Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok arról, hogy 30...

Mit gondoltok arról, hogy 30 évesen készítek egy számvetést, és ha nem vagyok boldog, véget vetek az életemnek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyedül élek, és borzasztó. Nem megy az ismerkedést, új város, nincsenek haverok, barátok. Eljárok, pár helyre, lekötöm az időmet, de úgy érzem teljesen felőröl a magány. Nem adom fel a partnerkeresést, küzdök hajtok, lazán kezelem a témát.

De a napokban gondolkoztam rajta, hogy mi van ha még pár évet így elleszek, és ha nem érek el semmi felmutathatót 30 éves koromra (sem egy valamirevaló kapcsolat, sem ház (legalább hitelből) sem egy újabb autó, akkor el kell könyvelnem hogy életképtelen vagyok, és kár tovább kínlódni.

Hetek óta tulajdonképp csak a családom tartja bennem a lelket, és csakis miattuk vagyok életben, mert tudom mekkora fájdalmat okoznék nekik. És úgy érzem ez a minimum, hogy nem adom fel.

26/F



2017. febr. 13. 10:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

tudsz jobbat?!

talán üljek otthon egyedül? így is teljesen szétcsúsztam, mi lenne ha nem mozdulnék ki...

2017. febr. 13. 13:47
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg gondolkozz el azon, hogy mid van: pl.szerető család, meg még sok minden. 39 éves vagyok, nekem sosem volt olyanom, és itt vagyok. Mit tehetsz, hogy jobb legyen a helyzeted? Mert ugye tudod, hogy tehetsz érte? Persze könnyebb feladni, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy az ember szeretné.

Remélem érted, amit ide másolok:


Teréz anya: Az élet himnusza


Az élet egyetlen - ezért vedd komolyan!

Az élet szép - csodáld meg!

Az élet boldogság - ízleld!

Az élet álom - tedd valósággá!

Az élet kihívás - fogadd el!

Az élet kötelesség - teljesítsd!

Az élet játék - játszd!

Az élet vagyon - használd fel!

Az élet szeretet - add át magad!

Az élet titok - fejtsd meg!

Az élet ígéret - teljesítsd!

Az élet szomorúság - győzd le!

Az élet dal - énekeld!

Az élet küzdelem - harcold meg!

Az élet kaland - vállald!

Az élet jutalom - érdemeld ki!

Az élet élet - éljed!

2017. febr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
nehéz túljutnom ezeken a problémákon. és jelenleg azt érzem, hogy egyedül nem tudok boldog lenni.
2017. febr. 14. 07:41
 14/14 tcsehi válasza:
Foglald el magad, de úgy igazán, és máris nem lesz energiád ezen agyalni. Próbálj ki új dolgokat és tegyél le valamit az asztalra, érj el sikereket és hidd el találsz okot az életre! ;)
2017. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!