Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha létezik Isten, akkor miért...

Ha létezik Isten, akkor miért engedi, hogy valaki pszichopata, szociopata, egyéb mentális betegséggel küzdjön?

Figyelt kérdés
Erősen vallásos családban születtem, de 3 éve diagnosztizáltak nálam személyiségzavart, depressziót, súlyos szorongásokat. Az erős szorongásaim miatt durva dolgoktól szoktam félni és nem bízom magamban, félek a kontrollvesztéstől... pl, hogy bántani fogok mást, megölök valakit, magammal teszek valamit.. általában a leg tragikusabb dolgokon szoktam rágódni, hogy mi lesz ha megteszem, csak nehogy megtörténjen, én nem akarok ilyen lenni stb. Nagyon kattogok azon, hogy nem fer, hogy Isten megengedi, hogy valaki olyan betegségben szenvedjen, amit nem kért, amiben elvesztheti a kontrollt, amiben nem biztos hogy épésznél tud maradni és emiatt rosszat tesz, a betegsége miatt megöl valakit, a betegsége miatt tesz olyan dolgokat, amiket amúgy nem tenne. Pl, egy skizofrén hallucinációk hatására megeshet, hogy bánt valakit, agresszív lesz, valami rosszat tesz, mert utasítja egy hang. Számomra ez iszonyatosan dühítő, hogy Isten megenged az embernek egy ilyen betegséget, amiben iszonyatosan szenved és olyat tehet vele amivel kárt okoz másban, magában, iszonyatos bűntudatot érezhet utána, és tehetetlenséget és kétségbeesést, hogy de ő ezt nem akarta!!! És az ember csak annyit akarna érezni, hogy kontrollja van az élete felett és végre ne kelljen félnie, ne uralja a betegsége!! És ennek tetejébe még ott van az is, hogy Isten adta a 10 parancsolatot meg minden más parancsot, hogy mit ne tegyen az ember. Míg egy egészséges ember tudja irányítani, hogy mit tegyen meg mit ne, sokszor egy mentálisan beteg nem. Akkor az embernek amiatt kellene szarul éreznie magát, hogy ha súlyos bűnt követ el a betegsége miatt, hogy elkárhozott, hogy tönkre ment az élete, hogy úristen mit tett, miközben ő ezt az egészet nem akarta... Az iszonyatosan dühítő kérdésem ez lenne, hogy Isten ezt hogyan engedheti meg?? Ez igazságtalan...igazságtalan, hogy egy ember a betegsége miatt tegyen rossz dolgokat, amiket igazából nem akar és utána ha tisztul mondjuk az elméje utána szenvedjen a tudattól... Egy ilyen embernek, beleértve magamat is úgy érzem fölösleges volt megszületnie, úgy látom, mi ilyen betegek egy esélyt sem kaptunk a normális életre... A genetika, a genetika, a genetika.... hogy már belénk lett "kódólva" a betegség aztán csak kell valami külső szikra és bumm.. Itt hol volt csepnyi tiszta, egészséges élet is? Ha már így születtünk.. Hol van itt Isten?! Akkor most imádkozzak és könyörögjek egész életemben, hogy csak segítsen Isten, hogy ne tegyek semmi rosszat és maradjak észnél, ne őrüljek meg? Hogyan érezhetném magam emberi lénynek, hogyan lehetnék végre nyugodt, békés, lehet e egyáltalán normális önképem még, és nem kell félnem magamtól, az életemtől? :( Vagy életem végéig úgy kell néznem magamra, hogy ez egy beteg, kiszámíthatatlan, elmebeteg... Nem hiszem, hogy valaha biztos leszek magamban. Hogyan engedheti Isten, hogy így éljek? Minek születtem így meg? Minek születnek meg azok az emberek, akiket látok az utcán és látszik hogy olyan beteg szellemileg, hogy nincs is szinte magánál... :( Ez nem élet.. Hogyan békélhetnék meg? Az is gyötör, hogy azt érzem, ha másnak az élet nem azt jelenti mint nekem, hanem sokkal rosszabb, akkor nekem sem kéne élnem jól, boldogan. Úgy érzem sosem fogok végre boldog és nyugodt lenni.
2017. júl. 30. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem létezik isten. A depresszió pedig csak egy betegség a sok közül. Más meg vak, rákos, vagy tüdőbeteg.
2017. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha komolyabban belemennénk a vallási kérdésekbe, ezernyi következetlenségbe és önellentmondásba botlanánk.

De nem akarok most ebbe belemenni, a Te dolgod, hogy miben hiszel, vagy miben nem. Viszont az életedet neked kell élned! Neked kell úrrá lenned a betegségeden, akár Isten segítségével, akár a magadban való hittel, akármivel, a lényeg, hogy talpra kell állnod!

Egyébként egy jó pszichológus (nem pszichiáter!), meg a sport sokat tud segíteni.

2017. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz, csak nagyon félek, hogy egy olyan bajom van amin nem lehet segíteni... mintha tudomásul kéne vennem, hogy "rossz" vagyok, nem normális.. és ezt nem értem, hogy Isten ezt hogy engedheti hogy valaki szinte eredendően rossz legyen... Ha nem is rossz, de akkor "gonosz" vagy nem tudom. Én nem vagyok pszichopatam, de ha megnézünk egy olyan embert, szinte csak egy elmebeteg gyilkosnak van megbélyegezve. De engem ez foglalkoztat, hogy Isten tudna egy pszichopatán segíteni? Egyáltalán, hogyan fogadja el így magát egy ember, hogy ilyen?
2017. júl. 30. 22:27
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy velemeny nem velemeny. Egy-ket jonevu pszihiaternel is kerj diagnozist. A vallastol most tekintsunk el, Isten -ha lenne- ebben a kerdeskorben nem tud hozzatenni a helyzetedhez, igy segiteni sem, es talan a pszichologus is keves.

Ha lehet, sportolj addig is sokat!

2017. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már sok helyen jártam, szinte mindenhol ugyanazt mondták a szakemberek.
2017. júl. 30. 22:44
 6/15 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy nem könnyű az életem, de Isten a legnehezebb csatákat, mindig a legjobb harcosainak adja."

Próbálj meg így tekinteni az életedre.. Próbáld meg szeretni amit kaptál, mert nem véletlenül NEKED kell megbírkóznod ezzel.. Próbáld meg egy küldetésként felfogni. Az egész élet egy küzdelem, mindenkinek meg van a maga harca.. Sokan nincsenek tisztába a céljaikkal. Legyen a TE célod, hogy leküzd a betegséged. Légy bátor, légy harcos.. Soha ne add fel! Erős vagy, a szavaid értelmet sugároznak.. Tudatában vagy annak, hogy mi a jó és mi a rossz. Le tudod küzdeni a gonosz gondolatokat..

2017. júl. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2017. júl. 31. 00:07
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kényszerbeteg vagyok, és hívő.

Hiszem, hogy nem véletlenül kaptuk a betegséget, hanem azért, hogy megküzdjünk vele és erősödjünk általa. A betegség türelemre, megértésre, toleranciára tanít, valamint Isten megmutatja általa, mire vagy képes, hogy mekkora nagy gödörből is ki tudsz mászni - mert ki tudsz! Ezt természetesen nem kell egyedül csinálnod, sőt, akkor teszed a legjobbat, ha segítséget kérsz. Írtad, hogy jársz pszichológushoz, de pszichiáterhez is? Sokan keverik a kettőt. Gyógyszert szedsz?

Jobbulást kívánok!

2017. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Imádkozol te eleget ez ügyben ?
2017. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pszichiáterem is van és gyógyszert is szedek, de nem tudom az mennyire hatásos, én nem érzek tőle semmit, meg ezerszer lehet arról is hallani hogy az egész csak a gyógyszergyárak meggazdagodásáról szól. Ha Isten azért adja a betegséget, hogy észrevegyük milyen erősek vagyunk, hogy milyen mélyről is fel tudunk állni, akkor mit mondjon az aki nem bírja leküzdeni és belehal, legyen az rák pl. Nekem ezek érthetetlen és megfejthetetlen dolgok amik csak szorongást és kételyt okoznak.
2017. aug. 1. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!