Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek a helyzetemr...

Mi a véleményetek a helyzetemről? (álmatlanság)

Figyelt kérdés

Most lehet lesznek olyanok, akik elítélnek, mert ennyi ideig nem mentem el orvoshoz, de kérek mindenkit, hogy ne szidjon. Az egyik oka, hogy eddig senkinek nem nagyon beszéltem róla az az, hogy van hipochonder a családban, mi többiek így pedig még ha komolyabb bajunk van, azt is kevésbé vesszük komolyan.


Szóval már több éve borzalmasan alszom. Voltak időszakok, hogy nem tudtam elaludni órákig, volt, hogy egyáltalán nem aludtam éjszaka. Aztán pár hét amíg viszonylag normális, és kezdődik elölről. Idén nyáron már több hónapja tart egy ilyen mélypont, és egyre fáradtabb vagyok. Nem tudok elaludni, az éjszaka közepén felriadok arra, hogy le vagyok izzadva és kiugrok az ágyból, mert úgy érzem bogarak mászkálnak rajtam, vagy ilyesmi. Vagy 2 óra múlva megnézem a telefont, és olyan mintha addig végig fent lettem volna, mert ilyen percekre elalszok, aztán már ébredek is fel. A nappalokat lassan alig élem túl, semmihez nem tudok kezdeni, ingerlékeny vagyok, naponta összeveszek a szüleimmel, hogy ne vágjak már ilyen pofát, stb. Beszéltem anyukámmal, hogy nem tudok már mit csinálni, én tényleg próbálok aludni, egyszerűen nem megy. Most vett nekem Valeriana Night-ot, hogy szedjem. Attól félek, hogy elkezdem szedni, akkor tudok majd jobban aludni, de ha abbahagyom mondjuk, akkor megint kezdődik majd elölről. Mivel évek óta tart már... szedtem már más gyógynövényes nyugtatót, egyik sem használt semmit, míg más családtagomnak igen. Olvastam, hogy vannak alvásvizsgálatok, nem tudom mennyire éri meg elmenni egy ilyenre, mit tudnak velem kezdeni? Felírnak gyógyszereket? Volt valakinek hasonló tapasztalata?

(Még iskolába járok, és nyáron nem dolgozok, szóval most ilyen szempontból nem probléma az álmatlanság, de iskolaidőben elég rossz tud lenni.)


2017. júl. 24. 18:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem és fontos lehet, hogy voltam régebben pszichológusnál más miatt. Ő azt mondta, a túlzott agyi aktivitásom miatt nem tudok elaludni, és ez van, hogy így is van, a fejemben kitalálok történeteket és nem tudok "megállni", mindig újrajátszom. Így soha nem gondolkodtam azon, hogy vajon betegség állhat e a háttérben. Vashiányos szoktam lenni, de a tünetek egyáltalán nem közelítik meg a mostanit.
2017. júl. 24. 18:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnál kicsit komolyabb gyógyszereket.
2017. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azon kívül nappal edzés.
2017. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Versenyszintű sportoló vagyok, naponta 4-5 órát edzek. Utána estig kb semmihez nem tudok kezdeni. A sportolással nincs baj, közben még levegőn is vagyok.
2017. júl. 25. 08:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a valeriána az szart se fog Neked érni.
2017. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem haragszom. Első éjszaka most nem is segített. De mégis mi a teendő? Érdemes elmenni orvoshoz?
2017. júl. 25. 14:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, erdemes
2017. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!