Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van sok próblémám, légyszi ne...

Van sok próblémám, légyszi ne nevessetek ki, hanem tanácsot szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
4 éve szociálfóbiám van,depressziós,agóra fóbiám van,mindig azt hiszem,hogy valaki hátulról figyel és félek az estéktől.Anytót kinyitni telefonon beszélni,valamit aláírni és közlekedni nem bírok.Ezek nálam mind az iskola miatt alakultak ki,ezért "csak"nyolc álltalánosom van meg.Voltam magántanuló,de a vizsgázni nem tudtam ezért mindig megbuktam.Járok szihológushoz,de ott se bírok megszólalni,így nem ér semmit.Gyógyszert szedek:Aurorix naponta 3-om szemet,de nem használ.Egyre jobban az öngyilkosság felé hajlok,mivel így nem lesz életem sohasem.Ez nem kamu kérdés,sajnos ez nagyon is komoly!L/18
2010. máj. 11. 00:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
24%
Szia. Eléggé sablonosan irod le a dolgokat,tehát ez lehetne egy kamu kérdés is na de a lényeg én is szoc.fóbiás vagyok,depresszios,pszhologusnál nekem is nagyon nehezen ment a beszélgetés de az enyém el se hitte hogy milyen rosszul vagyok:(. Nehéz helyzet,megértelek de tudod bármilyen nehéz is de magadnak kell rendet raknod a lelkedben. Következtetésem szerint mi szoc.fóbiások tulérzékenyek vagyunk, az emberek meg sokszor megsértenek amik bennünk megmaradnak nem tudjuk feldolgozni. Sok eröt kivánok neked. Ha gondolod irj nyugodtan. 22 l.
2010. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
TE 79%-os, az egy dolog, hogy engem lepontoztak, mert kissé nyersen válaszoltam anno egy hozzád hasonló ostobának, az meg egy másik, hogy a te százalékod meg a buta megnyilvánulásod miatt van :) Pá drágám.
2010. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

14-46-os vagyok!Pszichológus írta fel a gyógyszert????Az nem lehet, a pszichológus nem orvos,(bölcsész karon végzett) csak pszichiáter írhat fel gyógyszert!!!!

Akkor most te melyikhez jársz? Fontos lenne legalább ezzel tiszában lenni, nem mindegy.

Szerintem meg inkább pont hogy pszichológusra lenne szükséged!

Továbbra is csak azt tudom mondani, amit korábban írtam, bár tennék néhány apró kiegészítést, mert látom még mindig nem érted, mit akartam mondani. Jobban meg fogsz másokat érteni, ha kicsit próbálsz magad helyett másokra figyelni(ezt tudatosan lehet gyakorolni)!


Na szóval tegyük fel, hogy bekövetkezik az, amitől annyira félsz: hülyének néz a doki.

És akkor mi van? Egy vadidegen ember, akit ha akarsz, soha többé nem látsz. Egyébként meg így, hogy ülsz előtte némán csendben, ugyanúgy hülyének nézhet, nem? Akkor meg nem mindegy? Inkább beszélj, hogy legyen jogalapja hülyének nézni! Na jó ez vicc volt, szóval azért beszélj, hogy tudjon segíteni!!!

Ui: Félreértések elkerülése érdekében még egyszer leszögezném, hogy nyilván senki nem néz hülyének, ha beszélsz-ha nem, csak leírtam azt, hogy mi lenne akkor, ha a te gondolataidban lezajló esemény valós lenne(de nem az!!!): Hát akkor sem történne katasztrófa, nem gondolod? :-)

Kigúnyolni sem akartalak, csak kicsit ráébreszteni, ha viccesen fogod fel a hibáidat, máris sokat segít. Ha bénázol mások előtt, akkor is csinálhatsz belőle viccet, lehet mindenkit felvidítasz, és viccesnek, nem hülyének fognak tartani!

2010. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Én is jártam magántanárhoz matek miatt, mégsem lettem belőle 5-ös! Sőt, csak 2-es! Vannak diszlexiások is, akiknek sosem lesz jó a helyesírásuk! Ehhez érzék kell! Különben is, mit élvezne ebben a kérdés feltevője, miért találna ki ilyet? Nem vagy valami empatikus, kedves 1. hozzászóló!
2010. máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
hát ez érdekes, h pszichológus írta fel...
2010. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen ugyanez a helyzet, annyi különbséggel hogy lassacskán megtanultam remekül színészkedni, és így a kívülállók számára fel sem tűnik mi van velem... F/18


Sajnos tanácsot nem tudok adni mivel én is az öngyilkosság felé hajlok. Jobbulást, reménykedem, hátha neked sikerül...

2010. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

Szia kedves kérdező!

Miután elolvastam a problémád, egyből arra gondoltam, hogy hasonlítunk! tanácsot most nem adok, csak jelzem, hogy az előttem szólók tanácsánál én sem tudnék jobbat adni! Ha mégis ezt adnám: Csinálj egy saját világot, zárd ki az embereket belőle, érezd jól magad, hiszen az ember mentális ereje sokkal nagyobb, mint a testi ereje!! Nekem valamennyire sikerült legyőznöm a nálad is felmerült problémákat...ez pszichés probléma és hidd el mindent te irányítasz...főleg, ha mersz szembenézni a világgal!


ui.: Sokat segíthet egy kellemes zene mellett eltöltött meditáció, minden napodat kezd ezzel!


uui.: Remélem a kommentekből és a válaszokból is látod, hogy vannak olyan emberek akik együtt éreznek veled, és foglalkoznak a problémáiddal! Van msn címed?? Felajánlom , hogy beszélgessünk, bármiről, vagy keress meg iwiw-en levelezzünk! fontold meg!! Segíteni szeretnék, ahogy a többiek is!


Leonor Shine F/25 <ezen a néven keress iwiw-en! Nincs képem!

2010. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
figyelj, nem pszichologusnak tanulok, de nagyon sokat tudok ebben a temaban, ugyhogy ha szeretned, segitenek. Az a szemelyisegtipus vagyok, aki nem itelkezik, es barkinek tudok onbizalmat adni. ha akarod irj privit
2010. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!