Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összeomlott az életem, öngyilk...

Összeomlott az életem, öngyilkosság jár a fejemben, jó ideje, van megoldás?

Figyelt kérdés
Nincs munkám, a családommal rossz a kapcsolatom, megélhetési krízishelyzetbe kerültem, tb-m nincs, eü ellátást sem tudok igénybe venni, úgy érzem nincs már lehetőségem, lelkileg sem vagyok egészséges, hetek óta már se jár a fejemben, minthogy dobjam el az életem. Nem bírom tovább, nagyon kétségbe vagyok esve.. Létezik még valami segítség számomra?

2017. márc. 4. 08:12
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Megnézem, köszönöm!
2017. márc. 4. 10:03
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen,remélem sikerül megértened:)majd írd le a véleményed. :)
2017. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Az ország melyik részén laksz, melyik nagyváros vonzáskörzetében?


A baptisták szoktak segítséget nyújtani, csak tudniuk kell a szükségletekről. Persze, ők sem tudjnak azonnal és minden problémát megoldani, de talán segíthetnek a talpra állásban.


34/N

2017. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne az internetre költsd a pénzt. Menj el valahova és lopd az internetet. Keress munkát(szakmunkások megélnek havi 60-ból). Keresd fel a családod. Mindent meg lehet bocsájtani. Sok sikert.
2017. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
tudsz angolul? ha igen írj rám!
2017. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

Szia, kedves Kérdező, ’’ Üdv a csapatban,


Ami fontos szerintem!

Te magad tudsz igazán segíteni magadon!

Ez olyan, mint a fogyókúra, kívülről oszthatják az észt, de az adott személy helyett a belső elhatározást, akaratot, neki állni sportolni, egészségesesen táplálkozni csak mindenki saját maga teheti meg önmagáért. Én nem tudok helyetted megvilágosodni, eldönteni, hogy nem a külvilág embereitől, eseményeitől tegyed függővé a belső boldogságod.


Én is okolhatnám a gyerekkorom, apám, anyám a volt párkapcsolati, baráti csalódottságomért másokat. A sorstól nagyon igazságtalan, hogy mások megbántanak, de ezért én szenvedek, azonban én dönthetem el, ezt hogyan kezelem magamban, vagy reagálom le.

Hidd, el én is beolvasnék a szüleimnek, de úgy sem fogják azt mondani, amit én hallani akarok-, szóval elengedem, ez az ő bűnük, ő lelküket terhelje.

"Boldogok a lelki szegények, mert övék a Mennyeknek országa. – nem neheztelek se önmagamra, se másra, megbocsájtottam önmagamnak és másoknak is a hibáit.



Röviden:

Vállalj el ugródeszkaként bármilyen munkát, csak legyen miből a számlákat kifizetni. Később kereshetsz olyat is, amiben jó lézzed magad. Lassan kezd el magad a nulláról felépíteni- párkapcsolat, új barátok, szokások, sport, hobby stb.


Bővebben:

Sajnos nem csak Te vagy ebben a helyzetben. Az öngyilkosság, depresszió egy összetett dolog, és nem lehet az általánosításokkal letudni. Amíg valaki ugyanolyan helyzetbe nem kerül, mint az adott depressziós, nincs joga megítélni.

Pl. az öngyilkosok önzőek, nem gondolnak a hátrahagyottakra, gyávák, mert nem néznek szembe a problémáikkal, lusták, miért nem akar dolgozni stb.


Nem jegyeztem meg a nevét a professzornak,de munkásságát befejezve,több könyvet kiadva a riport végén kijelentette – szinte semmit nem tudnak az emberi lélek,szellem mikéntjéről és az ezzel kapcsolatos orvostudomány a mai napig ’’gyermek cipőben jár,,.


Érdekes ,hogy vallásos vagy,de mégis úgy véled a halál után már nem érzel, gondolsz semmit- ez nem így lesz,mert a lélek halhatatlan!!!


Én személy szerint a lélekbúvároknak kötelezővé tenném a testen kívüli élményt. A lélek a te sajátosságod, a szellemed az Isteni részed,a dogmatikus vallás szerint halott,amíg nincs meg a Szent szellemmel-, Istennel, magasabbik éneddel a kapcsolat(megvilágosodás,felébredés).

Annak ellenére ,hogy valóban manipulált a Biblia ,még így is van némi igazság benne.


Valóban a VÉG kezdete elkezdődött ,a nagy nyomorúság időszaka – ezt Te magad is érzed, látod- halod-olvasod a médiákban. Én ismereteim szerint, e világ ura a Sátán és Isten részleges engedélyével megkísértheti az embereket ( érzelmeken,gondolatokon,függőségeken) démoni kötelékeken keresztül. Olykor, maga Isten hoz minket nehéz helyzetbe ,mert meg van keményedve a szívünk iránta.


Elnézést, de csapongani fogok. Nem beszélek rá senkit az öngyilkosságra,de a Bibliában is legalább van rá 5 példa. Nyilván nem kérdés, hogy vegye fel mindenki a ’’keresztét,, és hordozza, küzdjön meg az élet nehézségeivel. Ha Isten az a szerető, megbocsátó, Isten akinek hirdeti magát ,akkor egy öngyilkosnak is megbocsát, ahogy egy megtérő börtöntölteléknek is. Egy fogós kérdés, hogy az öngyilkosság előtt, hogyan rendezheti valaki a ’’ dolgát ,, Istennel?


Megint egy érdekes dolog, én úgy vélem nem ez a 3dimenziós testbe zárás a nem a valódi létünk. Sokan emlékeznek ( van rá irodalom is) az otthonunkra, a lelkünk haza vágyik. Akik boldogok itt a földi játszótéren (megtapasztalás, próba) ők még nem vágynak haza. A boldogtalanok, depressziósak ( sajnos e-világ szerint gyengék) inkább mennének már,de én mégis a javukra fordítanám. Lehet elég nyakatekert,de az Ő lelkületük jobban érzi az igazságot és a szeretetet (amiből akár építkezni is lehetne, talán ők előbb ébredhetnek fel) , és érzik annyira rosszul már itt a (földön) magukat, no meg a nyomorgattatás.


Ez megint más,de ha negatív vagy (negatív gondolatok,érzések) a rezgésszinted megfelel az asztrális síkon lévő istentelen szellemi lényeknek és a Te életenergiáddal (ód energia) táplálkoznak.

2017. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha valaki öngyilkosságot követ el, az már nem tud leszámolni Istennel, mert akkor már késő!!
2017. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Még élsz kérdező?
2021. nov. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!