Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan másszak ki a pokolból?...

Hogyan másszak ki a pokolból? (bővebb lent)

Figyelt kérdés

sziasztok.


21 éves vagyok, és szeretnék kimászni a pánikbetegségemből, skrizoféniámból vagy bármi is legyen ez.


Nagyszerű és támogató családom van, normális környezetem akik mindenben támogatnak, elkezdtem egyetemre járni, és rengeteg barátot és élményt szereztem. Tárgyaimat nevetve csináltam meg, úgy h közben élveztem az életem.


Túlzottan extravertált személyiség voltam, bárkivel bárhol szót tudtam érteni, és összebarátkozni. Utcán is szedtem fel lányokat, nagyon szórakoztató és "pozitív" személyiség voltam. Az villamoson-buszon bárhol bárkivel eltudtam beszélgetni. Voltam 2 lánnyal is egyszerre..


Akkoriban füveztem, kipróbáltam több drogot is.


Aztán egyszer füvezés közben éreztem hogy kezdek kiszakadni magamból (lehet túlzásba vittem), és összezavarodtam. Ezt a kérdést tettem fel magamnak mindig: Ki vagyok én?


Egyik órán rám jött a pánikroham, és elkezdett zavarni ha figyelembe kerülök,ami ezelőtt sosem zavart, és azon gondolkoztam folyamatosan, hogy ki vagyok én?

Eddig bármikor kitudtam használni a lehetőségeket, élvezni azt hogy betudok illeszkedni bárhova. Ezt követően szép fokozatosan előjött a félelem, hogy mi van ha újra előjön? Aztán rá pánikoltam szépen fokozatosan mindenre. Be se mentem a következő órára, és szépen megindult a lavina lefelé. Buktam az egyetemet, minden barátomat, ismerősömet..


Jelenleg 1-2 hónapja nem beszélgetek EGY darab emberrel se, és odáig süllyedtem hogy volt öngyilkossági kísérletem is, de rájöttem hogy ez csak menekülés, nem szabad.


Nem tudom ki vagyok, mi a hobbim. Ki se mozdulok otthonról. Még a barátaimmal se tudok úgy beszélgetni, senkivel. Mindenki keresett, és érdeklődött hogy mi van, de még ara is ráfeszültem hogy mit mondjak neki?


Annyira úgyérzem hogy elvesztem, hogy akárki aki keres mindenkinek próbálok úgymond megfelelni, teljesen megfelelési kényszerem van annak a pár emberrel való beszélgetésemben is.



Nem tudja lekötni a figyelmem se a sorozat, se a film, se a zene. Kimozdulni nem szívesen mozdulok ki, mert már nem nagyon van kivel. Ellöktem magam mellől az embereket, és olyan mintha egy álomban lennék. Összedőlt minden. Nyilván agykárosodásom is lehetett, mert a látásom is romlott és fizikailag is tönkrementem.


Pszichológus meg pszichiáterrel fogok beszélgetni, de még az is odébb van.. nyilván nekem kell cselekedni, de jelenleg MINDENBEN döntésképtelennek érzem magam.


Felszeretnék épülni ebből a nagyon mély gödörből, de úgy érzem hogy teljesen behülyültem, vagy megőrültem.


Minden napot próbálok "túlélni".


Állandóan gondolkozok, magamba beszélek, össze-vissza cselekszek. 2 hónapja egyszer sem tudtam jól érezni magam. Amikor otthon vagyok egyedül, akkor sem. Paranoia is rámtör az utcán. A figyelmem nem tudom lekötni sokszor.


Önértékelés, önbizalom, életkedv, tevékenység 0.


Olyan mintha mástól várnám a választ, hogy most mit csnáljak, egyedül pedig nem tudom eldönteni.


Kinek milyen javaslata van?



2017. ápr. 12. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

"Pszichológus meg pszichiáterrel fogok beszélgetni, de még az is odébb van.. nyilván nekem kell cselekedni, de jelenleg MINDENBEN döntésképtelennek érzem magam. "


Javaslom hozd elorebb azt azt a talalkozot! Ne halogasd tovabb. Max ha nem tetszik, nem erzed meg kesznek magad ra, akkor nem mesz tobbet, vafy egy ideig, de lehet nyujthatna olyan kapaszkodot, amin el tudnal indulni, aminek a segitsegevel fel tudnal alni.

A csodat ne vard egyiktol sem, neked kell tenned hogy megvaltoztasd az eleted, es nem csak azzal, hogy elmesz egyszer, vagy beszeded a bogyot amit felirnak, hanem komoly lelki munka van a gyogyulas mogott.

2017. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem olyan javaslatom van, hogy hagyd abba az öndiagnosztizálást.

A drog hatása, ill.megvonás hatása, amiket írsz. Kell egy szakember, aki segít, és örülhetsz, hogy támogat a környezeted. Lépj a jó irányba! Ha akarod, írhatsz.

2017. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én slzo vagyok nekem is pánikbetegség volt az első diagnózisom amit felállítottak utána pszihozis aztán skizofrénia 18 éves koromba elkezdtem hangokat hallani apám anyám hangját persze elsőnek azt hittem ez normális ekkor még én pl: olvastam egy könyvet és egy ismeretlen hang mondta a fejembe ugyan azt valamint látási halucinációim is voltak szeremcsére már elmúltam mert erős gyógyszereket szedek. Ja és én meg a szemem sarkából láttam hogy figyelnek meh ha nevettek volt hogy odamentem oszt levertem pedig később kiderült nem rajtam nevetett.most egy barátom sincs. Már pusztán ha az útcára kimegyek és mondjuk piros lámpánál álok biviklivel akkor a szembe lévő emberek nagyon irritálnak engem nem merek bele nézni a szemükbe.

Ja és mégvalami ha skozofréniát diagnosztizálsz magadon amit nem szabad mert pszihiáterhez kell fordulni első sorban ,akkor vedd figyelembe hogy vannak bizonyos téveszméink.én eljutottam odáig hogy felismerem mi téves és mi igaz eszme.

Nekem olyan halucinációim vannak mostanába hogy mintha az elmém kettészakadt volna és ugrálok az eggyik elméből a másikba. Kéozelj el egy egyenest és azon kellene haladni de te jobbra balra ugrálsz és ezt érzed de nem tudom hogyan lehetséges hpgy két elmeállapot közötti váktást hogyan érzékelhetek olyan érzés hogy borzalmas.

2017. ápr. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


Ma voltam először dolgozni, kipróbálni hogy milyen, és a helyzet rosszabb mint gondoltam...


A műszakvezető mondta hogy mit h kell csinálni, én meg először voltam ott és nem fogtam fel.. mert a saját gondolataimat hallom szinte csak, s túlagyalom.


pár hete amikor csináltsm 1 ..., megállt a szivem..


Most a stressztől, hogy már 5-6-7 órája fel se fogom mi van, és ezt a ...ot csak úgy bevállaltam. nagyon elkezdett fájni a szivem.. Kimentem az ebédlőbe s össze-vissza kóvájogtam. Nem találtam vissza :D nem tudtam merről jöttem, hol a kijárat. Amikor eldöntöttem h szó nékül lelépek, mert mentőt nem szeretném h csak úgy hivjanak beragadt a kulcsom az öltözőszekrénybe. Nem birtam kiszedni és akkor olyan harag jött az ügyetlenségem miatt belém, hogy kishíján elájultam.


Ami gáz, hogy nálam az elmémben ahogy elképzelek dolgokat szép és rózsás minden, aztán a valóságban meg zombi vagyok. Ami miatt meg gyilkoltam/romboltam magam uaz az a tudat, hogy hazudtam,hazudok, terelem a betegségemről a figyelmet ITTHON a cslaádban is. Azt hiszik h csak rossz paszban vagyok és majd helyrejövök...

Hülye is vagyok mert úgy adom elő ezekszerint..

Ha orvoshoz v mentőt hivok arra is rápánkolnék, mástól,idegentől meg nem fogok ilyet kérni.


baromi kellemetlen, átértékeltem a mai nap után ismét az életem. xd


Megvannak számlálva a napok. A tudatomon múlik minden, h mit szeretnék még véghez vinni. Hajjajh.

2017. ápr. 13. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!