Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől számít valaki alkoholist...

Mitől számít valaki alkoholistának? És miért nézik le az emberek az alkoholistákat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ,hogy hol kezdődik az alkoholizmus... Mikor számít valaki betegnek...

Meg azt vettem észre, hogy az alkoholistát inkább lenézik, megbélyegzik, ment segítenének neki... De miért?



2017. júl. 8. 09:56
1 2 3 4 5
 41/43 ka.ka.o válasza:

Ahogy látom, kedves Virág, kaptál egy-két durva üzenetet.. Aucs xd


Az egyik kérdező azt írta, hogy ha nem vette volna el az alkohol az eszed, fel sem tetted volna a kérdést. Gondolom, ő jogosnak, sőt, helyesnek érzi az elítélést.


Először is elmondanám, hogy nekem egyáltalán nem tűnsz butának, és szerintem nem vagy szűklátókörű. Egyetértek vele, hogy az ember azt többnyire elítéli, amivel rossz tapasztalata van. Szerintem ez jó meglátás. És tetszik, hogy te nem vagy ítélkezős. [persze meg lehet érteni azt is, ha elítélik azokat, akikkel rossz tapasztalatuk van (megérteni, nem helyeselni)].


És én jogosnak érzem a kérdést, hogy miért nézik le az alkoholistákat.. "miért ilyen az emberi jellem, miért ítélkeznek ilyen könnyen? " Hasonló kérdések, csak az utóbbi kettő általánosabb. De valószínűleg a két kérdésre (a tiédre és a toldalékra) ugyanaz a válasz.


[amúgy örülnék, ha válaszolnál itt, a Gyakorikérdéseken az üzimre :D (üzi, nem válasz)].


Azt még megjegyezném, hogy elítélni egy embert, megbélyegezni, lenézni, alábbvalóként kezelni nem ugyanazt jelenti, mint helytelennek tartani a tetteit.


Az is lehet, hogy a válaszoló, amelyik lebutázott, úgy gondolja, nincs különbség a kettő között. Mert az tényleg érthető, hogy miért tartják helytelennek. De a két dolog igazából nem ugyanaz. (Egyszerű példa: anyukám dohányos, függő. Nem helyeslem, amit csinál, és a tettét elítélem, de nem magát a személyt. Nem nézem le anyukámat, szeretőm őt. - Egyértelműen van különbség az ember lenézése, elítélése és az között, hogy helytelennek tartjuk a tetteit).


És mivel van különbség, a kérdésedre ("miért nézik le az alkoholistákat?") a válasz nem ugyanolyan egyértelmű, mint arra, hogy miért tartják helytelennek az alkoholizmust. Ígyhát teljesen indokolt a kérdésed!


Alaptalan, hogy ez miatt a válaszoló butának nézzen. Elég buta gondolat tőle.

__________________________________________


Bocsi az előbbi tárgyilagos stílusért. Olyan voltam, mint egy tankönyv :D


Téged tényleg sok bántás ér.. nem csak otthon, de most már itt is kezdik. Arra szeretnélek kérni, hogy légy erős.. Egy kicsit betekintést adtál nekünk az életedbe, bajaidba, és erre itt is támadnak.. De ne feledd el, nem csak negatívat kaptál itt, értékes tanácsokat, meg egy piszi támogatást is^^ Ne érezd úgy, kérlek, hogy nem nyílhatsz meg, mert ha megteszed, akkor is csak megvetéssel néznek rád, bántanak. Nem. Vannak emberek, akiknek megnyílhatsz, és van olyan, aki támogat:)


Az otthoni helyzeted meg - ahogy leírtad - szörnyű..Azt hiszem, tényleg az elköltözés lenne a legjobb ötlet.. Eszemben sincs azt mondani, hogy megértem, min mész most át, mert nem igaz. De remélem, kicsit tudtalak biztatni^^


És ha gondolod, írj vissza üzenetben az üzenetemre :D

2017. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 grafno ***** válasza:
En alkoholista vagyok kb 5 eve. En felvallalom es hangoztatom is. Igaz csak sört iszok. De nem csinalok gondot belole. Hol kezdodik.. Olyan ereje van a pianak, mint egy feketelyuknak. Ha egyszer elkap akkor szinte soha nem enged. En szerintem egy kezdo szinten vagyok napi 7-8 sor. Vannak hullam volgyek amikor erosebb a kesztetes van amikor kevesbe. Reggel 2 sor a melo elott es melo utani 1oraban meg 5 hozza. Ez mindennap munkanap. Volt 8 sorrel kellett meg elmennem venni mert keves volt az adag, persze kocsival. Mar jo ideje nem cigizek, de hasonlo a hianyerzet. Ha nincs akkor vennem kell, barmi aron. Olyan mint a drogfuggo, eros kotodes alakul ki. Aki benne van az latja milyen ez. Az aggresszio meg nalam a megvonasi tunet. Ha nincs benned pia akkor mar rosszerzes fog el. Neha eleg sok ero kell turtoztetni magam, mert ketyegek visszafele. Hatassal van az idegrendszerre az allando alkohol. De van h piazas kozben is kialakul az aggresszio. Ez mar huzamosabb ido utan valik lathatova, ilyenkor mar tudni kell okosan kezelni. En 33 vagyok. Iden talan 15nap volt h nem ittam. Reszeg iden 1x voltam. Bodult meg szinte mindig. Mar gondolkodok valami megoldason, mert ez tenyleg veszelyes lehet mar. Aki tagad, meg dugdos azt elkell vinni dokihoz. Aki nem hajlando menni azt megkell fogni es vinni. Ha ugysem, akkor par pofon. A pia nem jatek. Amikor megtudom allni, hogy nem iszok akkor beteg vagyok. A masik, ha elmegyek futni 10kmt utana csak a viz csuszik le. Roviden nalam ez van. 2 nagybatyam is alkoholista. Eggyik napi 9l pet bort vedelt a vegen, amig az epilepszia megtalalta. O hazat is eladott par ezer forintert, hogy legyen piara penze. Pia utan 2-3 rohama van azert nem iszik mar. A masik 10ev alatt jutott el a vegso stadiumba. Amikor bevittek a korhazba kivolt szaradva, mert csak alkoholt ivott es mar nem volt ereje felkelni. A doki szerint parora es ott marad. 1honap elvonon volt es utana 1 hetig birta meg pia nelkul. Doki szerint jo ha meg par honapja van. Belulrol levan amortizalva. Ha nem iszik akkor citerazik, mint a nyarfa. Neki mar faj ha nincs pia benne. Mind 2 halalra itelt 50 evvel a hatuk mogott.
2017. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Segiteni azon lehet aki hagyja hogy segitsenek. A mindennap ivó alkoholistak 90%-a nem kér segítséget. Lenézik őket mert sajat magukat hozták ebbe a helyzetbe nem más által lettek betegek.tönkreteszik a körülöttük élők idegeit. Esetleg eladósodnak.mert nincs kontrol a piálás felett. Igénytelenek az alkoholisták. Magany való nekik a híd alatt.
2023. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!