Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van mostanába ez a sok...

Mitől van mostanába ez a sok depressziós-fóbiás ember? Hogyan alakul ki nálatok, vagy hogyan kezdődik?

Figyelt kérdés
Mostanába egyre többen lesznek akik mentűlis problémával küzdenek, régen azért nem volt ennyi.. főleg a kamaszoknál meg 20 év körüli fiataloknál van, de hisz elötettek az élet, mitől féltek ennyire
2010. máj. 10. 09:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a legnagyobb közrejátszó az a mindenféle média, amik azt sugározzák, hogy legyél így tökéletes, úgy tökéletes, de nincsenek tökéletes emberek, viszont pl.: iskolákban egymásban minden apró hibát megtalálnak a diákok és kicikizik az illetőt, ez nagyvalószínűséggel vezethet a fiatalkori depresszióhoz, akár még öngyilkossághoz is.

Felnőtteknél elsősorban szerintem a világválság lehet az ok, a rossz fizetések, munkakörülmények, munkanélküliség, adóteher, áremelések.

A párkapcsolatok utáni szakítás is vezethet (főleg fiatalabb korban) depresszióhoz.

2010. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem elég "talpraesettek" a mai fiatalok ahhoz,hogy kezelni tudják a gondjaikat,megbirkózzanak a nehézségekkel.

Jobban ki voltak szolgálva az igényeik,több minden az ölükbe hullott tizenévesen mint az előző korosztálynak,akinek dolgoznia kellet érte.(pl mobiltelefon,laptop)

Kitolódik a tanulási időszak,több ideig élnek a szülők szárnyi alatt,és szerintem 23-24 évesen már nehezebb a saját lábukra állni,és megtapasztalni,hogy az élet nem csupa öröm és boldogság.

Szerintem egy mai 20 éves inkább gyerek,mint fiatal felnőtt,ezért nem tud megküzdeni a gondjaival.

20 éve egy 17 éves friss szakmunkás srác mehetett melózni a vágóhídra,vagy az építőiparba hegeszteni.Most meg mennyi 25-26 éves még vár a diplomájára....

2010. máj. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!