Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A"világ" legpesszimistább...

A"világ" legpesszimistább embere vagyok, azthiszem ebből nincs kiút! Vagy mégis?

Figyelt kérdés
Ahogy a kérdésben is irtam, nemhiszem hogy nállam létezne pesszimistább ember! Ez a dolog már olyan szintre jutott hogy képtelen vagyok élvezni az életet,már dolgozni sem tudok menni,annyira a padlón vagyok hogy már nagyon rossz dolgok jutnak eszembe! Mindenki eztlátja rajtam,de engem zavar a legjobban, mindennap ugytelik el hogy bebizonyosodik hogy velem csak rossz történhet,ha kicsit jobb kedvem is van, megpróbálom nemigy látni a dolgokat, de hiába...mindig történik valami pl:kapcsolatokban,pénzügyben,baleset,meg egyszerűen mindenből szerencsétlenül jövök ki, de ezt már mások is látják, és akik eddig biztattak, már ők is belátják,meg sajnálnak hogy tényleg menthetetlen vagyok. Mindig mindent látok előre hogy milessz a következmény egy adott dologban és mindig ugytörténik, lehet mondani hogy a hozzáállás a rossz...de nem, próbáltam már de hiába! Kezeltek már súlyos depresszióval elég sok ideig,és már a dokik is reménytelenül néztek rám,és most aztérzem hogy egyre jobban kijön megint rajtam...de annak nincs értelme hogy elmegyek megint és gyógyszereket tömnek belém amitől egész nap kivagyok ütve! Tapasztalatbol mondom hogy elég sokan leültek már velem beszélgetni,hogy meggyőzzenek...10perc alatt akaratlanul annyira feltudtam idegesiteni az embereket,hogy még majdnem azjött le hogy akkor dögöljek meg ha jóez igy nekem! A lényeg annyi hogy szeretnék változni,szeretnék énis olyan boldog lenni mint mások(vagy legalábbis amilyennek látszódnak),mindig megpróbálok mindent, ha segiteni kell valakinek akkor megyek,de napmintnap valami miatt rákell jönnöm hogy bizony valószinűleg nekem ez a sors jutott,nemlehet mindenki boldog,szerencsés,sikeres:( Már minden ismerősöm igynézhet rám mint egy elmebetegre, de valoszinű azis vagyok, de nemérdekel ,engem az zavar a legeslegjobban hogy én nemtudom saját magamat elfogadni és nemtudom hogy ki vagy mi tudna meggyőzni,de azthiszem ez lehetetlen! Nemvéletlenül minden 3. gondolatom az hogy olyan jólenne ha már nemisléteznék...ami egy nagyon kicsin múlik már!
2010. ápr. 28. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A rosszat be lehet vonzani.Amit vársz és amiről beszélsz az lesz meg.Tudod a szavaknak nagy erejük van.Úgymond sajátmagadat átkozod.És szerintem te nem akarsz ebből kimászni,mert szereted magad sajnáltatni...
2010. ápr. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És úgy gondolod, hogy itt segíteni fognak?:)))
2010. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: Desokan mondták már nekem ezt:D Ha ilyen egyszerű lenne akkor forditva miért nemmegy igy? Ha mindenki vár valami jót és "beképzeli" hogy azis lessz...akkor nem élnénk ilyen szar világban! De "álomvilágban" jobb élni hogy minden jolfog sikerülni? aztán mindig meg csak les az ember... bár nyilván törvényszerű hogy egyszer ugyis lessz valami pozitiv dolog! Erre csak azt tudom mondani, hogy én nemképzelem be,én csak reálisan gondolkozok és látok! amugy direkt irtam is hogy én próbáltam!


Másodiknak: Tőlled biztos nemvárok segitséget,mert honnan is tudhatnád hogy van e kiut ha nemvoltál ilyesmi helyzetben,ezt csakis azlátja át és érti meg akiben hasonlóan van némi pesszimizmus,épp ezért irtam a szövegben hogy optimista emberek nemtudják miről beszélek és inkább elküldenek..de azért most optimista vagyok, a 2. kommentelő után biztos lessz legalább 1 használhatobb komment is:)

2010. ápr. 28. 15:02
 4/10 anonim ***** válasza:
nEM VAGY TÚL OPTIMISTA ;)
2010. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem te nem igazán akarsz változni, csak ezt még magadnak is nehezen vallod be. Mi az, hogy leülsz beszélgetni, próbálnak meggyőzni, és felidegesíted őket? Tehát akkor te vitatkozol. Vagyis próbálod meggyőzni a többi embert, hogy neked van igazad, mert az élet sz@r. Hát ezt így nem lehet. Ezzel nem is engedsz utat annak, aki esetleg megpróbálna jobb belátásra bírni, mert te már akkor eldöntötted, hogy nem is érdekel, amit mond, mielőtt leültetek. És itt a baj. Nem akarsz igazán változtatni,hiszen akkor legalább érdekelne, hogy elmebetegnek néznek. De nem, te ezt elfogadod. Amíg te elfogadod a saját hülye gondolataidat, addig ne várj változást. Mástól meg pláne ne.

Hogy is van az a Roy és Ádám dal? A boldogság egyszerű!

És ez igaz is. Csak meg kellene találnod az apró örömforrásokat. Nem a nagy dolgokat, az aprókat. Mert azoknak is meg lehet TANULNI örülni, és aztán menni fog a többi. Én pl. mindig azt mondom magamnak, amikor rossz történik, hogy lehetne rosszabb is. Lehetnék egyedül, lehetnék nyomorék, vagy hajléktalan. De szerencsére egyik sem vagyok, és ennek örülnöm kell.

A sorsról. Hiszem azt, hogy ezt mindenki maga alakítja. Te döntöd el minden esetben, hogy balra mész, vagy jobbra.

2010. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nagyon jól átérzem a helyzetedet ugyanis ugyanilyen voltam mint te!Az a baj,hogy így neten keresztül nem könnyű ám érvelni.

Csináld csak tovább.A végén barátaid sem lesznek és nem szívesen keresik az emberek a társaságodat.Ráadásul lehet,hogy egy ideig sajnálni fognak az emberek,hogy jaj tényleg milyen peches vagy,de aztán ahogy megismernek azt mondják,hogy magadnak köszönheted!Hidd el,tapasztalatból mondom!Engem kemény csapások ébresztettek rá,hogy így nem mehet tovább!És bizony nekem kell előbb változnom...

De elárulom,hogy még mindig nagyon pesszimista embernek számítok,de legalább sokat fejlődtem.

De azért sem győzködlek tovább,mert az élet majd megtanít...Mint ahogy engem is.

2010. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia:)

azt kell tudatosítanod magadba, hogy ha pl. vmibe belekezdesz: sikerülni fog, minden rendben lesz stb..:)

az már nagyon jó, h beismerted, h ez nem mehet így tovább és élvezni szeretnéd az életet:)

akkor mit tart vissza?:) gyerünk tessék ismerkedni, eljárni ide-oda, moziba menni, zenét hallgatni, hülye videókat nézni vagy készíteni:)

tűzz ki egy célt, bármilyen célt...és próbáld meg a vágyaidat valóra váltani:)

és erre azt mondod nem sikerül? miért ne sikerülne? addig meg ne állj, míg valóra nem váltod azt, amit el szeretnél érni:)

mert igen is egy ÉRTÉKES EMBER VAGY:)

akármilyen vagy, de az vagy, és tuti van, amiben nagyon jó vagy, tessék azt fejleszteni:)

vagy keress vmi jó hobbit, bármit és kezdj bele...:)

legyen kitűzött céljaid, és ne legyél pesszimista, ha még nem is úgy alakulnak a dolgok ahogyan szeretnéd...jó persze tudom, h könnyű ezt nekem írnom, de az sem jó, ha mindenhez pesszimista vagy:)

mit veszíthetsz vele ha végre nem leszel pesszimista és kipróbálsz vmit, ha új embereket próbálsz megismerni?:)

légy vidám, és mások is meglátják majd rajtad:)

ne keseredj el...mert ha most úgy is érzed, h szerencsétlen vagy, majd elmúlik ez az időszak, és jön egy jobb, mert tudod, a szerencse forgandó:)

és majd lesznek olyan emberek, akik pont így fognak szeretni, amilyen vagy, és az a legfontosabb:)

majd megtalálod a szerelmet is...csak legyél vidám, mert akkor sokkal jobb a kisugárzásod:)

és tessék befejezni a pesszimistáskodást, mert megkereslek és belenyomok a szádba 1 kg szalonnát:D

remélem segítettem:)

sok sikert:)

20/l

2010. ápr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rhonda Byrne: A Titok

olvasd el

2010. ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olvasta.

Jani

2010. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Menj el pszichológushoz és ezt nem viccből mondom. Lehet depressziós vagy ami egy nagyon komoly betegség!
2010. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!