Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől számít valaki alkoholist...

Mitől számít valaki alkoholistának? És miért nézik le az emberek az alkoholistákat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ,hogy hol kezdődik az alkoholizmus... Mikor számít valaki betegnek...

Meg azt vettem észre, hogy az alkoholistát inkább lenézik, megbélyegzik, ment segítenének neki... De miért?



2017. júl. 8. 09:56
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
*Nem pártolok semmilyen függőséget, de ha a cigarettás dobozokra képesek mindenféle taszító képet pakolni, akkor a pancsolt szeszekre meg a tablettás borokra (legalább ezekre! de szerintem mindre kéne.) miért nem képesek figyelmeztető üzeneteket írni? Sajnos a párom is iszik... Mélyen elgondolkodtam már a szakításon, mert akárhányszor látom, hogy mindkettő ivott, olyan, mintha az összes támaszkötelet levágnák rólam és elrepülnék és kitudja milyen "lándzsába szállok bele". (Ennyi maradt le véletlenül elküldtem.)
2017. júl. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti válaszoló! Én megértelek így... Valaki az alkoholistákat ítéli el, mert azzal kapcsolatosan vannak szomorú tapasztalatai, valaki meg az önző, egyke, elkényeztetett embereket, akik felnőttként is , " anyaként" is elkényeztetett, önző, szívtelen elkényeztetett felnőtt gyerekek maradnak....

Mindenki azt nézi le valamilyen szinten, amivel kapcsolatosan rossz tapasztalata van... én azért nem nézem le az alkoholistákat, mert tudom, hogy ez nem azért van mert én akartam... Nem azért van ,mert jó kedvem van...stb... ennek ezer oka van. a szüleim, bátyám is sokszor bántott már, volt hoz megütöttek többször is, volt hogy a nyakamat ragadták meg.. és azt hogy talán alkoholista is vagyok, még ha nem is vagyok agresszív, meg tényleg szerintem nem ártok ezzel senkinek, mert nem szoktam tőle ingerült lenni, meg sokszor már nem is iszok és mire hazaérek, már nagyjából józan vagyok... Mert sokszor az van, hogy pl késő estig iszom, lehet, hogy részegen érek haza, de akkor már alszik mindenki... reggelre meg már józan leszek.. nappal nem szoktam úgy otthon lenni, hogy részeg vagyok, mert kerülöm a konfliktust a családdal... a lényeg, amit ezzel most mondani szeretnék, hogy ellenem fordítják ezt a problémámat... visszaélnek a helyzettel... Pl a bátyám megvert egyszer, és a pszichológusom javaslatára megvédtem magam, kiálltam magamért olyan értelemben, hogy nem ütöttem vissza, csak annyit mondtam: TÖBBET HOZZÁM EGY ÚJJAL NE MERJ ÉRNI!!!!! Mivel a tesóm bántott, persze ,hogy nem túl kedvesen mondtam, mivel sírtam, és zaklatott állapotban voltam. amikor az embert verik akkor nehéz kedvesen beszélni azzal aki bántja, még akkor is ha az ember nem alkoholista, nem drogos, nem depressziós...stb... szóval kisség ingerült, zaklatott, és felemelt hangon mondtam eztm, ha halkan mondom amőúgy se hallotta volna meg, mert folyton mondta a b.romságait... szóval, elhangzott ez a mondta a számból... erre apám odajött és ős is megütött, neki lökött az ágyhoz, leszorított, nem tudtam semmit csinálni... és kérdeztem ,hogy ezt ő most miért csinálja, a bátyám most vert meg... azt mondta apa, meg is érdemelted, "te egy alkoholista beteg ember vagy, veled csak így lehet bánni, másképp nem"... Magyarul azt mondta, üzente a bátyámnak ezzel, hogy "nyugodtan bántsd a hugodat, ő beteg, megérdemli"

el is érte apám ezzel azt, hogy elindult egy lavina, a bátyám sokat bántott... fenyegetett, zsarolt, parancsolhgatott, uralkodott felettem... anyukám is néha bánt... az öcsém pedig mellettük áll...

bent vagyok egy olyan családban, akik bántanak, akik összefognak ,hogy engem bánthassanak... Most őszintén! csodálkoztok ,hogy iszom????

Én is szorongtam, nekem is van még egy fajta szociális fóbiám, ami nem múlik el csak úgy... a szorongó , depressziós emberek, sajnos könnyen bele esnek az alkohol a drog, vagy a szerencsejáték csapdájába... Az öcsém szerencsejáték függő, a bátyám a hugát, lányt, ver... (olyan szinten, hogy talán már lassan fel is jelenthetném) és pedig alkoholista, depressziós, szorongós ember vagyok...

Apám papucsférj, anyukám megint cska depressziós, és elkényeztetett, önző ember, akit nem lehet anyának nevezni...


Én eezért nem nézem le az alkoholistákat.. mert lehet, hogy vannak hasonlóan ,olyan alkoholisták, mint én. Akik küzdeni akarnának, akik tanulni, dolgozni, célokat elérni akarnának, akik ebből kiakarnak tőrni, de nem tudnak ,emrt a család vagy valaki, folyamatosan bántja, és visszadöngöli őket a szakadékba... és csak mégjobban iszik, iszik, és iszik.. mert már menedéke nincsen. NINCSEN.. Nincsenek barátai, nincs családja...csak bántalmazó közeg van... :(

2017. júl. 22. 11:55
 23/43 anonim ***** válasza:

Koltozz el

.nagyon gyorsan. En is elkoltoztem. Mindenki bantott a lelkemet agyontapostak. Eloszor csak a suliban tettek 10 even at, aztan gyogyszerfuggo lettem es elkezdte a csalad is. Sajnos a suli tul fontos ahhoz hogy valtsak de a csaladtol elkoltoztem. Neked is menni fog ha bator vagy. En csak 16 vagyok megis sikerult.

2017. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
azon vagyok, hogy elköltözzek.
2017. júl. 22. 12:36
 25/43 anonim ***** válasza:

"...kiakarnak tőrni, de nem tudnak ,emrt..." Mert mindíg mástól várják a segítséget, nem tesznek magukért semmit!

Ha ezen a felfogáson tudsz változtatni, akkor már egy lépést tettél a normális életért!

2017. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Az alkoholistákkal nem az a baj, hogy isznak, hanem az, hogy nem tudnak normálisan gondolkodni.

Ha családod felé nem utálatot, hanem szeretetet sugároznál, Ők is szeretettel viszonyulnának hozzád.

2017. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Elköltözöl? Ok! Azután meg azért utálod az embereket, mert egyedül kell lenned. Mert nem találsz olyan társat aki valóban megértene. Ha van pénzed mindent meg tudsz venni, de ha elfogy, akkor vége mindennek! Találhatsz olyan társat aki a pénzedért tisztel és becsül, de ha elzárod a pénzcsapot ismét egyedül maradsz. Ezért ismét az embereket hibáztatod, mert Ők az aljasak.Mert nem segítenek semmit!
2017. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
már rég fel kellett volna jelenteni őt, őket. az egy dolog hogy iszol az pedig egy másik, hogy kretén állatok vannak a családban. Amúgy hiába akarod hinni, hogy a többi alkesz is ilyen helyzetben van, - még ha van néhány aki igen - a többség megérdemli, hogy lenézik.
2017. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

25-ös és 26-os válaszoló tévedésben vagytok..

igen teszek magamért, igyekszem, el kezdtem dolgozni, tanulok amennyire lehet.. és nem nem várom a családomtól hogy segítsenek... Nem várok tőlük semmit, de nem gondolom ,hogy így kellene velem bánni!!!!!

mutassak szeretetet feléjük és szeretettel fordulnak hozzám? ezt más áldozatnak is szoktad mondani ,ahol családon belüli erőszak folyik és pasi, tesó, férj..s.tb veri???

Azt hiszed ,hogy nem próbáltam? mert akkor rosszul hiszed... ez sem működött... Amikor nem ittam akkor is rossz volt a családi helyzet, szóval az alkoholizmus nem indok arra, hogy miért bántanak...

2017. júl. 22. 19:59
 30/43 anonim ***** válasza:

Amint teheted állj a saját lábadra.A családod minden tagja frusztrált valamiért (bajuk van önmagukkal) és van egy gyenge célpont,akin levezethetik a feszültséget.Alkoholista katona apám is ugyanezt tette velem.

Új lakcímed ne add meg nekik. Hagyd abba a szeszelést,vidd többre mint ők és elkezdenek majd tisztelni,te leszel a példakép és az új frusztráció okozója.:)

2017. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!