Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 168.5 centihez a 42-46 kiló...

168.5 centihez a 42-46 kiló elég lenne? Hogyan lehet 3 kilót gyarapodni 2 hét alatt? 16/L

Figyelt kérdés
Két éve küzdök az anorexiával, és sajnos egyre mélyebbre kerülök benne. Most kórházi felügyelet alatt állok egy hónapja, így elindult talán egy javuló folyamat, viszont elég nehezen és lassan jönnek vissza a kilók. Iskolàba nagyon szeretnék menni, viszont ahoz még kell 3 kilót felszednem, ami az 1 honap alatt sikerült, kisebb-nagyobb ingadozással. Tudnátok tanácsot adni, hogy mivel tudnám ezt a 3 kilót 2 hét alatt felszedni? És szerintetek mi lenne az ideális testsúly számomra, ami a legalsó határ, de már azt mondják rá, hogy nem veszélyes?

2017. aug. 15. 23:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igen, az orvosok nem engednek iskolába. Azzal viszont én is egyet értek, hogy a közösségre szükség van, és a magány, meg a 4 fal közötti lét nem javítana, sőt, eddigi tapasztalatok alapján csak eontott a helyzeten. És valóban, a vizsgák még nagyobb stresszt okoznak, mint a kisebb dolgozatok, esetleg témazárók. Ezért sem értem miért lenne jobb ha nem megyek iskolába..
2017. aug. 16. 22:20
 12/22 anonim ***** válasza:
Hát, harcolj, ebbe azért neked is van beleszólásod. Te nem csak elszenveded a gyógyításodat, hanem partneri kapcsolatban vagy az orvossal. Ő nem a főnököd, hanem egy segítő szakember. De nekem az az érzésem, hogy ez inkább zsarolás a részéről motivációs szándékkal.
2017. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Olyasmikről beszéltél az orvosokkal, tanárokkal, amiről a 10. hozzászólásban írtam? Ha igen, mit mondtak rá? Ha nem, akkor kérdezd meg tőlük!
2017. aug. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm ezt a tanácsot! Sikerült ezt megbeszélni, tehát megírhatok pótlólag dolgozatokat, és ha úgy érzem majd bejárhatok. Persze az orvosok ezt is súlyhoz meg szabályokhoz kótik, de az otthon ülésre sem köteleznek.
2017. aug. 17. 09:48
 15/22 anonim ***** válasza:

48-49 - től már esetleg suliba is járhatsz.


Én 39-cel is elvoltam, bár az nem anorexia miatt, hanem pajzsmirigy túlműködés okán, bár már sokszor a hajmosáshoz is fáradt voltam, meg egész nap feküdtem.

De miután megkaptam az izotópos kezelést, meg kiszakadtam az addigi szar környezetből, visszaszedtem magam 53 kilóra durván másfél hónap alatt. Ám azt úgy képzeld el, hogy éjszaka is ettem, csokit, sütit, pacalpörköltet, bármit. :)

Most 48-ra mentem le, mert három napig nem tudtam semmit megenni a fájós fogam miatt, plusz két napja csak leves a friss seb miatt, és nagyon szar. Reggel majdnem elájultam, szegény párom meg hiába akar etetni, egyelőre nem tudok a másik oldalon sem rágni. Csülköt meg persze, hogy nem kapni, annak a zsíros részét csak nyelni kéne. :)


De te egyél, egyél, egyél, bármit, ami jó. Éjszaka is, most mehet a csoki is táblaszám.

Mert hidd el, 50 kilósan SEM lennél dagadt, csak max kicsit plöttyedt, de addig pl. sportolnod sem szabad.

2017. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok.


Az anirexiádat kezeli is valaki amúgy NORMÁLISAN? Tehát nem a hizlalásra gondolok, hanem beszélgetnek veled értelmes témákról?


Én is voltam anorexiás, és ott komolyan, semmiről nem beszélgettek, csak a kaja körül forgott minden.

De egy egyszerű "mit gondolsz erről a ruháról?", vagy "szerinted világoszöld vagy barackszín legyen a nappali?".- kérdések nem hangzottak el, csak a "miért ennyit eszel? Miért mész le este kajálni? Csendben kell lenni..." és társai piszkálódás ment egész végig.


Aztán elkerültem egy jó pszichológushoz, aki mindenféléről kérdezgetett, plusz lett egy remek párom (azóta ex), akit zsintúgy rdekelt, mi van velem és röpke fél év alatt meggyógyultam.

2017. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Az éjszakai evést én is próbálom beiktatni, de az még nem nagyon sikerül.


Őszintén szólva igazán nincs kezelve az anorexia, sajnos ha beszélgetek is valakivel, akkor az evésről, súlyról,szabályokról és a mit kell tennem ahhoz, hogy.. dolgokról van szó. Aminek sajnos nem sok értelmét látom. Legalábbis nem segít, az biztos.

2017. aug. 17. 10:40
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nem kell bebizonyítanod, hogy beteg vagy. Hogy ELÉG beteg vagy. Végigmentem ezen, átérzem a helyzeted. Sajnálom, hogy te is ezzel a problémával kell, hogy megküzdj az életedben.

42-46 édeskevés, és azt kell mondjam, hogy nincs konkrét súlytartomány, amelyre rá lehet mondani, hogy ideális. Csak a saját tested képes meghatározni az ideális testsúlyát, és az a pontot, amelyen optimálisan működik minden egyes funkció. Ez lehet bmi 19, lehet bbmi 26, nem tudjuk, és senki nem fogja neked megmondani. Ha mégis, ne hallgass rá. Bíznod kell a testedben, hogy tudja, hogy mire van szüksége és mindent pontosan úgy csinál (ha elég energiát biztosítasz neki!), ahogy számára optimális. 3000+ minimum kell feltáplálásban! A külföldi evészavar páciensekkel foglalkozó kezelés során heti 0,5-1,5 kg testsúly gyarapodásra törekednek, de az első egy hónapban 3-5 kg víz is feljöhet, amely még nem valós súly, csupán a glikogén raktárak és szövetek feltöltése vízzel, amint adekvát energia (főleg szénhidrát) jut a szervezetbe. Ez arra szolgál, hogy segítse a tápanyagok áramlását a véráramon keresztül a könnyebb regeneráláshoz. 2 hét alatt 3 kg egy kicsit gyors, de nem kivitelezhetetlen. Ha ez a célod, kövesd az éhséged, 4000+ kalória, és minél több szénhidrát. Ne félj a feldolgozott ételektől sem, mert ezek a legkönyebben emészthető, leggyorsabb energiaforrások, és a szervezetednek, leépült anyagcserédnek pontosan erre van szüksége a kezdeti időszakban!! Semmi sem rosszabb,mint az energiadeficit,és a vitaminok és ásványi anyagok sem érnek sokat, ha NEM ESZEL ELEGET. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel.

Ha te nem úgy látod magad, ahogy mások, az testképzavar, s elég veszélyes, mert még 0 kilósan is kövérnek látnád magad. Nem úgy tapasztalod az életedet, ahogy kívülről mások látják, és a kényszeres cselekedetek és az evészavar, a számok, a szokásaid lekorlátoznak olyan módon,hogy nem is ismered fel őket.

Meg lehet gyógyulni, és meg tudsz gyógyulni! Akarnod kell.

El kell hinned, hogy elég rosszak az életkörülményeid! Ha ezt tovább folytatod, a szervezeted teljesen feleszi a belső szöveteket, mint egyfajta kannibalizmussal felzabál mindent, ami valaha te voltál, s lehetnél. Fájni fog minden csontod és ízületed, mielőtt elérnéd a 20 éves kort. Vérszegény leszel és nem lehetnek gyermekeid, mert nem fog a szervezeted működni. Az agyad leépül, és még a gondolataid sem lesznek relevánsak, s eltörpülnek a migrénjeid és kínzó fejfájásod mellett. Ne tedd ezt a testeddel, ennél sokkal többet érdemelsz!

Képes vagy segítséget kérni, de ezt csak te tudod elhatározni! MERJ AZONNAL segítséget kérni, nem vagy egy unikornis, aki csodálatos módon csak lefogy és semmi következménnyel nem kell számolnia!

Az anorexia nem a testsúlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ezt tartsd észben.

3000 kalória a minimum, amire szükséged lesz. Ennyire van szüksége ahhoz, hogy a tested helyrehozza, amit tönkretettél!

Ha kérdésed van, írj.

2017. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
bocs a néhány elgépelésért, gyorsan írtam :)
2017. aug. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
azt lehagytam, hogy a legjobb, amit tehetsz, ha pihensz. Még egy hónapot talán könnyen kellene kezelned, mert ha jelenleg kórházi felügyelet alatt állsz, még sok-sok pihenésra van szükséged, és nem biztos, hogy az, ha az iskolában vagy egész nap, segít. Egyrészt, a szervezetednek 3 óránként fix energiára van szüksége, mert nem képes tolerálni a kimaradó hiányt, másrészt PIHENNED KELL. Feküdnöd, hogy a tested dolgozhasson. Valami kompromisszumos megoldást tudtok találni? Mondjuk két nap suli, két nap szünet? Vagy valami hasonló. Megértem, hogy az iskola fontos neked, de az életed és túlélésed legyen az első számú prioritás. Semmi sem fontosabb, mint hogy meggyógyulj.
2017. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!