Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak nem birom már?

Mit csináljak nem birom már?

Figyelt kérdés

25 éves fiu vagyok 5 éve vagyok munkanélküli, érettségim van csak, nem tdutam tanulni okjt, raccsolok is és midnenbe béna vagyok. 5 éve miután nehezen leérettségiztem 2012 óta itthon ülök. És nem birom, nincsenek senkim, se barátnőms e senkim, úgy érzen, hogy a legjobb megoldás az öngyilkosság lenne. Mert 5 évem asemmittevésről szólt. Ugy terveztem hogy felvesznek egyetemre, az álmaim szakmájára, de nem igy volt, nem vettek fel, és csak közepesre sikerült az érettségim. Depresszió miatt, kijavitani meg már nem tudtam.

BArátnőm soha nem volt, pedig vágynék rá de így nem is lesz. Rosszul vagyok nagyon. Összefolynak előttem a napok, hetek, honapok, van egy gépem azon szoktam általában játszani. , vagy sétálni vagy aludni és 5 éve igy telik. NYaralni soha nem voltam, rosszul esik ez mert már midnenki az én korosztályom letett valamit az asztalra én meg semmit. Rosszul jött ki nagyon, de súlyos depressziós vagyok, kezeletlen, ami kb 18 éves koromtól kezdödött. És senki nem segit. És nyugtalanul alszok már január óta, mi lesz így a jövőm?

Csofa hogy eddig kibírtam. Belegondolok mi lesz ha 30 leszek, máris elekdzek szédülni. Nem is éltem ki még a huszas éveimet, Mit tanácsoltok? Nagyon kétségbe vagyok esve.


2017. jún. 5. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Fontos kérdés minden előtt. Meg van a támogató családi háttér? Anyagilag is, meg abban hogy ha esetleg döntést hoznál?
2017. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Mintha magamat olvasnam...Milyen szakra szeretnel menni? En mar evek ota felvetelizgetem, foleg, azert mert szinten lelkileg nem vagyok a toppon,es nem tudtam idaig egyszer se normalisan odatenni magam, pedig mar eljutottam arra a szintre, hogy pozitiv embert faragjak magambol a kulvilag fele, sot mar neha en is elhiszem, sot mar-mar kifordultan,orulten pozitiv lettem. Megis kb 5eve en is otthon vagyok,kisebb-nagyobb megszakitasokkal, az egyetem miatt. Mas szak nem erdekel, okj se, de igazabol estin nincs is olyan, amibe erdemes lenne belekezdeni,mind gyorstalpalo, a munkavallalok meg a nappalisokat keresik.


Milyen szakra mennel? Szerintem ne add fel es felvetelizz! Mit veszithetsz? Max felvesznek es akkor lehet, hogy normalis utemet vesz az eleted.Ha tudsz kerj a szuleidtol segitseget, mond el, hogy lelkileg nem vagy jol, menj szakemberhez. Probalj meg sportolni es egeszsegesen etkezni, ez nekunk lelkileg instabilaknak meg fontosabb, hidd el.


Kitartast! Nem tudom mi mast mondhatnek meg. Ne add fel! Ongyilkossagra meg meg veletlen se gondolj! Hidd el, az nem megoldas.

2017. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
A nappali-esti dolgot az okj-ra ertettem. MI a korunk miatt mar csak estire mehetunk,az meg nem sokat er. Nem azert, mert esti, hanem mert alt nem olyan hosszu,mint a nappali,gyorstalpalok.
2017. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nemezetvédelmire az lett volna áálmami a másik meg Közgazdasági.

Nincs meg az anyagi háttér.:( Kis panellakásban lakunk, sajnos :( Nyaralni sem voltunk 6 és fél éve. Még a balatonon sem. Oylan rossz ez. 25 éves vagyok tulajdonképpen 20 éves fejjel. Rengetek idő ez az 5 év belegondolva és itthon ültem végéig begolyoztam, beteg lettem ettől csúnyán, élő halott vagyok ha belegondolok, elveszett minden amit eddig csináltam régebben. Semmi sem boldogit ha elmegyek sétálni már szúr a fejem és inkább felmegyek vissza lakásba és átlaszok 2 teljes napokat is akár. ÉS mostmár segitségért kiáltok mert nekem ez így nem megy. Pluzusom is egekben van meg minden.

2017. jún. 5. 20:25
 5/16 A kérdező kommentje:
ÉS nicns erőm semmihez. Felkelek szédülök aztán lefekszek vissza és estig alszok, Most keltem fel amugy. De annyira ver a szívem, ettől az egésztől. Nem volt 5 évem, 5 évema semmittevésről szolt. Csoda hogy eddig bírtam Lelkileg teljesen a mély alatt vagyok. Igy tanulás sem megy nekem. Peidg muszály lenne, valahogy erőt vennem magamon de nem megy.
2017. jún. 5. 20:28
 6/16 anonim válasza:

Menj el a haziorvoshoz, akar mond el neki igy, de minimum a lenyeget, hogy magas a pulzusod es, hogy ugy erzed lelkileg kimerultel. Nemzetvedelmi miert nem realis? ODa nem kell egy eszeveszett pontszam. Melyik szakon pontosan? Kozgazt is megprobalhatnad, en az orvosival szenvedek,de egyszer ugyis bejutok...

Bp-i vagy? Mert talan a cel erdekeben ravehetned magad egy kis munkara (en kis helyen lakom,nekem kb lehetetlen) es abbol fizethetned az elokeszitod, es ugy konnyebb lenne. Szerintem legalbb jelentkezz. Vagy az is megterhelo lenne mar, ha egyetemre jarnal? Marmint anyagilag.

2017. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Menj el haziorvoshoz, ha engedi, hogy mozogj, kezd el a setaval. Marmint ha nicns gond a sziveddel, mert ha gond van akkor ne fuss,seta viszont szerintem mindenkinek jo. Es eroltesd magadra a setat, fokozatosan egyre tobbet, ha nem tetszik,akkor is. En is igy jottem ki, vagyis meg nem teljesen, mert testileg is lett mindenfele bajom. De hidd el, csak ugy tudsz ebbol kikeveredni,ha erot veszel magadon.
2017. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Es eros vagy, hidd el nekem, mert en is ezt csinalom 5 eve. Sokan mar bediliztek volna,de te itt vagy es segitseget kersz es ez nem szegyen. Csak a kozvetlen kornyezetedben es kerj.
2017. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
megporbáltam, már de mindig a elveszet 5 évre gondolok. Ezért letagaodm a koromat is ha kérdezik hogy 20 vagyok, stb. Mert megálltam ott. Nem volt esemény, nem volt amire vissza tudtam volna emlékezni. nem volt semmi. Csak a 4 szobám falai meg a gép. Ez oylan mintha egy komás ember 5 évig komába lenne, mar egyszer csak felébredne, és rádöbben hogy ő már nem annyi éves mint amikor volt. lehet a vesémmel van baj, csak 6 éve nem mentem el orvoshoz és a tbmet senki nem fizeti.
2017. jún. 5. 20:34
 10/16 A kérdező kommentje:
Büszke is vagyok magamra hogy bírtam eddig? De én is bediliztem. 5 év rnegetek idő annyi idő alatt az egyetemet is ellehett volna végezni.
2017. jún. 5. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!