Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság mennyire...

Az öngyilkosság mennyire alternatíva?

Figyelt kérdés
öngyilkosság, szar, az, élet

2017. jún. 15. 18:16
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:
de amint látom nem sok
2017. jún. 15. 22:20
 52/58 anonim ***** válasza:
Értsd meg, hogy ha nem adsz meg semmi információt, csak a nonszensz dumákat, hogy ilyen jó az elmúlás és olyan jó az elmúlás meg depresszív szövegeket küldesz, attól nem világosodunk meg egyből, csak vitatjuk tovább a semmit. Nem mi nem tudunk tanácsot adni, hanem te próbálod drámaian kifejezni magad, aztán végül kiderül, hogy semmit sem tudsz közvetíteni csak azt, hogy sajnáltatod magad. És igen, még így is reménykedem abban, hogy kinyögsz valami értelmeset, aminek a segítségével észhez tudunk téríteni.
2017. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:
Az életemről mit mondjak? Úgysem érted meg. Ha mesélnék róla azt hiszed sajnáltatom magam, (bár így is azt hiszed). Mindkét szülőm depis volt, én mi lehettem volna? Valamit szeretnék... azt, hogy meggyőzzön valaki, hogy van miért tovább...de nem muszáj felelned, ha szakmád akkor sem, lesz ami lesz, nem a te dolgod, csak szerettem volna ha valaki mond valami okosat. Na nem azért mert kell, hanem azért mert akar.
2017. jún. 15. 22:50
 54/58 anonim ***** válasza:
És mire? Mondjunk okosat a semmire. Vagy ismerjem el az idézetek tartalmát. Adjak tanácsot hol kérj segítséget?-azt se tudom mi bajod van, mert nem mondod el. Adjak tanácsot a jelenlegi élethelyzetedre?-semmit sem árulsz el róla. Mondjam el hogy tudod átvészelni valaki veszteségét?-lehet nem erről van szó. Az a nyavajgás hogy kérlelteted magad 25 válasz óta. Az hogy meg akarom magam ölni nem betegség hanem egy idióta döntés, vagy legalábbis egy állapot. A költőkkel előző századokból meg elég nehéz azonosulni, gondolom neked is más az indítékod. Aktuális hangulattal lehet, nyilván ezért olvasod te is épp ezeket. Minket az érdekelne hogy idáig mi vitt el. Honnan tudunk alternetívát mondani? Nem mondod el hol állsz éppen akkor honnan tudjuk merre menj? Megèrtenénk hidd el, voltunk mi is nehéz helyzetekben, vagyunk is de megtanultuk kezelni. Szégyelni nem kell előttünk bármi van mert egy csapat ismeretlen ember vagyunk akinek ha negatív is a véleménye nem szâmít
2017. jún. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

Igazad van nincs tovább. Depis volt mind a két szülőm, az vagyok én is. Rájuk fogom ő hibájuk. Eszemben sincs megtörni ezt a családi hagyományt. Miért is tenném? Aki szülei depisek azok depisek lesznek, akik alkeszok azok alkesz gyereket szülnek, akik rákban halnak-hajaj azok gyerekei... milyen szar hogy az életet senki sem éli túl ezért most mind gyorsan felkötjük magunkat mert szar a genetikánk. Segítséget kérek itt de hát ez a sok barom úgysem tud válaszolni. Mindegy is felteszem a kérdést idézgetek, hogy mindenki lássa milyen művelt vagyok, ezek a hülyék mást úgysem értenek.

Kérdező emlékeztetnélek hogy te akarod megölni magad és nem én. Lehet hülye vagyok de nem én halok meg, és a világ pont leszarja ha megölöd magad mert nem ők haltak meg. Sajnálni fognak igen, egy ideig. Ez miért jó neked? Miért jó azzal sajnáltatni magad hogy depisek a szüleim? Tanâcsot szeretnél? Keress egy pszichológust és ha normâlisan csinâlod akkor ezek a mondatok fel sem merülnek benned. Ez az egyetlen alternatíva, vagy elkezded magad összeszedni vagy meghalsz. Ha vagy annyira fontos saját magadnak hogy ezt megtedd a saját elismerésed (nem másé) érdekében akkor keresel egy jó szakembert. Az eddigi változásba fektetett energiád 0. Lehet hogy a szüleid depisek de nem ők akarnak megölni hanem te saját magad. Alternatíva:

-elfogadom hogy a saját életemért én vagyok a felelős mint felnőtt ember, a döntéseimnek van következménye

-abbahagyom az önsajnálatot és keresek egy helyet ahol tudnak segíteni, hamár órák òta a neten szenvedek hasznos dolgokra is jó.

2017. jún. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:

Azért hittem mindeddig, hogy sajnáltatod magad, mert ugyanazt a dolgot ismétled tények nélkül, hogy halálra vágysz, mert neked az az élet értelme. Ahogy az előző mondta, kérlelteted magam. És mi vagyunk a rosszak, hogy kérlelünk azért, hogy mondj valamit, hogy segíteni tudjunk.

És megértelek. Hiszen elmondtam. Pszichiátrián is feküdtem már, két évig kezeltek Borderline személyiségzavarral, nyugatófüggőséggel, étkezési zavarokkal és súlyos depresszióval. Kevés ember van, aki jobban megértene nálam. Sokszor éreztem azt anno, hogy nem akarom folytatni, még mai nap megfordul a fejemben, de ettől függetlenül itt vagyok és nem teszem az agyam össze-vissza és mondom, hogy mindent megpróbáltam, de lehetetlen.

Az igaz, hogy genetikailag hajlamos vagy a depresszióra, ha a szüleid is azok, de nem szükségszerű a dolog. És ne támaszkodj másokra, mert mentális betegként elsősorban magadon kell segítened, hiszen a te agyad dönti el, hogy hogyan fog működni. A pszichológus, pszichiáter kombó csak ezen segít, de ők is csak akkor tudnak, ha a beteg vevő a gyógyulásra, és hajlandó minden kérdésre választani, információkat megosztani magával kapcsolatban, hogy megkaphassa az élethelyzetéhez megfelelő tanácsokat. Ez az, amivel itt senki sem tud szolgálni neked a saját hozzáállásod miatt. Csak segíteni akarunk, és azért nyaggatunk ennyire. Névtelen az oldal, senki nem jönne rá a leírásodból, hogy ki vagy, nem kell elárulnod egy személyes információt sem. Ennyiből állna az egész, mi mondanánk valami hasznosat és rá tudnánk venni talán, hogy értékeld át a gondolatokat. Persze, hogy így csak úgy tűnik mintha támadnánk, mert a lelkünket is kileheljük azért, hogy rávegyünk mondj már valamit magadról, hogy segíthessünk, és ezt néha durva szavakkal tesszük, mert úgy érezzük másképp nem lehet elérni. De a lényeg ugyanaz, azt akarjuk, hogy a végén lásd van megoldás, ne akard elvenni a saját életed, boldogabb legyél. De igazad van, mi vagyunk a rossz emberek, akik valószínűleg csak rátesznek arra egy lapáttal, hogy milyen romlott a világ és nem érdemes benne élni.

2017. jún. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

Sing Sing: Valamiben hinni kell

https://www.youtube.com/watch?v=WeVa6zriF1U

2017. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Skizofrénia van nálad amúgy? Picit zagyván írsz..


Amúgy az öngyilkosságra a válasz ugyanúgy előny és hátrány: ha megteszed, nem marad utána semmi. De néha még az is jobb, mint amit most érzel, a semminél. A semmi nem mindig jobb. Csak ehhez rá kell jönni arra is, hogy élni nem kötelező addig amíg meg nem halsz.. Ha ezt felismeri valaki, szerintem könnyebb az élet mellett dönteni, még ha sz*r is.

2017. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!