosan fel fogja ismerni, ha komoly problémád van és tud segítséget adni, hogy a továbbiakban kihez tudsz majd fordulni! :)

(Ne ijedj meg, nem biztos, hogy ez Borderline. Nagyon sok más fajta zavar is van, amik már nagyon jól kezelhetőek!) Kitartást, minden rendbe fog jönni! :)

2016. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

ne eld bele magad a borderline dologba .

te te vagy

ha szeretet vesz korul es teis szereted oket akkor nem lesz baj. menj amig nem talalod meg az idealis kornyezetet. es soha ne fordulj pszichiatriahoz.

2016. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
épp ezaz hogy sehol sem érzem jól magam..apámhoz fordultam mindig hogy ott talán jobb lesz de nem,sokkal rosszabb csak ő a mai napig kötekedik velem azért is ha rosszul veszem a levegőt.
2016. nov. 8. 22:53
 14/14 anonim ***** válasza:

18 éves kor alatt nem lehet személyiségzavart diagnosztizálni, ugyanis ez előtt nem állandósulnak azok a magatartásbeli jegyek, amit személyiségzavarnak lehet nevezni. 14-18 éves kor között még nagy személyiségfejlődésen megy át az ember, ha ilyenkor egy jó pszichológus kezébe kerül valaki még nagyon jelentős pozitív javulást lehet elérni.


Igen, érdemes iskolapszichológussal beszélned minél előbb! Amit a családodban átéltél azok nagyon súlyos problémák. Minél előbb elkezded feldolgozni, és megtanulni technikákat arra hogyan kezeld a stresszes helyzeteket, annál nagyobb esélyed van felnőttként egy kiegyensúlyozott és boldog életre.


Ha nem kezelnek ezekkel a problémákkal akkor viszont nagy esély van arra, hogy a negatív magatartásformák (pl. dühkitörések) megszilárduljanak és valóban borderlineos legyél. Ez nem pont az, amit az internet sugall. Sehová nem fogsz tudni beilleszkedni, teljesen elvágod magad a boldog élettől. Sőt, az élettől. A pszichiátria sem valami leányálom, mint az Észvesztőben. Nem olyan izgalmas berivózva feküdni a zártosztályon, tök egyedül, barátok, ismerősök, család nélkül, mert végül mindenkit elmar mellőled a betegség. Napközben meg nézheted, hogy a többi bedrogozott szobatársad csorgatja a nyálát az ölébe...

2018. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!