Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális ha egy...

Mennyire normális ha egy pszichiáter nem tudja feldolgozni az apósa gyászát és mély komoly depresszióba, szorongásba, komoly alvászavarba kerül pszichotikus tünetekkel amit szakember segítségével sem igazán tud feldolgozni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 22. 23:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon kicsi voltál, persze hogy könnyen feldolgoztad családtagok halálát! Én is könnyen feldolgoztam akkor nagypapám és dédipapám halálát. A gyerekek ezeket nagyon könnyen feldolgozzák! Ezt azért jó tudnod!


A pszichiáter ugyanúgy orvos, mint a bőrgyógyász, belgyógyász, nőgyógyász, akármelyik orvos. Nem értem, attól, mert valaki orvos, könnyebben kéne feldolgoznia bizonyos lelki traumákat. A pszichiáter az idegrendszer rendellenességeit gyógyítja többnyire gyógyszeres úton. Ez kicsit azért más, mint a lelki traumák kezelése.


Egyébként ha pszichológus lenne, akkor se az lenne a feladata, hogy saját magát meg tudja gyógyítani, hanem hogy másokat meg tudjon gyógyítani. Ha ezt megfelelően el tudja látni, ebből a szempontból mindegy, hogy saját magával mit tud kezdeni.


De ha pszichológus lenne, még akkor se biztos, hogy a gyász feldolgozására van specializálódva. Tudod, a pszichológia eléggé tág tudomány, létezik pl. szexuálpszichológia, ami egy behatárolt területe, de léteznek kifejezetten családi problémákkal, párkapcsolati problémákkal vagy veszteség feldolgozásával foglalkozó pszichológusok, de egyiküknek sem szakterülete a pszichológia összes ága, így a gyász feldolgozása sem.


Ha a pszichológus egyik szakterülete a gyász, akkor tényleg kicsit furcsa a dolog, hogy saját magára miért nem tudja alkalmazni, amit másokra. Ha nem szakterülete, akkor, kérdésedre válaszolva, igen, normális, ha nem tudja feldolgozni.


Azt tényleg furának tartanám, ha egy pszichológus azzal kapcsolatban dumálna nekem, mit hogyan kéne tennem és gondolkodnom, amivel, ha ő lenne a helyemben, már nem tudna mit kezdeni.

2017. ápr. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!